Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Klistir jučer

  1. #1
    Anajat avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb Zapad
    Postovi
    37

    Početno Klistir jučer

    Moram ovo podijeliti s vama. Tema je vjerojatno već bila, no da ne čačkam po naslovima, evo teme ponovo.
    L. već 6 dana nije imao stolicu. Zadnja 2 dana odbijao je i jesti, bio nervozan. Pokušavala sve i svašta, davala sirup od šljiva i smokava, čepić (već vrištao kad je vidio čepić) i ništa...nikako na wc. Otišla do šogorice (ona ima takvih iskustava, imam nećakinju s cerebralnom paralizom koja ima stalnih problema sa zatvorom) i kažem kaj se događa. Ona (Bog je blagoslovio!) uzme neke tekućine (smućkala to u velikoj šprici), uzela neku sondu i sišla do nas. Muž i ja smo malog držali, a šogi mu dala klistir. Čekali nekih 10 min...e, cure moje, kad je to krenulo....ja mislila dijete će sad dobiti proljev, međutim, iz njega je išlo kamenje i kamenje i kamenje....ne mogu uopće opisati tu količinu! Nevjerojatno mi je koliko toga stane u crijeva djeteta od 4 godine! (Inače je mršav ko štangica). To njegovo olakšavanje trajalo je dobrih pola sata. Količinski neopisivo. I sve tvrdo. Valjda se siročiću već zapeklo u crijevima i napravio "čep" pa nije moglo van.
    Uglavnom, olakšalo se dijete valjda za 2 kile. E, da ste ga vidjele nakon toga! Maleni se preporodio, živnuo i tražio jesti!
    Šogoricu samo kaj nisam izljubila od glave do pete.
    E, sad, drage moje, šta dalje....? Inače zaista forsamo voće i povrće, dajem mu sve nekaj mekano za jesti (jer i inače ima problema sa tvrdom stolicom), jede jogurtiće, izbjegavamo sve kaj može zatvoriti...da li da nastavim sa tim sirupom od šljiva?
    Da li da mu dajem portalak sirup (nisam do sada), čitala sam na netu da je dobar za zatvor...
    Jer, učinit ću sve samo da više ne ponovimo taj klistir. Stvarno jezivo.
    Help!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Svaka čast malome! Daj sliku!

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Možda je bezveze, ali moj sin je imao velikih problema sa stolicom dok mu nisam počela dodavati u hranu malo više masnoća.

  4. #4
    Anajat avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb Zapad
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Možda je bezveze, ali moj sin je imao velikih problema sa stolicom dok mu nisam počela dodavati u hranu malo više masnoća.
    Naš inače jede aspolutno sve, nema da nešto neće ili da mu je "bljak". Naravno izbjegavamo čokolade, slatkiše...jede voće, povrće, ribu, svo meso, jedino nije baš ljubitelj kruha, no to ni ne forsamo. Sve uglavnom radim na ulju. Mlijeko ne voli, ali mliječne prerađevine da.
    I teta u vrtiću kaže da je L. jedan od rijetkih koji jedu sve i pojedu sve. Živahan je na kvadrat pa izgori te kalorije i mršav je.
    Čak i jede na "rate", pomalo.
    Ovo jučer bio je horor.
    Da li da mu dajem uz redovnu prehranu i te sirupiće za olakšavanje na večer? Ne bih da mu se crijeva naviknu na to...
    Sa starijim sinom nikad takvih problema.

  5. #5
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Probaj ulje zamijeniti s maslacom, pilećom ili svinjskom masti.

    Ovo je sad puki pokušaj pomaganja, nema nikakve veze s medicinom.

  6. #6
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Eh da, kažu oni koji imaju problema s tim, da čuda čini redovito pražnjenje. Što znači da se ide na wc u točno određeno vrijeme 2 put dnevno bez obzira na potrebu. Nakon nekog vremena tijelo se tome prilagodi i više nema problema.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Eh da, kažu oni koji imaju problema s tim, da čuda čini redovito pražnjenje. Što znači da se ide na wc u točno određeno vrijeme 2 put dnevno bez obzira na potrebu. Nakon nekog vremena tijelo se tome prilagodi i više nema problema.
    MM je imao problema s hemoroidima, i bio je kod spec. kirurga koji se time bavi. Liječnik je baš ovo naveo kao česti uzrok poremećene probave i hemoroida, inzistiranje na stolici kad nemamo stvarnu potrebu.

    On topic, Anajat, mi smo jedno vrijeme imali takvih problema. Riješili smo ih sa sirupom Cotidierbe baby od Specchiasola. To nije sirup za čišćenje, nego omekšava stolicu, i djeluje nakon nekoliko dana redovne primjene. Košta cca 80 kuna, ali isplati se. 10-tak dana davai smo 10 mililitara, pa 5, a sad damo povremeno ako vidimo da kaka kuglice. Može se davati dulje vremena.

    Dijete mora piti dovoljno tekućine.

    Masnoća u hrani svakako pomaže. Ako dijete hoće popiti, možeš mu dati 1 žličicu maslinovog ulja svaki dan.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cotidierbe baby je kombinacija tog sirupa šljiva/smokva i Portalaka, ali je puno finiji od Portalaka.

  9. #9
    Anajat avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb Zapad
    Postovi
    37

    Početno

    On topic, Anajat, mi smo jedno vrijeme imali takvih problema. Riješili smo ih sa sirupom Cotidierbe baby od Specchiasola. To nije sirup za čišćenje, nego omekšava stolicu, i djeluje nakon nekoliko dana redovne primjene. Košta cca 80 kuna, ali isplati se. 10-tak dana davai smo 10 mililitara, pa 5, a sad damo povremeno ako vidimo da kaka kuglice. Može se davati dulje vremena.

    Dijete mora piti dovoljno tekućine.

    Masnoća u hrani svakako pomaže. Ako dijete hoće popiti, možeš mu dati 1 žličicu maslinovog ulja svaki dan.[/quote]

    Jel taj sirup mogu kupiti bez recepta? I da li ima neki dozator ili mu dajem na žličicu? (kolko je to 10 ml žličica?)
    Tnx

  10. #10
    Anajat avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb Zapad
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Cotidierbe baby je kombinacija tog sirupa šljiva/smokva i Portalaka, ali je puno finiji od Portalaka.
    Ima li taj sirup dozator? Kolko je to žličica 10 ml? Ima ga u biljnoj ljekarni ili i u običnim?
    I gdje kupiti mljevene lanene sjemenke?
    Znam puno pitanja...

  11. #11
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Mojr iskustvo je da djetetu das piti sto vise i svaki dan casa soka "ACE",onaj vitaminski s mrkvom,narancom i limunom.

  12. #12
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    mljevene sjemenke lana nisu bas preporucljive za konzumiranje niti odraslima, a niti djeci (osim u izrazito malim kolicinama koje vjerojatno ne pomazu tome sto ti zelis postici), sadrzi odredjene kolicine hidrogenske kiseline, koja je otrovna.

    cijele sjemenke su bolja alternativa ali isto u ogranicenim kolicinama, ima ih za kupiti u obicnim ducanima, ali su vrlo ljigave za jesti ako ih npr stavljas u vodu...

    mozda je najvaznije da dijete ode na wc kad osjeti potrebu, djeca cesto znaju zadrzavati stolicu jer uvijek imaju nesto drugo na pameti...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Dijete mora piti dovoljno tekućine.
    Koliko znam, pomažu i sjemenke zlatnog lana - 1/2 žlice dnevno, pomiješati u jogurt ili varivi ili bilo koju htanu koju djete papa.

  14. #14
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Jel može laneno ulje u ovu svrhu?

    Sigurno bi pomoglo da popije čašu vode natašte svako jutro.
    I još nešto, rekla si da jede puno voća i povrća, a upravo to može stvarati probleme ako je sirovo. Naime, dosta voća i povrća sadrže vlakna koje se ne žvaču i onda tako nakupljena, zapetljana u crijevima mogu uzrokovati zastoj.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Anajat prvotno napisa
    Ima li taj sirup dozator? Kolko je to žličica 10 ml? Ima ga u biljnoj ljekarni ili i u običnim?
    I u ljekarni i u biljnoj lj. bi ga mogli imati. Ako nemaju, zamoli ih da ti naruce. Cekas dan-dva.

    Sirup ima malu dozirnu casicu na kojoj su obiljezeni mililitri.

  16. #16
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Sada kada je sve otišlo s klistirom daji svako jutro žličicu ( onu manju ali ne za kavu ) sirupa od šljiva i smokava za djecu. Možeš ga pomiješati sa sokom ili vodom malo mlačnom. Uz to svaki ručak OBILATO prelij sa maslinovim uljem ( ona na salatu, meso ili slično ). Lanene sjemenke se ne jedu nego sam ih ja namakala u vodu i davala onu sluz koja se stvori preko noći. Ako bi opet stolica zapela imaš u apoteci za kupiti mikroklizme, ali ako se nastavi događati odi gastroenterologu. Evo ovako je meni preporučila pedica, i nama je navedeno pomoglo.
    Sretno

  17. #17
    Anajat avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb Zapad
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala svima na savjetima.
    Jučer nije imao stolicu. Počela sam davati sirup od šljiva. Doduše na večer, nisam znala da treba i ujutro. Nadam se da će danas obaviti nešto...inače, nisam liječnik, ali mislim da je to nekaj sa psihom, jer do sad je imao tvrdu stolicu, ali bar redovnu, sve do prije nekih 10 dana. Pokušala sam iz njega izvući da li se šta dogodilo u vrtiću, no njemu je sve "super".
    Jučer ga podsjetila par puta, probao je ići, ali ništa...budemo sad pokušali s davanjem sirupa i u jutro, a ne samo na večer...
    Bojim se jedino da nije neka psihička barijera.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Italia
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa
    mljevene sjemenke lana nisu bas preporucljive za konzumiranje niti odraslima, a niti djeci (osim u izrazito malim kolicinama koje vjerojatno ne pomazu tome sto ti zelis postici), sadrzi odredjene kolicine hidrogenske kiseline, koja je otrovna.

    ...
    :shock:
    E sada si me bas uplasila....Mi ih sve vreme (od kada moja ima problem sa kakanjem) jedemo tako i ona ih obozava.

  19. #19
    Anajat avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb Zapad
    Postovi
    37

    Početno

    [quote="Sarina_mama"][quote="majoslava"]mljevene sjemenke lana nisu bas preporucljive za konzumiranje niti odraslima, a niti djeci (osim u izrazito malim kolicinama koje vjerojatno ne pomazu tome sto ti zelis postici), sadrzi odredjene kolicine hidrogenske kiseline, koja je otrovna.

    A po netu čitam i preporučaju ih ne sve strane! Pa ti sad budi pametan...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Italia
    Postovi
    113

    Početno

    Da, svi ih zivi preporucuju u tu svrhu....I sta sada? Davala sam detetu otrov? :shock:

  21. #21
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Anajat, ja sam joj davala žličicu samo ujutro jer je imala manje od godine dana, ali vjerujem da ti možeš i navečer jer je stariji a to je samo neka vrsta šećera, ali ipak dobro pročitaj upute. nama je pomogao a već smo stvarno bili koma! Samo mu obavezno daj svaki dan!

  22. #22
    Anajat avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb Zapad
    Postovi
    37

    Početno Re: Klistir jučer

    U subotu kupili u apoteci duphalac sirup i pomoglo!!! Nisam ni znala da to postoji, magistra u apoteci je preporučila. Ne izaziva ovisnost, a mogu koristiti i trudnice, dojilje i bebe.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •