Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: gorimo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno gorimo

    u nedjelju popodne Luka mi dobio blagu temp (38-38,5), od pondjeljka popodne ima 39-40,5...
    u utorak smo isli kod dr...pogledal ga je na brzinu rekao da ima dobro opce stanje al kad kuri prek 40 bude izvadil krv....
    nalazi svi ok osim leukocita koji su 22 i da nam antibiotik (amoksicilin)...
    antibiotik smo poceli davati u srijedu u 13h...
    on i dalje kuri oko 40 (paracetamol i ibuprofen mu skinu za stupanj dva na dva sata pa opet raste...)
    ne jede nista drugo osim sto sisa, pije puno vode, kaslje i dise kao da hrče...

    e sad...jel normalno da kad je takva situacija ne treba opet doktoru?? to je sad vec 4 dana visoke temperature...
    ili jednostavno moramo pricekati jos dan da antibiotik pocne djelovati??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja bi pričekala barem do sutra pa onda eventualno odi i vidi što će ti reći doc.

    Manuel je nedavno imao 4 dana tako visoke temp. i isto tako samo je sisao. Imao je gnojnu anginu i trebalo je neka 2 dana da antibiotik počne djelovati.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    odmah mi je lakse

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Jedino što moj nije kašljao, a ja ti nekako odmah paničarim kad ga "čujem" kak diše pa bi samo zbog ovoga otišla na još jedno slušanje pluća.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    4 dana je dosta povišene temperature...uz antibiotik je recimo dozvoljeno još nekih 48 sati jakog kurenja ali ti si spomenula ovo vezano za disanje. L 22 je oveći nalaz , da li ste vadili CRP? Teško je ovako bez uvida u dijete govoriti ali mogao bi biti opstruktivni bronhitis s nakalamljenom infekcijom pluća (za to treba dijete poslušati, ponoviti lab nalaze i eventualno učiniti na osnovu čujnih fenomena RTG pluća). U svakom slučaju ja bih na tvom mjestu ponovila nalaze (možeš i u pvt labosu nalazi su ti gotovi za sat vremena - učini KKS i CRP). Ako su u opadanju to je već bolji znak. A što se tiče disanja...hmmm velim netko dijete još treba jednom poslušati.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Samo ovo:
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~1
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    I moja Ana ima temperaturu. Isto 40. .Prije dva dana je imala lagano povišenu temperaturu kroz dan i po noći,jučer je cijeli dan bilo dobro,a evo,danas nakon poslijepodnevnog spavanja gori. Kupala sam je i nakon toga sam joj dala čepiće i malo se temperatura snizila. Čepići su držali svega par sati.Evo, sad opet gori i jako loše izgleda. Rukice i nogice su joj plave i hladne.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    a noana da odete kod doktora??

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    Budem još pričekala da vidim kaj bude sutra,ak bude i dalje gorila u ponedjeljak ujutro idemo kod pedice.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    pripazi..imaš malo dijete...gledaj opće simptome (jedenje, spavanje, ponašanje) . posebno obrati pozornost na kožu - u slučaju pojave osipa odmah idi na zaraznu. ne dopusti da joj temp ide iznad 38.5C da ne bi došlo ne daj Bože do konvulzija. Imaj sve od paracetamol čepića preko ibuprofen sirupa do voltaren čepića....ja bih na tvom mjestu s tako visokim febrilitetom svakako napravila labo pretrage (KKS, CRP, urin). Ne bi čekala do ponedjeljka....

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    Ma, vjerojatno ću ja s njom već ujutro na hitnu.Iako mi je to tako mrsko jer već znam da nas budu slali u VŽ u bolnicu na sve moguće pretrage,vjerojatno nam ne gine dnevna bolnica,a tek oni neljubazni pedijatri. uh..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    saamo da velim da mi od petka nemamo temp, normalno se ponasa i puno papa :D :D :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    Joj,blago vama. Kud ste nestali s foruma,nigdje vas nema? :?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    Ma glavno da ti učine krvnu sliku CRP i urin da budeš sigurna jel samo riječ o nečem tipa egzanthema subitum (3 dana kurenja, 4 dan izbije osip) ili nečem drugom. Do tada skidati temp i paziti na dijete naravno. Puno sreće!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    Samo da javim. Mi smo od ponoći bez tempetature. Oko ponoći je počela lagano padati i eto,sad je sve o.k.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    bravo maleni!!!
    pazi da negdje nema osip....ako ga dijete ima a više nema temp onda je bila virusna treća bolest ili exanthema subitum

    pusa

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    Nema osip,nema temperature. Nadam se da bude tak ostalo. :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    nadam se i ja..... :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •