Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Udarac u oko

  1. #1
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno Udarac u oko

    Sad smo se igrali s loptom, i Fran mi ju je zafijuknuo u oko.
    Ne znam kako, ali pogodio me u otvoreno oko.
    Što mi je činiti, zna li netko? moram li kod dr. po neku kremu preventivno da se nešto ne upali ili ....?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pa kako ti je? jel te boli? jel crveno?
    jel hladan oblog pomaze? jel normalno vidis?

  3. #3
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    imam osjećaj da mi to oko ne trepne. a nemrem sama provjeriti jel to osjećaj ili je zbilja tako.
    malo mi je umoran osjećaj u tom oku.ne znam kako bi to opisala

  4. #4
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    skinula sam hladni oblog, jer mi smeta.

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    probaj s kamilicom. pa nije ti bacio koplje u oko ...

    ljubi ovčicu! pitao moj susjed (onaj što ga je zaskočio na izlazu iz konzuma ) gdje mi je onaj preslatki dečko .

  6. #6
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    još mi je malo tromo to oko.
    kamilicu sam skuhala.

    sorč. nisi ti njega vidjela kad zafijuče loptu. nije koplje, ali je jaakooo.

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa

    sorč. nisi ti njega vidjela kad zafijuče loptu. nije koplje, ali je jaakooo.
    ja imam ofcu doma. jesam ti sve rekla?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    tweety, ako primijetiš, danas ili naknadno, crne točke pred očima ili nekakve šarene mrlje, ili bilo kakve smetnje u vidnom polju, hitno idi na oftalmologiju!
    Ne bih te htjela plašiti, a i sama sam često dobila udarac u oko (u školi na tjelesnom ) i još mi nije bilo ništa, ali takvi udarci mogu imati i gorih posljedica, pa nikakve promjene nemoj zanemarivati.

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja mislim da je ona uspjela zatvorit oko i zaćorit... opet se nije javila na telefon!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    tweety, nadam se da nije ništa strašno, i da je kamilica ublažila..

    mene je nedavno vid kresnuo u mraku, prilikom uspavljivanja direkt u oko sa sterimarom - njegovom malom metalnom ambalažom.
    totalna bol, a najgore od svega je bilo što mi je u trenutku udarca nekako BLJESNULO u oku :shock:
    mislila sam da ću slijedeći dan imati krvavi podljev ko da me mm namlatio, ali ništa srećom. ni dan danas ni nije jasno na koju foru vidim na to oko nakon onog stravičnog bljeska...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako sumnjaš da ti je oguljena površina rožnice (neka ti netko pogleda pod dobrim svjetlom) možeš stavljati antibiotsku mast i zatvoriti oko s gazom da ga štediš. Nemoj ni s ovim drugim pretjerano gledati (jer se oba miču paralelno).
    Bilo bi ipak dobro da odeš doktoru (trebala si odmah na hitnu oftalmologiju, mi odemo na Rebro - da, već nam se više puta dogodilo ) a osobito ako primijetiš bilo kakve razlike u slici između očiju (to provjeri prije masti).

  12. #12
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    nažalost nisam otišla na pregled.
    ne bolči me, nema podlijeva (ili podljeva), ali cijelo vrijeme imam osjećaj......hm...kako da to opišem...kao da osjetim svaki put kad trepnem na to oko.znači, nije to bol, ali stalno sam svjesna treptaja tog oka, dok drugog nisam.
    hm, ne znam jel da idem načekivati red kod dr. ili je ovo normalno nakon udarca

  13. #13
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...o eto i mene. MMov brat prekjučer na treningu dobio udarac u oko( trenira karate)...fala bogu da je to ono drugo oko koje svojedobno nije imalo herpes..ali sada je stvar u tome da kad on to oko pritisne da cuje kao "flip flop"..ako sam dobro skuzila... ..-bio kod doca i rekla da je sve Ok,ali to flip flop se i dalje cuje..znate li vi sta?fala....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Tražila sam ovakvu temu da ne otvaram novu.
    Prije godinu dana udarila sam se u oko. Boljelo me pola sata, a zatim više ništa. Nakon dva dana primijetila sam da na to oko vidim tamnu trakicu kad pogledam u bijeli zid ili nebo. Svi su mi rekli da će to proći, ali nije prošlo nego se pojavilo i na drugom oko, isto nakon udarca, iako je taj udarac bio daleko blaži. Otišla sam oftalmologici i ona je utvrdila da su to neke bjelančevine u očnoj tekućini. Da se to ne liječi i da nije zabrinjavajuće. Ima li tko iskusta s takvom situacijom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •