Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Alergija na trešnje

  1. #1
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno Alergija na trešnje

    -K.. se subotu ujutro sav osuo-vadili krv i eosinofili su bili 8,dakle-najvjerojatnije je alergija na hranu.ono što je on puno jeo prošli tjedan su jagode( malo manje ) i trešnje-puuno.-jeli moguće da je taj osip od trešanja,ako ne onda je najvjerojatnije od jagoda,jer su jaki alergen-ali mi čudno jer mu je to prvi put da se osuo...-i jagode i trešnje su od stabla kraj kuće,dakle domaće.
    ...sada je osip malo splasnuo ali je cijelo vrijeme šmrkav i malo kašlje,temp. nema..-po preporuci ped. pijemo žličicu rinolana svaku večer.

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..e da,by the way-skloni smo aspastičnom bronhitisu kojeg začudo nema već par mjeseci( od kada više ne pijemo singulair prašak-neznam jeli ovo slučajno.... ) i alergični smo na kakao i kikiriki.
    i- ped. nam je preporučila dijetnu prehranu par dana dok se tijelo očisti i ja sam na sto muka jer i prije je slabo jeo,izbirljiv a sad...-moramo izbjegavati ugljikohidrate i konzervanse-dakle sve. :/

  3. #3
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    -podižem.

  4. #4
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..nitko?

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    zamoli da ti premjeste topic na zdravlje, mozda ces imati vise srece tamo.

  6. #6
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..ahaaaa..hvala.

  7. #7
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Prebacujem na zdravlje.

  8. #8
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...samo da još dodam-osip je po trupu i nogama i malo po leđima-glava i vrat ništa...-osip se skoro pa povukao ali me svejedno kopka što je to bilo...

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Draga, ponekad nema načina da doznamo što je bilo...

    Moj mlađi je u dobi od cca 10 mjeseci zaradio užasnu, ali stvarno užasnu alergiju (mislili smo da je u pitanju trava) - kihao je, kašljao (također je bio sklon bronhitisu u toj dobi) osipao se po cijelom tijelu, jurili smo s njim pedijatrici i dugo je trajalo, nekoliko tjedana dok se oporavio. Prošlo mu je tek kad smo otišli na more... Isto, iz kuće smo maknuli papigu jer sam brinula da možda njezino perje smeta djetetu.

    U periodu dohrane, kad uvodimo namirnice postepeno, zna se dogoditi da baš "pogodimo" neku nezgodnu kombinaciju koja izazove takvu reakciju, pa se zato namirnice uvode postupno.

    Nikad nismo doznali što je bilo, da li je u pitanju hrana, proljetna trava ili nešto treće... No, nikad se nije ni ponovilo, što i vama želim.

  10. #10
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Ja također pomno pratim ovu temu jer je S. alergičan na orahe, lješnjake i sl. dakle, koštuničavo voće, ali nam se dogodilo da mu je usna jako natekla u ribljem restoranu od komadića ribe (na koju inače nije alergičan). Pretpostavila sam da je možda ta riba došla u kontakt sa školjkama koje su izazvale reakciju :?
    Zato mu nikad nisam dala ništa od školjki, a u restorane uvijek nosim Flonidan
    Jednom nam se to oticanje dogodilo od domaće rođendanske torte koja je, navodno, bila sigurna od alergena.

    Odoh se teme, Peterlin dobro kaže, nekad jednostavno ne znamo zašto je imunološki sustav tako reagirao, alergija se, kažu, može pojaviti bilo kad na bilo što i to je ono što meni stvara užasnu paniku

  11. #11
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    hm.. jesam li ja to dobro skužila? jel se on osuo tek par dana poslije?
    moj malac je alergičan na sve i svašta ali osip uvijek izađe odmah nakon što pojede nešto što ne smije.
    Alergičan je na jaja, mlijeko, kiki riki, lješnjake
    jesi li sigurna da nije ipak pojeo nešto drugo prije pojave osipa?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moguće su ga pojeli i mravi ili komarci!?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    I kod nas u obitelji ima alergičara, i MM i ja, pa smo zato sa Lenom na oprezu što god da pojede.Primijetili smo da joj nekada smeta neko povrće u svježem stanju, ali kuhano ne (npr: rajčica). A često zaista, koliko god se trudili, ne uspijevam pogoditi uzrok osipa, ili je neka kombinacija hrane (jer dešavalo se da jede iste namirnice drugi dan i da bude sve u redu) ili je hrana u kombinaciji sa nekim drugim okidačem, opadanjem imuniteta. Mislila sam se čak i da su psihički razlozi, jer su dva osipa bila upravo kada nam je kuća bila puna ljudi - dede i bake koji žive daleko su se svi sjatili na njen rođendan, ja umorna i nervozna, ona sva pod svrbežljivim osipom, bake je i dalje jure i stiskaju u zagrljaj i ubacuju u usta parče torte ..... horor.
    Nemam pametni savjer, samo pratiti i pokušati povezati stvari.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    hm...mene evo jedan izuzetno pametan pedijatar usavrsen za alergije uvjerava da on u 30 godina rada nije vidio alergiju na jagode i da toga nema....moj mali dok pojede jagodu dobije osip al ne....doktro me uvjerava da nije od jagoda...pa ti budi pametan

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jagoda je jako veliki alergen, a izaziva veliku svrbež.

    jako su ćeste alergije, u vrtiću su rekli da kao nedaju djeci do 3 god jagode, a prošle je godine jedna cura dobila osip u vrtiću dok su bili u jaslicama.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    267

    Početno

    nama alergija izbije najčešče drugi dan,treči je najgori,a onda polako prolazi..

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...samo da još dodam-osip je po trupu i nogama i malo po leđima-glava i vrat ništa...-osip se skoro pa povukao ali me svejedno kopka što je to bilo...
    to se i nama dogodilo prošle godine (baš negdje u ovo doba) i isto su TREŠNJE bile u pitanju (naše, nešpricane).
    Dobbili Fenistil kapi i neku "mučkanu" kremu i prošlo. Trešnje više nije jeo.

    Ove godine ih je opet jeo i sve OK!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •