Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Asimetrija u razvoju mlečnih žlezda

  1. #1
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno Asimetrija u razvoju mlečnih žlezda

    Dakle, radi se o mojoj skoro pa desetogodisnjoj kćerki.
    Počeli su prvi znaci puberteta, medju njima i rast grudi. Tacnije, desna pomalo raste, a leva još nije ni počela.
    Znam da je normalno da grudi budu različite veličine, ali se nešto ne sećam da ni ne rastu u isti mah...
    Ili ima šanse da se taj rast ujednači?
    Mame devojčica u pubertetu, kakvo je vaše iskustvo?

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Koliko se ja sjećam puberteta i mojih grudi, mislim da je to najnormalnije i da se ujednači.
    Jest da su moje bile takve veličine da u slučaju da jedna nije uopče izrasla skoro se ne bi kužilo, ali nema veze. 8)

  3. #3
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Mislim da je na početku to normalno pogotovo jer tek ulazi u pubertet.
    U velikom postotku se to kasnije izjednači (koliko toliko s obzirom da potpuna simetrija tijela baš i ne postoji).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno Re: Asimetrija u razvoju mlečnih žlezda

    Bio je jedan sličan topik, ne znam više kako se zove, a tamo sam isto napisala ovo što sam čula, jer mi je bilo neobično i zanimljivo.

    Radi se o curici u mojoj obitelji, kod koje nikada nisam primijetila "problem", a ona mi tek sada, kada ima 20godina, ispričala da ide na plastičnu operaciju - korekciju grudi, jer joj je jedna dojka puno manja od druge.
    Da, uvijek jesu različite veličine, kao što sve znamo, ali ovdje je razlika valjda bila zaista velika, i što je najbolje, curica je bila sa mamom kod par nekih doktora dok je odrastala, ništa joj pametno nisu rekli (tipično : u pubertetu je pa se kompleksira zbog nebotnih stvari, sve će to doći na svoje i sl.).
    Sada, doktor koji je treba operirati je poslao na hrpu pretraga i pronašli su da je jedna žljezda uklještena i da se zato grudi nisu ravnopravno razvile .....
    Da se to znalo ranije ..... možda bi bilo bolje.

    Eto toliko, treba pratiti i raspitivati se i biti oprezan. Sretno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Kaj da kažem, meni su nekako obje prestale rasti valjda još u sredini puberteta
    Da se vratim na temu - mislim da je to najnormalnije, u biti kako je normalno da je kod žena jedna dojka veća od druge - kod nekih se ne pimijeti toliko, kod nekih (npr. kod mene) se jače primijeti.
    Al mi to nije stvaralo nikakav problem u životu niti sam bila nesretna zbog toga. I nitko se nije požalio na njih tako da mislim da se ne moraš brinuti.
    Cura je još mlada, tek je počelo, sve će biti kako treba

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I moje su rasle nejednako, naročito u početku. Sećam se skrivanja, neprijatnosti, mrzela sam ih što uopšte rastu. Da sam tad znala da će mi više od dve godine hraniti dete...
    Ali imam i prijateljicu kojoj su ostale nejednake i to vidno. Razlog je mnogo kasnije uspostavljen: ima duplu skoliozu kičme, a i nepravilno držanje (svira violinu od 6-te godine) je doprinelo tome da jedna ostane manja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •