Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kako uzeti urin ?

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno Kako uzeti urin ?

    Trebam curki od godinu i pol dati urin na analizu , i ne znam na koju foru bi joj uzela uzorak kad ona još uvijek nosi pelene ? Mislim da sam negdje čitala o tome ali ne znam više gdje , pa dajte mi neke tips and tricks

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Zar ti nisu objasnili? O.o

  3. #3
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kupi u apoteci vrećice za urin. Dobro očisti spolovilo i obriši (ne maži kremom), pa zalijepi (imaš ljepljivi krug kojeg ćeš zalijepiti oko spolovila). Za tren će se popiškiti

  4. #4
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I onda lijepo oprezno odlijepi vrecicu i ubaci ju skupa sa sadrzajem u sterilnu posudicu u kojoj odrasli nose urin za UK
    na kojoj se sa oboje djece sadrzaj izlio iz vrecice u pelenu na putu do DZ i nije bilo za analizu:

  5. #5
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ja sam pomocu vrecice curici uspijevala uzet urin tako sto joj nisam preko stavljala pelenu, vec sam kesicu pustila da slobodno pada niz jednu nogu. Obukla bih joj neku siru trenerku preko toga. Trudila sam se da je zabavim narednih pola sata do sat vremena nekom aktivnoscu koja se obavlja stojeci ili setajuci, da bi kesica ostala u pravilnom polozaju i da bi urin tekao u nju, a ne mimo nje. Moja je tad bila stara godinu dana.

  6. #6
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Da baš ovako kao što Olja kaže kad stavis vrećicu ne je stisnut s pelenom...onak nisko zalijepi ili bez pelene i meni je najbolje upalilo igre vodom na lavabou jer stoji, prelijeva, a voda curi i inspirira je...i tankaš je da pije bilo šta... Moja se tak znala popiškit u roku par min...a mi smo 2,5g jednom mjesecno nosili urin i uk...

  7. #7
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Hvala na savjetima cure , tak ću i napraviti ! Žuta- nije mi objasnila doktorica , samo mi je na kraju pregleda kad sam već na vratima ordinacije bila rekla da za sljedeći put donesem nalaz od urina i kks , ona je uvijek sva gužvi i nikad ju ništa ne stignem ni pitati jer su kod nje svi ko na traci , dok ja nju obučem već je netko drugi u ordinaciji , strašno. :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Ja imam decke,pa mi je to lakse nego kod cura. Mi smo znali ici kod sestre(od ped) i ona im je stavila vrecicu.

  9. #9
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja nikad, ali nikad nisam uspjela uzeti urin sa tom vrećicom. Kad je bila manja, dok nije jos hodala, skinula bi je u kupaoni, pored kade i pustila bi vodu da teče, drzala je raširenih nogica a netko (muž, ili baka, ovisno ko mi je bio pri ruci) bi lovili sa čašicom za urin. Ako ne bi išlo, namocila bi joj nogice i trbuh toplom vodom- to je uvijek palilo.
    Kad je prohodala- onda smo to isto radili u kadi- skinula bi je, stavila u kadu, i cim bi pustila vodu- ona bi se popiskila a ja bi lovila da čašicom.
    Nikad nismo imali kontaminirani uzorak- meni se ovako činilo puno jednostavnije i čišće- ali su mi se i svi čudili kako bebi od 5-6 mjeseci lovim urin sa čašicom

  10. #10
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Hvala vam na savjetima cure , a gaby , meni je ovo prvi put tak da ne znam da li će mi uspjet ovak kak su mi cure rekle , nadam se da hoće , ako ne , onda ću morati primjenit tvoj način

  11. #11
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Cure , još jedno pitanjce. Da li je problem kaj sam curi uzela mokraću sad navečer , a ne prva jutarnja ? Mučili smo se cijeli dan sa vrećicom , i sad smo napokon uspjeli , a sutra moramo bit kod doktorice u 12 , a uzorak nosimo ujutro.

  12. #12
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    I moram u frižider staviti , jel ?

  13. #13
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Nisam bas sigurna da mozes nositi urin od jucer na analizu, ipak pitaj. Znam da su nama govorili sa donesemo u lab u roku dva sata.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •