Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Mastocitom

  1. #1
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno Mastocitom

    Mastocitom ilitiga spontana nakupina stanica na koži. Izgleda kao ubod insekta. Potpuno bezopasan, ali reagira na jači dodir i promjenu temperature i to izbacivanjem gnojnog mjehura, koji prolazi proces od par dana dok ne 'iscuri', pa zacijeli. Sebastijan ga ima na podlaktici.
    Navodno isto tako spontano nestaje najčešće do školske dobi.
    Zna li netko o čemu pričam?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno Mastocitom

    Ja isto imam djete s mastocitom, dijagnosticiran joj je sa 3 i pol mjeseca pa bi voljela da mi kažete kakvo je stanje sada s vašim djetetom?

  3. #3
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Sorry, Pikana, nisam vidjela prije.. (a prometna mi je tema, svake dvije godine po jedan post :D)

    Ovaj tjedan smo bili na kontroli, dečko je sada 5.5, stanje nepromijenjeno. Kroz par godina bi navodno trebao nestati. Kažu da je samo bitno da se ne mijenja, ali da je normalno da reagira na visoku temperaturu i neki jači podražaj oticanjem. Kakvo je stanje kod vas?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Hvala Bogu nama je nakon silnih pretraga i biopsija eliminiran mastocitom. Nadam se da će tvom sinu biti sve bolje i da će mu to nestati zauvjek.

  5. #5
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Super da ste riješili!
    Meni je rečeno da je njegovo stanje potpuno benigno i nikad nije spominjana niti biopsija, niti bilo kakav drugi pregled, osim običnog dermatološkog i uputa da se prati stanje..
    A možeš li samo u par riječi, kako je vama išla priča oko toga?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Pa ja sam primjetila nakon mjesec dana jednu kvržicu na ruci koja se micala ko neka žljezdica i onda ti je svakim danom koža bila tu malo tamnija, dr. me uputila na šalatu, tamo mi rekli da se radi o mastocitomu, išli smo po još jedno mišljenje koje je bilo isto s tom dijagnozom, na kraju smo radili biopsiju i utvrdilo se da ipak nije mastocitom nego neka tvorba koju su oni odmah i izvadili s tom biopsijiom, to je izgledalo nekak plastično, što su izvadili. Uglavnom na kraju je to navodno od cjepljena loša reakcija bila

  7. #7
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Znači ipak na kraju nije bio mastocitom... šta god bilo, drago mi je da ste riješili

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    2

    Početno Mastocitom

    Citam i trazim sve sto ima o mastocitozi, nadjoh na ovo, vidim da ste pisali jos 2008.god. kakva su vasa iskustva, sve me interesuje, da li je vasem sinu prosao mastocitom. Moja beba ima 5 meseci i ima jedan mastocitom na trupu jedva smo dijagnostikovali posle 4 meseca, da li ce da mu prodje vremenom, da li da dajem vakcine normalno, kako da ga hranim? Molim za odgovor!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Zamolila bih da mi se javi mama u boji kako bih saznala nesto vise o mastocitomu, da li je vama prosao, da li ste dali sve vakcine detetu, kako ste ga hranili... posto moja beba ima mastocitom, a ja sam preplasena. Evo i maila sladjanaleposavic@gmail.com

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •