Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Standardi dječjeg rasta 2006.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno Standardi dječjeg rasta 2006.

    procitala sam clanak s portala ali me zanima gdje bi se mozda mogli naci rezultati (krivulje) tog istrazivanja.

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Link na who-ov portal i stranice o krivuljama rasta je: http://www.who.int/childgrowth/en/.

    S lijeve strane naci ces gumb Standards, tamo su ti standardi koje trazis.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    a-ha,nasla sam da ih tek treba napraviti/ispraviti...
    ali i ovo:

    Inaccurate indicator

    The study has shown that the current system pitches target weights too high.

    Current charts suggest a healthy one-year-old weighs between 22.5lb (10.2kg) and 28.5lb (12.93kg), when in fact the true healthy weight is 21lb (9.53kg) to 26lb (11.79kg).

    There has already been pressure to switch to charts based on breast-fed babies.

    The WHO already recommends that mothers breast-feed their children, stating that it provides all of the nutrients a child needs.

    "The composition of breast milk is specifically designed for humans," said Dr Toni Steer, a nutritionist from the Medical Research Council.

    "It also contains a lot of compounds that help to protect against childhood infections."

    Studies have also linked breast milk to a lower risk of obesity later in life and lower blood pressure, although research is ongoing.

    But babies fed on breast milk put on weight more slowly than formula fed babies.

    Professor Alan Lucas, a child nutrition expert at the Institute of Child Health, University College London, said: "The growth of breast fed babies is more ideal than the growth of babies fed on formula - it is better for babies to grow more slowly.

    "In the past everybody thought it was best to have big bonny babies, but interestingly, just about ever other animal species shows disadvantages in terms of long-term health if the infants grow too fast."

    His research has shown that babies who grow quickly show signs of higher blood pressure, diabetes, obesity and higher cholesterol levels in later life.

    He welcomed the new guidelines: "This is very recent information and clearly we need to act upon it in the future."

    Rosie Dodds, Policy Research Officer at the National Childbirth Trust (NCT), said: "These new growth standards should help ensure more babies benefit from breastmilk for longer and we look forward to their implementation across the UK as soon as possible."

    The Department of Health has said it will consider the WHO's new recommendations before deciding if UK charts need to be reviewed.

    skinula sa:
    http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/4938234.stm

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ancice, hvala ti...


    hehe,nije da nisam znala da je luka savrsen...

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja tu niš ne kužim :? .
    Kak bi to trebalo izračunati?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    sta racunati?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    ana.m, nećeš TI računati

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ja tu niš ne kužim :? .
    Kak bi to trebalo izračunati?
    ako mislis na BMI (body mass index),nemam pojma niti ja ali mislim da to ni nije tak bitno... ma, uostalom, niti tablice nisu nesto posebno neophodne ako ti je dijete inace zdravo,veselo... zgodne su kao referenca...
    iako su ove nove puno bolje od starih koje su me nepotrebno zabrinjavale dok nisam saznala da su radjene prema uzorcima djece hranjenih formulom... onda mi je sve bilo jasno...

  9. #9
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    BMI se računa tako da podijeliš težinu u kilogramima, sa kvadratom visine
    u metrima
    Npr: imaš 60 kila, a visoka si 165 cm

    60 podijeliš sa 1,65x1,65 = cca 22.03

    Tih 22,03 je BMI

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma ja ipak niš ne kužim. Evo moj Janko ima cca 11kg i cca 86 cm. I kaj sad s tim?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    ana.m, to su ti percentilne tablice i prema njima Janko se nalazi u P50, odnosno, 50% dječaka njegove dobi ima težinu kao Janko (za visinu nisam gledala).

    Uglavnom, uklapate se u prosjek da se bolje ne možete.

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Almathea hvala .
    :D za Janka! I tatu i mamu...Ma ni ja nisam sumnjala...

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ma ja ipak niš ne kužim. Evo moj Janko ima cca 11kg i cca 86 cm. I kaj sad s tim?
    ana, nije da ne kužiš, nego ti se ne da
    lijepo podijeliš težinu sa kvadratom visine i dobiješ BMI.
    u jankovom slučaju

    11/ 0,86 x 0,86

    ali kod djece do 5 godina to nije relevantan podatak nego se gledaju percentilne krivulje, kako ti je Amalthea objasnila

  14. #14
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Wow, Mejra je 97% za visinu!!! Tezinu nesmijem ni pogledati. Zasigurno je ispod 20% :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Bec
    Postovi
    128

    Početno

    Isprintala sam si ove krivulje- bas mi je drago sto sam konacno nasla to sto sam trazila.
    I da se odmah pohvalim- moj sin tocno prati onu zelenu krivulju oznacenu sa 0- i sa visinom i sa tezinom i sa dobi... i sa porodjajnom tezinom...
    Rodio se sa 3344 g i 52 cm- sa 23 mjeseca je imao 12300 g i 89 cm.
    Ove percentile nisam jos skuzila- ali pozabavit cu se i time sljedecih dana.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Super, super! Bas sam to htjela imati :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •