Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Čokolada i dječja probava

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Čokolada i dječja probava

    Moja djeca jedu čokolade stvarno umjereno. Ponekad po kockicu, ili ako sam jako dobre volje, il se otme stvar kontroli - dvije; ne znam koliko puta su maznuli tri odjednom. Dogodi se da se sin u istom danu ogrebe i doma i kod bake - ali to je kockica tu, kockica tamo. Ne jedu čokoladu svaki dan (to što ja radim s čokoladom nije tema ovdje ), recimo da sinu jedna tabla od 100 g traje i više od mjesec dana. Osim svih razloga tipa šećer, zubi, opće zdravlje, umjerenost, važnost uravnotežene prehrane itd. itd. na visokom je mjestu problem sa zatvorom.

    Poteban je jedan rođendan, kriška torte, par kockica čokolade kad neko dijete otvori poklon bez nadzora i moja djeca imaju da prostite brabonjke. Malena se omrsila nehotice s moje strane jer je u gužvi sažvaka jednu kinder čokoladu u foliji :/ i nešto torte od čokolade... Užas! Koji brabonjci!

    Ispada da ja svojoj djeci ne smijem dati da pojedu krišku torte od čokolade, ili par kolača... Zanima me jesu li moji po tom pitanju posebno teški, il je to i kod vas tako? Što napraviti? Što dati kad već pojedu da im olakšam situaciju drugi dan?

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moji (tj. moj) jede vise cokse od tvojih, i nema brabonjke. cekaj, pa brabonjci nisu bed, ako nisu bolni, ne?

    moj se dosta trpa sa suhim vocem pa uglavnom kenja ko ribica. voli i jogurt. jesi probala s tim kao "dan poslije"?

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mojem djetetu čokolada isto tako utječe na probavu. Ne znam točno zašto, mada ponekad razmišljam da zato što mu ne dajemo skoro ništa slatko, pa se crijeva iznenade, pa ne znaju kaj bi s tim.
    Uglavnom, nisam pobornik slatkiša i ne dajem ih djetetu. Več sam na nekoj temi napisala. Ne dajem sokove, lina, bombone,... i ne želim da to moje dijete jede. Na sreću, on je na taj način i stvorio naviku i niti slatko ne traži.
    Jedino slatko koje dobiva je čokolada, kad sam zatraži, i onda su to isto tako male količine. I povremeno kupljeni puding (to sam več na dohrani napisala, da je to izlet u E-ove, da se jednog dana organizam ne šokira ).
    Ako se dogodi brabonjak situacija, tankam ga vodom nešto više nego inače, a obično i paradajz juha riješi situaciju.

  4. #4
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    moji (tj. moj) jede vise cokse od tvojih, i nema brabonjke. cekaj, pa brabonjci nisu bed, ako nisu bolni, ne?

    moj se dosta trpa sa suhim vocem pa uglavnom kenja ko ribica. voli i jogurt. jesi probala s tim kao "dan poslije"?
    Brabonjci bolni ili ne jesu bed. Radi se o tome da taj oblik stolice prolaizi kroz crijeva tako da se ostanjci zapiknu među trepetljike i na taj način tamo ostaju i otpuštaju toksine u orgizam. Nekako tako. Uglavnom - loše, i ne bi se smjelo imati taj tip stolice, pa mi je posebno bed ako se to mojoj djeci događa

  5. #5
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    znam da se cesto povezuje cokolada sa problemima sa stolicom, ali moram priznati da je to meni prilicno misticno... ako se inace ima uravnotezena prehrana i nema problema sa stolicom, jedno kinder jaje, pa cak i za djetetove dimenzije, cini mi se pretjerano kao uzrok brabonjaka...

    sto bi to bio problem kod cokolade? cokoladu povezujemo s kakaom i kakao maslacem, i ako djeci ne dajemo cokoladu u visokim sadrzajem kakaoa, sve ove ostale cokolade jedva da su i vidjele kakao ili kakao maslac, to je uglavnom secer sa puno dodataka i koju mrvicu kakaoa, a isto tako kad govorimo o cokoladnim tortama, to su minimalne kolicine kakaoa...

    ne znam sto sam htjela reci time u stvari...

    moji klinci jedu puno i sve, i tu naravno ima mjesta za slatkise, izmedju ostaloga cokoladu isto tako, ali nisam primijetila utjecaj na stolicu...

    ja konzumiram cokoladu s visokim asdrzajem kakaoa svakodnevno, isto nisam primjetila negativne posljedice na stolicu...

    ali naravno utjecaj hrane na razlicite ljude je razlicit, ali eto, samo kazem da kod nas nisam vidjela utjecaj...

  6. #6
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Da, pa ne bi ljudi toliko čokolade jeli da im stvara probleme, kao nama. nažalost
    Jedna kockica ne smeta mom malenom, ali kriška torte, kolač i kockica čokolade - itekako već da... a na rođendanu se to uredno pojede... i ne mislim da je to neumjereno...
    A ništa... očito smo takvi kakvi jesmo, pa ćemo eksperimentirati s receptima bez čokolade, a i skombinirati obroke tako da amortiziramo taj čokoladni efekt onda kad se odlučimo ogriješiti o čokoladu...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja te razumijem. iste probleme je imala moja kcer dok je bila manja. sad vise nema problem sa zatvorom ali ima sto drugih problema vezanih uz razne preosjetljivosti, alergije i netolerancije na hranu.
    cokolada moze zatvarati itekako. ali primjetila sam da najgore od svega zatvara bijelo brasno (u obliku keksa, napolitanki i slicne kombinacije).
    ja cesto radim kolace, fine, slatke svakakve i nakon toga nemaju nikakvih problema (pa cak ni s divljanjem zbog previse secera)
    daj im smokve, voce, suho voce, povecane doze tekucine, neki caj - mozda pomogne.

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i dalje ne kuzim problem oko brabonjaka. mozda ne znam sta su brabonjci? kaj nije to drek onak u kuglicama, kak ovce kenjaju? zakaj kod ovaca brabonjci nisu bed?

    ja nekad imam brabonjke, i to mi je draze neg da je onak polu-mekano pa moram brisati dupe pol sata.

    sori na eksplicitu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    kozama je to normalan oblik izmeta, ali kod ljudi su brabonjci u principu zatvor. u svakom slucaju upozorenje da sa stolicom nesto nije kako treba.

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jel to 100%? meni je nekak ok kad imam brabonjke, i budu kad imam redovnu stolicu.

    sori na tlacenju, pokusavam skuziti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •