Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Glavica ne prati tijelo

  1. #1

    Početno Glavica ne prati tijelo

    Ivan sad ima 2,5 mjeseca (korigirana dob 7 tjedana), a vec neko vrijeme primjecujemo sljedece:
    1. vrat mu je prilicno ukocen i izvija glavicu prema natrag,
    2. lezeci na trbuhu ne odize glavicu s podloge,
    3. pri podizanju iz lezeceg u sjedeci polozaj glavica ne prati tijelo, tj. visi prema natrag.
    Na zadnjoj kontroli prije 2 tj. pedijatrica je rekla da je za nedonoscad normalno da kasne u svim razvojnim fazama, no poslani smo na procjenu kod fizioterapeuta i sad cekamo red. :/
    Zanima me da li je netko imao slicne probleme i sto dalje mogu ocekivati.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imala ja i Marko

    9 mjeseci vježbanja (svakodnevnog)

    prohodao 2 dana prije 1 rođendana :D

  3. #3

    Početno

    Da li ovi simptomi upucuju na dystoni? NB: sakice mu nikad nisu skvrcene, nego skoro uvijek otvorene... :/

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da si u Zagrebu mogla bi očekivati da te pošalju na Goljak na razvojnu gimnastiku, a i ovako će ti fizioterapeut najvjerojatnije pokazati vježbe koje ćeš morati raditi sa Ivanom kod kuće, i vjerojatno ćete morati ići na fizikalnu terapiju, koliko često i da li ćete morati, to ovisi o procjeni terapeuta.. To ti je, nažalost, za očekivati kod nedonoščeta, nas su automatski poslali na Goljak iz bolnice, i tako pošalju dosta prerano rođene djece (ne sve). Jako je bitno sa razvojnom gimnastikom krenuti što prije, nadam se da ne morate dugo čekati na pregled. A ovako ti je teško reći da li je to što on radi ili ne radi dobro ili loše, to ti baš mora vidjeti terapeut.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne mora ti to biti Dystoni, a Dystoni je uostalom samo naziv za skup simptoma ili nekakva odstupanja u tonusu. Jesu li njemu radili kakve pretrage u bolnici?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    bitno je da na vrijeme počnete s vježbama

  7. #7

    Početno

    Neke posebne pretrage nisu radili, dobio je preventivnu turu antibiotika, zbog sumnje na meningitis, no to je bila jedina "intervencija"...S mjesec dana, na prvoj redovitoj kontroli, dr. nije nista primijetila, dapace, bila je jako zadovoljna. Sa sest tjedana smo bili na kontroli u bolnici gdje je rodjen, na pregledu kod dr. koja ga je pratila za vrijeme boravka tamo i ona je bila jako zadovoljna. S dva mjeseca, ponovo na redovitoj kontroli sam ja spomenula da mi se cini da izvija glavicu previse prema natrag i da mi to djeluje jako ukoceno, ona je rekla da je to relativno normalno za nedonoscad i dala uputnicu za fizioterapeuta. :/ Mene uzasno nervira to vjecito iscekivanje, niti kod jednog specijalista ne mozes doci na red kroz neko normalno vrijeme, nonstop moras nekog vraga cekati!

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa sad, ako su ga pregledali i pedijatar i neonatolog i ako misle da je sve OK, onda je valjda OK. Ali odite vi za svaki slučaj kod fizioterapeuta da ga pogleda, ipak je on nedonošče, iako nije puno ranije rođen. Ako ima kakvih problema stvarno je najvažnije da se što prije krene sa gimnastikom. Ne znam kakva je situacija tamo, kod nas se isto dosta dugo čeka na pregled fizijatra (kod nas te preglede rade doktori a ne terapeuti), ali ima privatnika kod kojih možeš otići na pregled drugi dan.

  9. #9

    Početno

    Mima i Maria, kad ste vi poceli s vjezbama?
    Off topic, Maria, termin mi je bio na Markov rodjendan!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sa 3 mjeseca,završili 30.3 ove godine......

    mjesečno dva puta na vježbe,ostatak doma ( od 1 do 4 sata s

    prekidima,naravno-lkd sam počela raditi i teta čuvalica je morala sa

    mnom na edukaciju,znači ona je ujutro imala zadani program s

    vježbama,a ja sam nastavljala popodne)

    ja sam u Karlovcu i išla sam u našu bolnicu,nisam išla u Zg

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nas su fizijatru uputili odmah iz bolnice, znači Lea je imala šest tjedana kad smo počeli sa vježbama, ali dva mjeseca je isto jako rano, problem je kad djeci primijete probleme sa 9, 10 mjeseci, pa čak i sa godinu dana, znači nema straha da nećete početi na vrijeme, ako vježbe uopće budu potrebne.

  12. #12

    Početno

    Utjesile ste me, puno hvala!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ajd da sam i ja nekom draga na forumu

    ne brini,ako i dobije vježbe brzo će sve savladati

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Nas je pedijatar poslao sa 3,5 mjeseca na Goljak zato što glavica nije pratila trup u podizanju iz ležećeg položaja u sjedeći.
    Na Goljaku su mu dali dijagnozu Dystoni i vježbice koje smo radili sami.
    Nakon 2 mjeseca na kontroli je sve bilo u najboljem redu.
    Prvu godinu smo morali kod fizijatra svaka 2 mjeseca, sa godinu dana još i kod psihologa i logopeda i tada mu je dijagnoza, pošto je sve bilo u redu, promijenjena iz Dystoni u rizično dijete.
    Sada smo s dve godine opet bili kod logopeda i psihologa. Kod psihologa više ne trebamo ići, a kod logopeda opet za pola godine (ja mislim).
    Najavili su nam praćenje do škole iako je Sven sa 6 mjeseci propuzao, sa 7,5 samostalno sjedio, a sa 11 prohodao.

    Ništa ne brini. Bitno je samo što prije početi vježbati (Dystoni se ispravlja do godine dana) i sve će biti u najboljem redu.
    Jako puno djece ima sa tom dijagnozom. Ne razvijaju se svi istim tempom, što ne mora značiti ništa loše. Zato su tu fizijatri koji će im vježbama pomoći u segmentima u kojima im je pomoć potrebna.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ajd da sam i ja nekom draga na forumu

    ne brini,ako i dobije vježbe brzo će sve savladati
    Meni si od uvijek draga

    Dille, ne znam nista o tome ali znam kako ti je cekati specijaliste i zato ti saljem pusu

  16. #16
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Što je ovo sve sami ovakvi postevi????

    A ja kada sam prolazila prije mjesec i pol kao ti samo rijetki da me utješe.
    Šalim se.

    Ja sam točno bila u istom stanju kao i ti i sve me to treslo,nisam spavala nočima. Jednostavno otiđi privat i plati ako se tako manje čeka. Nema ti novaca koje su mene mogle utješit.
    Ja sam se nadala da će dr.zatvoriti vrata za mnom i da ja više tu nikada neću doći.
    Al evo idemo na vježbe,stalne kontrole glave,neurop,itd.
    I svaki put umirem od straha,al jednostavno moraš pogledati s vedrije strane. Mima je dobro rekla Dystoni nije nikakva bolest,samo zvuči strašno neupučenima,nazvali to tako ili izrazima neurorizično,ovakvo,onakvo dijete.
    Ništa to ni strašno,ja gledam pozitivno,da me svaki mj netko uči kako ću se igrati sa svojom bebom i pomagati joj u razvoju.

  17. #17
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    nedavno sam našla jednu brošuru na internetu, možda vam pomogne, a možda i ne...
    Iskustva manjke nedonošćeta
    http://www.udruga-oko.hr/_images/doc...donoscetaM.pdf

  18. #18
    malinica

    Početno

    Mislim da ovo ima veze sa ovim sto ste pisale pa da ne otvaram novi topic.

    Sestomjesecna beba-devojcica moje drugarice je skoro bila na pregledu i tada su joj gledali brazdice na nogama, (ja nisam ni znala da se ovo radi). Kad se skupe noge da li su one brazde Y jednake. Posto kod nje nisu iste poslali su je kod fizijatra, jer navodno se jedna strana jace razvija nego druga, a i rekli su joj da izbjegava da stavlja bebu da sjedi.

    E sad, otisli oni kod fizijatra a bebici se prispavalo. Tamo je ispitivali da li prati, da li uzima igracke, prevrtali je a njoj posto se spavalo nije bas puno obracala paznju na njih, sve u svemu ugnjavili je, i ona im zaspala na stolu. .
    E onda su mi sprepadali drugaricu, kako beba ne prati, kako to nije uredu itd. istraumirali je. Sad mora da ide na vjezbice svake srijede. Vjerujte mi, beba je vise nego aktivna. Cak je sa motorikom i svim ostalim ispred svoje dobi, ali po marfijevom zakonu nije pokazala sta zna kad je trebalo.

    Ono sto sam htjela da vas pitam je da li ovo sto ste pisale u vezi izvijanja ima veze sa tim brazdicama na nogama? Koliko dugo se ide na vjezbice, kakvi su rezultati vjezbanja itd.

    Voljela bi nekako da je umirim, pa ako neko ima iskustva sa ovim, svako iskustvo je dobrodoslo..

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja prvi put čujem za brazdice

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    previdjela sam ostala pitanja :posram:

    na vježbanje se u principu ide dok djetetova motorika ne budu u rangu s vršanjcima, odnosno dok sve ne bude potpuno ok. a i onda se dijete još neko vrijeme prati.

    zara vježba već godinu i pol dana, još uvijek nije gotova, i dalje moramo raditi.

    ako je s malenom stvarno sve u redu, to će se vidjeti na idućih par vježbanja pa vjerojatno više neće morati dolaziti. znači, ne morate se brinuti da će potpuno zdravo dijete ići na vježbe mjesecima ili godinama...

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eto mene treći put kad prebrzo šaljem postove...

    ja bih na mjestu tvoje prijateljice, da smatram da nisu postavili dobru dijagnozu, odmah otišla kod još nekog fizijatra na pregled. savjetujem joj da to učini.

  22. #22

    Početno

    Meni je prof. Polovina spominjala brazdu na Ivanovom lijevom stopalu i, između ostalog (sedlastog nosa i još nečeg...) zbog toga nas je poslala neuropedijatru i genetičaru. Ispalo je da je sve super. Samo, naravno, moramo vježbati.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Da li postoji netko tko je otišao na pregled kod Polovina, a da nije trebao vježbati?
    Pitam stoga jer sam razmišljala o pregledu i kod njih kao nekakvoj alternativi, ali mi se čitajući ostala iskustva čini da bi nam valjda dali vježbice do škole, a ne dokaz da je L. na dobrom putu.

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa mislim, kod polovine ideš kad sumnjaš da nešto nije u redu - a ako sumnjaš, onda vjerojatno i nije...

    a ti možeš otići samo na pregled i reći da te zanima samo mišljenje a ne vježbanje, pa nećeš dobiti vježbe.

    tako smo mi otišli kod sabola - samo po drugo mišljenje, nismo dobili nikakve vježbe, ali nam je potvrdio zarinu dijagnozu i rekao neka i dalje vježbamo kao i do sada.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    tnx!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Lovro isto jako zabacuje glavicu unatrag.Fizijatar mi je rekao da mu to ne dozvoljavam, ne smijem ga nositi okrenutog prsa o prsa, nego njegova leđa o moja prsa. I ako i dalje pokušava zabaciti glavu, malo podignuti nogice i guzu. Tako automatski glava ide naprijed. No zabacivanje je često kod prematurusa.
    Nadam se da se sve popravilo jer je tema otvorena prije dva mjeseca.
    Isto tako, glavica mu je strašno teška, tako da kad je na leđima i polagano ga dižem u sjedeći položaj, ona visi unazad. Jedan dan ju je baš lijepo podizao, ali već par dana mu nikako ne ide.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Danas sam i ja pokušala podignuti Josipa iz ležećeg u sjedeći položaj i njemu pomalo visi glavica.Ne znam,zar nije još rano da on čvrsto drži glavu u razini s tijelom?Nije li im to još teško upravo zbog težine glavice?
    Sutra idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti što dr kaže.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Danas sam i ja pokušala podignuti Josipa iz ležećeg u sjedeći položaj i njemu pomalo visi glavica.Ne znam,zar nije još rano da on čvrsto drži glavu u razini s tijelom?Nije li im to još teško upravo zbog težine glavice?
    Sutra idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti što dr kaže.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad je marko imao 2 mjeseca i nije pratio glavom tijelo,doktorica na Srebrnjaku mi je rekla da on mora ići obavezno na vježbe..........

    i vježbali smo 9 mjeseci

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Možda prematuruse malo više gledaju. A i moj je dugo ležao. a te vježbe na koje ide su u biti da bi potakle njegovu aktivnost.Npr. on vježba okretanje s leđa na trbuh što djeca u prosjeku rade s oko 5 mjeseci. Ali to je opet radi glave, da mu ojačaju vratni mišići.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Glava kod djeteta od 3 mjeseca mora pratiti tijelo samo na kraju podizanja tj od 60 st od podloge pa do sjeda. Potpuna kontrola glave očekuje se tek da 6 mjeseci
    Paulita, Lovri uvijek moraš korigirati dob kada ga uspoređuješ s vršnjacima..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo hipertonus, izvijao se u potrbušnom položaju u slovo U.
    stiskao šakice, križao nožice, na njemu je sve bilo ukočeno.
    usprkos tome da je ostao bez kisika pri porodu, i svih ovih simptoma izuzetno je napredovao, dan danas jedan napredni dječak, sa vrlo malim problemčićem grafomotorike.
    Nino, hipotonus, odmah po rođenju. glavica nagnuta unatrag, zaostaje za trupom, kasni sa svime...ipak prosjedio sa 7mj., prohodao sa 12 i po mj., brbljav, pametan, napredan.
    posljedice-nikakve, motorika za 5.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo hipertonus, izvijao se u potrbušnom položaju u slovo U.
    stiskao šakice, križao nožice, na njemu je sve bilo ukočeno.
    usprkos tome da je ostao bez kisika pri porodu, i svih ovih simptoma izuzetno je napredovao, dan danas jedan napredni dječak, sa vrlo malim problemčićem grafomotorike.
    Nino, hipotonus, odmah po rođenju. glavica nagnuta unatrag, zaostaje za trupom, kasni sa svime...ipak prosjedio sa 7mj., prohodao sa 12 i po mj., brbljav, pametan, napredan.
    posljedice-nikakve, motorika za 5.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo hipertonus, izvijao se u potrbušnom položaju u slovo U.
    stiskao šakice, križao nožice, na njemu je sve bilo ukočeno.
    usprkos tome da je ostao bez kisika pri porodu, i svih ovih simptoma izuzetno je napredovao, dan danas jedan napredni dječak, sa vrlo malim problemčićem grafomotorike.
    Nino, hipotonus, odmah po rođenju. glavica nagnuta unatrag, zaostaje za trupom, kasni sa svime...ipak prosjedio sa 7mj., prohodao sa 12 i po mj., brbljav, pametan, napredan.
    posljedice-nikakve, motorika za 5.
    samo biti uporan sa vježbicama koje ti da fizijatar, ja sam stvarno često radila vježbice, važno je da je beba raspoložena i da ne radiš ništa protiv njene volje.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo hipertonus, izvijao se u potrbušnom položaju u slovo U.
    stiskao šakice, križao nožice, na njemu je sve bilo ukočeno.
    usprkos tome da je ostao bez kisika pri porodu, i svih ovih simptoma izuzetno je napredovao, dan danas jedan napredni dječak, sa vrlo malim problemčićem grafomotorike.
    Nino, hipotonus, odmah po rođenju. glavica nagnuta unatrag, zaostaje za trupom, kasni sa svime...ipak prosjedio sa 7mj., prohodao sa 12 i po mj., brbljav, pametan, napredan.
    posljedice-nikakve, motorika za 5.
    samo biti uporan sa vježbicama koje ti da fizijatar, ja sam stvarno često radila vježbice, važno je da je beba raspoložena i da ne radiš ništa protiv njene volje.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo hipertonus, izvijao se u potrbušnom položaju u slovo U.
    stiskao šakice, križao nožice, na njemu je sve bilo ukočeno.
    usprkos tome da je ostao bez kisika pri porodu, i svih ovih simptoma izuzetno je napredovao, dan danas jedan napredni dječak, sa vrlo malim problemčićem grafomotorike.
    Nino, hipotonus, odmah po rođenju. glavica nagnuta unatrag, zaostaje za trupom, kasni sa svime...ipak prosjedio sa 7mj., prohodao sa 12 i po mj., brbljav, pametan, napredan.
    posljedice-nikakve, motorika za 5.
    samo biti uporan sa vježbicama koje ti da fizijatar, ja sam stvarno često radila vježbice, važno je da je beba raspoložena i da ne radiš ništa protiv njene volje.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Lovro je rođen kao hipoton i to ga sad prati bez obzira na njegovu dob. Korigirana dob bi bila mjesec dana. A zapravo ima tri. Ali ne zaostaje baš puno za svojim vršnjacima.
    Ipak mislim da su prematurusi pod povećalom. Jer mi radimo vježbicu u kojoj bi on trebao odignuti glavicu iz skoro pa ravnog položaja. Možda je nagib oko 20°. A bočno dizanje glave iz kuta od 45°.Dok leži na trbuhu puno lakše diže glavicu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Moj mali je rodjen u 34 sedmici. Nisu nas slali ni nakakve vjezbe, bili smo par puta na uobicajenim kontrolama, sve ok. Sad mu je cetri mjeseca ( korigovana dob dva ipo). Glavica prati tjelo prilikom dizanja.

    Ne znam kad bebice pocinju hvatati igracke, on pruza ruke, ali isto kao da ga je strah dodirnuti je. :/

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Pružanje ruku prema igračkama (posezanje) je predradnja za hvatanje.
    Ne moraš brinuti ima još vremena do 4 mjeseca korigirane dobi.

  40. #40

    Početno

    puse hrabrilice

  41. #41
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj malinica prvotno napisa
    Mislim da ovo ima veze sa ovim sto ste pisale pa da ne otvaram novi topic.

    Sestomjesecna beba-devojcica moje drugarice je skoro bila na pregledu i tada su joj gledali brazdice na nogama, (ja nisam ni znala da se ovo radi). Kad se skupe noge da li su one brazde Y jednake. Posto kod nje nisu iste poslali su je kod fizijatra, jer navodno se jedna strana jace razvija nego druga, a i rekli su joj da izbjegava da stavlja bebu da sjedi.
    vidi, meni je patronažna pogledala malu kad je došla iz bolnice stara 12dana i posebno obratila pažnju na te brazdice i napomenila mi kako nisu jednake i da to može znaćiti problem s kukovima (al T. je nedonošće tako da je rekla da u takvom slučaju je rano za to tvrditi).

    Snimali smo kukove,u redu su,slijedi još jedna kontrola.


    A što se tiče podizanja glavice pri vent. suspen. teško je to ovako zaključiti i nama mamama koje smo prošle fizijatra.
    Mi smo zbog tog upućene fiz. a na kraju je podizanje glavice bilo u redu,a neke druge stvari nisu.
    I smiješno je što ma koliko se meni činilo da se njena glavica klatari i zaostaje pri ver.sus. bilo je u redu svaki put, u ravnini s x, pa y, pa sad razaznajem da se spominje glavica i kukovi u ravnini.

    Bolje to prepustit fizijatru.

  42. #42
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj malinica prvotno napisa
    Mislim da ovo ima veze sa ovim sto ste pisale pa da ne otvaram novi topic.

    Sestomjesecna beba-devojcica moje drugarice je skoro bila na pregledu i tada su joj gledali brazdice na nogama, (ja nisam ni znala da se ovo radi). Kad se skupe noge da li su one brazde Y jednake. Posto kod nje nisu iste poslali su je kod fizijatra, jer navodno se jedna strana jace razvija nego druga, a i rekli su joj da izbjegava da stavlja bebu da sjedi.
    vidi, meni je patronažna pogledala malu kad je došla iz bolnice stara 12dana i posebno obratila pažnju na te brazdice i napomenila mi kako nisu jednake i da to može znaćiti problem s kukovima (al T. je nedonošće tako da je rekla da u takvom slučaju je rano za to tvrditi).

    Snimali smo kukove,u redu su,slijedi još jedna kontrola.

    A što se tiče podizanja glavice pri vent. suspen. teško je to ovako zaključiti i nama mamama koje smo prošle fizijatra.
    Mi smo zbog tog upućene fiz. a na kraju je podizanje glavice bilo u redu,a neke druge stvari nisu.
    I smiješno je što ma koliko se meni činilo da se njena glavica klatari i zaostaje pri ver.sus. bilo je u redu svaki put, u ravnini s x, pa y, pa sad razaznajem da se spominje glavica i kukovi u ravnini.

    Bolje to prepustit fizijatru.

  43. #43
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj malinica prvotno napisa
    Mislim da ovo ima veze sa ovim sto ste pisale pa da ne otvaram novi topic.

    Sestomjesecna beba-devojcica moje drugarice je skoro bila na pregledu i tada su joj gledali brazdice na nogama, (ja nisam ni znala da se ovo radi). Kad se skupe noge da li su one brazde Y jednake. Posto kod nje nisu iste poslali su je kod fizijatra, jer navodno se jedna strana jace razvija nego druga, a i rekli su joj da izbjegava da stavlja bebu da sjedi.
    meni je patronažna pogledala malu kad je došla iz bolnice stara 12dana i posebno obratila pažnju na te brazdice i napomenila mi kako nisu jednake i da to može znaćiti problem s kukovima (al T. je nedonošće tako da je rekla da u takvom slučaju je rano za to tvrditi).

    Snimali smo kukove,u redu su,slijedi još jedna kontrola.

  44. #44
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj malinica prvotno napisa
    Mislim da ovo ima veze sa ovim sto ste pisale pa da ne otvaram novi topic.

    Sestomjesecna beba-devojcica moje drugarice je skoro bila na pregledu i tada su joj gledali brazdice na nogama,
    meni je patronažna pogledala malu kad je došla iz bolnice stara 12dana i posebno obratila pažnju na te brazdice i napomenila mi kako nisu jednake i da to može znaćiti problem s kukovima (al T. je nedonošće tako da je rekla da u takvom slučaju je rano za to tvrditi).

    Snimali smo kukove,u redu su,slijedi još jedna kontrola.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Dille kakav je bio ishod tvoje priče iz ovog topica?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •