Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: On jede, jede i jede...

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno On jede, jede i jede...

    I tako vec danima! Prije 2 tj je bio bolestan, nije nista pojeo 5 dana i sad to, ocito, nadoknaduje. I jede! Sve! Prvo zica slatkise, dam mu pokoji keks, pa kad to vise nedam, samo otvara frizider i trazi sta bi! I sve bi!
    Za dorucak pojede sve zitarice koliko god mu dam! Pa gricka dvopek, stapice, banane, jabuke... sta god mu dode pod ruku. Za rucak pojede skoro kolko i ja, pa opet grickanje, zicanje...Veceru mu dajem laganiju, al to mu nikako nije dovoljno, opet bi grickao.
    Zasto ovo pisem? Zato jer je u 2 dana pojeo cijelu staklenku cikle!! (uz sve ostalo) I sad su problemi, boli ga trbuh ponoci, nocas smo kuhali caj u pola 2 u noci jer ja vise nisam znala kako da mu pomognem tj. olaksam bolove. I dok sam ga na rukama nosila po kuhinji a on je plakao i dalje je zicao jesti. Kaka 4-5 puta na dan, to kakanje je pocelo kad i ovo prejedanje. Guza mu je sva crvena i upaljena iako ga perem poslje svakog kakanja. Nema proljev al kaka obilno. Skembica mu je ko trudnici u 8. mj.
    Neide u vrtic vec 2 dana, jucer ujutro je imao temp 38 (ne znam jel povezano) a navecer ga je taj trbuh bolio sta sam vec napisala.

    Oduvijek je bio papalica al ovo mi je malo previse, pogotovo zato sto sad ima problema zbog toliko hrane!
    Da mu branim? Sta da mu dajem kad me zica?

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ne znam što bi ti savjetovala osim da odeš do pedijatra :/
    Uostalom sama najbolje poznaješ svoje dijete i vidiš kako se ponaša i treba li ići ikuda,
    a obzirom da se brineš ja bi na tvom mjestu otišla.


    ~~~~~~~~~~~~~~~malo vibram za trbuščić i malog gladuša

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ajme koksy kod vas trenutno sve neke alarmantne situacije .
    ako je vec u zderackoj fazi daj mu neku laksu hranu. i na dohrani svojevremeno bio je ovaj topik. mozda ti malo pomogne za crvenu guzu. ali iskreno mislim da ce proci i ta faza.

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Hvala cure! Da, spajalica, kod nas same neke krajnosti, il ne jede uopce ili jede ko da mu je zadnje.
    Ma sav se nekako promjenio, nebi rekla da je skok u razvoju, po tom pitanju ne primjecujem promjene, nego karakterno, postao je sramezljiviji, asocijalniji, cendraviji, nestrpljiviji, pa cak bi rekla i pomalo ljut. I gladan, ocito! Sve je pocelo s onim nejedenjem prije 2 tj. za sto smo ustanovili da je bila viroza.
    Stvarno mu ne dajem neku tesku hranu kad zica, integralni dvopek obozava, rade cu mu to dat nego keks, od voca ionako samo jabuke i banane dolaze u obzir. I eto, sad ta prokleta cikla, donedavno je zicao krastavce ali je bio umjereniji, al sad...prodao bi se za ciklu. Jogurt, vocni ili obican, nije bitno, kruh, stapici, mlijeko, caj (navukle ga tete u vrticu na njega opet)...ma kazem, sve sta vidi pojeo bi. I kad se sve to izmjesa u malom trbuscicu ima mucnine. A kako da mu nedam?
    Guza je, pretpostavljam, crvena zbog cikle, ona je kao takva kisela, stolica mu je smrdljiva i crvena. Bit ce valjda bolje kad iskaka tu ciklu napokon!

  5. #5
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    a joj :/ gladus mali

    a da probate sto vise vremena provoditi vani, kad se zaigra nece mu stalno hrana padati na pamet (ovo ja po svome, dok smo u kuci stalno nesto gricka)

    ako jos ima problema sa probavom otidjite pedijatru

    nadam se da ce sve bit u redu

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Danas cijeli dan reduciramo hranu, uzasno zvuci, al nedam mu jest bas uvijek kad trazi. Bio je kod bake na cuvanju popodne, njoj sam takoder zabranila da mu daje ista osim eventualno voca. Navecer je bio puno zadovoljniji, bas je bio pun energije, sretan i zadovoljan. Vjerovatno jer se nije prenatrpao hrane. Sad cu vidjeti sta ce biti po noci, ako ga opet bude bolio trbuh idemo pedici jer je onda ocito nesto drugo razlog bolovima.
    I guza se oporavila, malo smo ju luftali, malo ispirali termalnom vodom, namazali par puta s bepanthenom i vec se skoro sve povuklo. :D

  7. #7
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Tako je i Iva nakon želučanih virusa oba puta. Kao da nadoknađuje ono što nije jela. A nije izjelica, naprotiv :/
    Ja sam znala pripaziti što jede, da bude što lakša hrana, čak su mi pedijatri u bolnici rekli da im se želudčić može oporavljati i mjesec dan nakon viroze.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    koksy kako je?
    sto se tice promijene u ponasanju, sad ti lagano dolazi tzv. terrible twos, gdje je BC bas tako posatao jako stidljiv, povucen, a cendrav za . uglavnom i to prodje, samo na zalost nema bepanthena da to sredi u dan dva

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Danas je super! Pojeo je malo obilniji dorucak ali to su zitarice, dakle nista pretesko. Dobre je volje, odmoran, naspavan tako da mislim da vise nece bit problema.
    Osim cendranja, jer kao sto ti kazes spajalica, tome nema pomoci.
    Al proci ce i to, za koju godinu

    pale mjesec dana? Ajme, to stvarno nisam znala.
    Eto, srecom, jos nikad nije povratio (kuc-kuc) pa mu zeludac nije iziritiran poslje viroza. Al zato ima takve proljeve da bi ga najrade cijeli dan drzala u kadi, samo da ga ne moram stalno presvlacit...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    to me podsjeća i na mojega..koji bi sve dao za ciklu..obožava ju..ali, teglu
    pojesti za 2 dana..ništa čudno da mu je bilo mučno..bilo bi i nama da smo pojeli koji imamo jači želudac i crijeva..tak da ja svojemu kisele krastavce i ciklu dam ono ipak na neku mjeru..i onda me žica još još..on bi valjda mogao cijelu teglu u jednom danu pojesti, ali to nije dobro..tak da znam kak je to..zato stvarno ništa čudnoga da ga je bolio trbuh..

  11. #11
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    I ja sam se čudila, da mjesec dana. Moja je brzo nakon viroze sve jela, ma što jela tamanila, pa bi isto imala proljev. Malo sam pazila što jede, tj jela je puno ali dijetno i onda bi bilo ok. Pomaže i PROLIFE, barem je nama

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prolifea nema nigdje za kupit vec mjesecima. Davala sam mu Ferzym. Navodno je i bolji.

  13. #13
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja ga prošli tjedan kupila u ZD :?

  14. #14
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja trazim po svim ljekarnama u gradu vec sigurno 3 mjeseca i svako malo odem pa pitam dal su dobili. Svaki put kazu da je negdje zapelo, da vec duze vrijeme ne dobivaju al da bi trebali. I nikako da dode...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •