Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Njega stopala

  1. #1

    Početno Njega stopala

    Nije baš pitanje zdravlja, ali nije ni daleko.
    Dakle, svaka proaktivna (dobra moderna riječ) majka mnoooogo gazi svoja stopala.

    Ja sam za njegu istih kupila razna pedikerska pomagala renomiranih proizvođača i rabim ih redovito. Međutim, samo par dana nakon struganja tabana raznim kamenima, skidanjem slojeva kože pedikerskim žiletima, mazanjim masnim kremama - opet mi se stvore debeli i tvrdi slojevi kože...tabani izgledaju ko ..ko...slonovača.

    Još malo pa neću trebati ni cipele, a da ne kažem kakve to posljedice ostavlja na mile mi najlon-čarape. A i nije baš nešto zavodljivo..ne žvižde mi više zidari u susjedstvu kad dižem noge visoko.

    Dakle. Poznajete li kakav preparat, kremu, losion koji bi me malo usrećio, a da to ne podrazumijeva posjet pedikeru, za koji zbilja nemam cajta?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Evo, ja nedugo pročitala u Teni da je dobro jednom tjedno mazati sa medom kožu lakata i nogu, omekša ih. Namažeš medom i ostaviš tako pola sata, pa ispereš. Ja isprobala i super je. To je od mene, volim prirodno 8)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Nogice pred spavanje malo banjati u toploj vodi sa limunovim sokom (1 limun ili dva), posusiti ih, dobro namazati maslinovim uljem, na nogice obuci najlonske kese (on za zamrzivac) preko toga carapice i tako prespavati. Ujuto fino to oprati i sa onom najsitnoj raspicom skinuti. Ponoviti svakih 15 dana, a kada nogice budu k'o u bebe jednom mjesecno.
    Inace savjet sam dobila od svoje kozmeticarke.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Mila prvotno napisa
    na nogice obuci najlonske kese (on za zamrzivac) preko toga carapice i tako prespavati.
    ili ih omotati onom prozirnom folijom

  5. #5
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno Re: Njega stopala

    Citiraj Virgo30 prvotno napisa
    Ja sam za njegu istih kupila razna pedikerska pomagala renomiranih proizvođača i rabim ih redovito. Međutim, samo par dana nakon struganja tabana raznim kamenima, skidanjem slojeva kože pedikerskim žiletima, mazanjim masnim kremama - opet mi se stvore debeli i tvrdi slojevi kože...tabani izgledaju ko ..ko...slonovača.
    ...
    Dakle. Poznajete li kakav preparat, kremu, losion koji bi me malo usrećio, a da to ne podrazumijeva posjet pedikeru, za koji zbilja nemam cajta?
    Kakve žilete koristiš? Kamenje nije potrebno, a najbolja krema koju sam susrela je Dr. Scholl's Pedicure Essentials Ultra Overnight Foot Cream.

  6. #6
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj Mila prvotno napisa
    na nogice obuci najlonske kese (on za zamrzivac) preko toga carapice i tako prespavati.
    i tako tiho nekoliko puta pretapkati kucu uzduz i poprijeko ovisno kojim redosljedom se bude i traze nekog...

    gdje sam ja od toga...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Koristim metalnu turpiju od Scholla (ima i jedna druga koja nije metalna, ali ta mi ne valja). Kad su mi stopala u lošem stanju, namačem ih 15-tak minuta u mlakoj slanoj vodi, onda ribanje, pa losion (jako mi je dobar Lipo-nešto od Gehwola, ne znam točno kako se zove, inače je predviđen za dijabetičare, ali može i za nas ostale). 2 puta tjedno malo izribam pod tušem, i sve štima (dok se idući put ne ulijenim).

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Čitala sam da nije dobro strugati više od 1x tjedno, pa se toga i držim, 1x tjedno struganje, nakon namakanja u kadi, a bar 1x dnevno mazanje, sad imam freemanov losion sa šipkom i šljivom.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,989

    Početno

    Evo još jedne sa slonovačom na petama! Meni je do sada najnevjerojatniji učinak pokazala ona "WIND" bebi-krema za jako suho lice (Bübchen kolekcija iz DM, mala tubica, prozirno žuta krema i jaaako masna, nešto sitno košta). Za malenu je bila čisti promašaj, a ja sam njome slučajno jednom namazala pete jer mi je bilo ponestalo "ZG Melema". Fantastičan učinak!
    (Imam ja cijelu kolekciju "neuspjelih" dječjih kremica, pa malo pete, malo bedra, malo laktove...)

  10. #10
    mamin lavić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    57

    Početno

    Mislim da tu pomaže samo dobra pedikerka koju ćeš posjećivati svakih mjesec dana i tako održavati stopala u dobrom stanju.Sve ostale pomade
    su toliko skupe - a ne preveć učinkovite - da na kraju 70,00 kn koliko plaćam pedikuru ispadne jeftinija investicija.A moja pedikerka veli da na takva njegovana stopala nakon pranja a prije spavanja staviš melkfett
    ( bijela mast iz DM-a ) i stvar riješena.
    Poslušala sam ju i zauvijek riješila problem nogica.... :D

    maliveliki Roman 27.12.2004.

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Nogice pred spavanje malo banjati u toploj vodi sa limunovim sokom (1 limun ili dva), posusiti ih, dobro namazati maslinovim uljem, na nogice obuci najlonske kese (on za zamrzivac) preko toga carapice i tako prespavati.
    totalno off topic, ali ovo me podsjetilo na jednog ludog tipa koji si je htio napraviti gljivice na nogama - prvo je otišao bos hodati po nekakvim muškim svlačionicama, a nakon toga si je na noge stavio plastične vrećice, obukao tenisice i nije to skidao jedno mjesec dana.
    a svaki dan si je fotkao noge i to objavljivao na netu

  12. #12
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    dakle lutonjice, malo mi je bljak od ovog tvog - pa di si to našla?!
    krafna mo je krivo sjela

  13. #13
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    krafna mo je krivo sjela
    krafna mi.... ah ti tipfeleri

  14. #14

    Početno

    Hehehe...hvala. Najdojmljivjij mi je post o plijesnima Možda bih tako najjednostavnije riješila problem, film na stopalima ko dobar ovitak od kulena

    No eto, ne'ko pitao kakve žilete koristim. Dr Š(k)ols, kupljene u DM. strugalo s silikatnim pijeskom, isti doktor. Imam dojam da što više skidam slojeva to se brže rade...niš ne valja u životu na silu.

    Provat ću ove napismene recepte i kreme. Pa bljesnut ko balerina.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Imam dojam da što više skidam slojeva to se brže rade
    to je istina.
    brže i deblje.

    meni je pedikerka rekla da nipošto ne koristim strugala, bilo kakva. a pogotovo ne one žilete :shock:


    dakle lutonjice, malo mi je bljak od ovog tvog - pa di si to našla?!
    to je bio jedan super američki studentski sajt, sa genijalnim forama. baš sam ga sada išla pogledati, prošlo je jedno 5, 6 godina, očito su se malo uozbiljili, baš je sad dosadan

  16. #16
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Ono što ja koristim je dr. Scholl krema za ispucane pete i kremu u pjeni Allpresan 3. Stvari su stvarno jako dobre, onu tvrdu koru zaista omekšaju u roku nekoliko dana.
    Te kreme koristim od jeseni i jedva čekam obuti šlape i sandale da vidim kako će mi se noge tada ponašati (jer naravno tada imam najviše problema s kožom na nogama). Pete mi skroz popucaju, a to boliiiii. I ni jedna druga krema do sada nije pomagala :/ .
    Ono što izbjegavam koliko god mogu je brušenje kože. Što više brusiš više će ti se stvarati divlja koža, a noga daljnjim postupcima uništavati.
    Ako baš moraš radije odi pedikerki.

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nikakve ribeže nemojte upotrebljavati!
    ja svaki dan nakon tusiranja sugamanom (a ne koristim omeksivac ) dobro istrljam stopala, korisno je i ko masaza i za mekanu petu.
    a dr.schollova krema je stvarno super

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meni se kreme gade...

  19. #19
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sve kreme? ili samo one za noge?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    Citiraj Mila prvotno napisa
    na nogice obuci najlonske kese (on za zamrzivac) preko toga carapice i tako prespavati.
    i tako tiho nekoliko puta pretapkati kucu uzduz i poprijeko ovisno kojim redosljedom se bude i traze nekog...

    gdje sam ja od toga...

    I pasti kad trcis iz jedne sobe u drugu bi polomiti lakat

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Potaknuta ovim topikom odoh ja pedikeru i na jednu manikuru da ne izgledam ko pracovjek na operaciji u cetvrtak

  22. #22

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    meni se kreme gade...
    Parfe krema od čokolade je mrak.
    Ribeže sad samo rabim za sir...muškatni oraščić i...i...i... maltretiranje djece :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •