Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: Insomnia iliti nesanica

  1. #101
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam još pomislila na njih.
    Mislim da se ipak radi o akumulaciji stresa, odnosno više njih, koje ne uspijem 'odraditi', 'izbaciti'...
    Moguće da je i štitnjača...
    Pad imuniteta, već tri mjeseca sam non stop prehladjena, malo sinusi, malo, grlo, malo uho... I tako u krug.
    A i zimsko doba mi ne pomaže... Ni spoznaja da je mpo put ljetos zauvijek završen... Previše svega, a mašina melje i ne da udahnuti...

  2. #102
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    davina si sigurna da je to kod nje povezano s autizmom, a ne sa atopijom, kod mojih cijelo vrijem dok su imali/imaju atopijski dermatitis bilo je / je nespavanje.
    klinac sad jadva zaspi , budi se većnakon 2-3sata, pa je 2-3 sata budan, pa onda nekak opet zaspi.
    Nažalost sigurna sam. Nesanice zbog atopije su prolazne, kad je mirno razdoblje tad i djeca bolje spavaju, moja nažalost nema perioda boljeg spavanja, nesanica je kod nje stalno stanje.

  3. #103
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam još pomislila na njih.
    Mislim da se ipak radi o akumulaciji stresa, odnosno više njih, koje ne uspijem 'odraditi', 'izbaciti'...
    Moguće da je i štitnjača...
    Pad imuniteta, već tri mjeseca sam non stop prehladjena, malo sinusi, malo, grlo, malo uho... I tako u krug.
    A i zimsko doba mi ne pomaže... Ni spoznaja da je mpo put ljetos zauvijek završen... Previše svega, a mašina melje i ne da udahnuti...
    Mojca i moje nesanice su pretežno akumulacija stresa. Mene ubija moje "kino u glavi" koje radi pretežno treću smjenu
    I najviše mi je pomoglo kad sam se sa svojom nesanicom pomirila. Čovjeku je teško sebe promijeniti, pa tako i ja nemogu reči eh od večeras ne pravim više scenarija(koja su obično crne prirode) u svojoj glavi, več mirno spavam.
    Ja viš ne ustajem u noći da perem peglam i sl. već mirno ležim i čekam da zaspim a u to vrijeme pokušavam koliko toliko da mislim na lijepe stvari. Nekad uspijeva manje nekad više, i da i ja sam prekontrolirala štitnu i nasreću ili nesreću nije do nje. A tebi želim da što prije mirno spavaš

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni se pod broj jedan čini da ti ideš malo prerano spavati. Da idem spavati u devet, bilo bi mi normalno da se budim u tri, gotovo nikad i ne spavam duže od 6-6.5 sati.

  5. #105
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dobro jutro...


    Prebacujem se na kauč, možda tu bude više sreće.

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Davina prvotno napisa Vidi poruku
    Nesanice zbog atopije su prolazne, kad je mirno razdoblje tad i djeca bolje spavaju,.
    Kod mojih se pokazalo da to mora bit trajno rješeno da spavaju bolje, dok got ima bilo kakva promjena odma je kaos

  7. #107
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se pod broj jedan čini da ti ideš malo prerano spavati. Da idem spavati u devet, bilo bi mi normalno da se budim u tri, gotovo nikad i ne spavam duže od 6-6.5 sati.
    Ja ipak trebam malo više sna.

  8. #108
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Davina prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca i moje nesanice su pretežno akumulacija stresa. Mene ubija moje "kino u glavi" koje radi pretežno treću smjenu
    I najviše mi je pomoglo kad sam se sa svojom nesanicom pomirila. Čovjeku je teško sebe promijeniti, pa tako i ja nemogu reči eh od večeras ne pravim više scenarija(koja su obično crne prirode) u svojoj glavi, več mirno spavam.
    Ja viš ne ustajem u noći da perem peglam i sl. već mirno ležim i čekam da zaspim a u to vrijeme pokušavam koliko toliko da mislim na lijepe stvari. Nekad uspijeva manje nekad više, i da i ja sam prekontrolirala štitnu i nasreću ili nesreću nije do nje. A tebi želim da što prije mirno spavaš
    Jutros sam se prebacila na kauč iako sam bila totalno budna i uspjela zaspati. Bez peglanja, bez čitanja... istina... i tad sam imala nekoliko buđenja...
    Pokušati ću neko vrijeme ne misliti na nesanicu... a o filmovima da ne govorim... ponekad ne znam da li su mi strašniji oni koje sama vrtim dok pokušavam zaspati ili one koje mi podsvijest zavrti dok spavam.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne znam, ja sam nekad jako umorna pa legnem u deset ili pola jedanaest, ali tada se obavezno probudim nakon par sati, jednostavno se naspavam, ne spavam tako duboko, tako da mi se to rano odlaženje na spavanje uopće ne isplati.
    Od devet navečer do četiri ujutro je sedam sati, što je poprilično spavanja za odraslu osobu koja nije studentske dobi.
    Ja bih na tvom mjestu išla malo kasnije spavati.

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma ona to iz solidarnosti prema detetu.

  11. #111
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma ne iz solidarnosti već jednostavno padnem mrtva i zaspem.
    Kao da ne bi ja koji put u miru čitala ili gledala tv... otkad se rodila pogledala sam ravno 4 filma po svom guštu... (ne broji Pipi Dugu Čarapu, Pčelice Maj i sl.. )

    Ali, nije problem u tome kako ja rasporedim taj san, niti koliko traje ako se ne budim... problem je u tome što se budim na svaki šum... probudi me disanje MD-a i nakon toga više ne mogu zaspati. Najčešće. Pa se od tri ili četiri ujutro borim sama sa sobom, mislima, snom...
    Inače, ako je sve ok, ustajem oko 5 - 5.30 i kuham, čistim... želim to napraviti dok Smjehuljica spava da kasnije imam vrijeme za nju. I prije njenog dolaska sam kuhala ujutro, ali sam ustajala u 6 jer je bilo manje čišćenja i pospremanja. Ali sam isto tako išla kasnije spavati...

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma znam jer i ja padnem prije, isto kombiniram svoje spavanje s poslovima da imam više vremena za ostale.

    ja bi da mogu više spavati ali klinac neda da jer se budi i dost dugo mu treba da se ponovo uspava. Isto čujem sve oko sebe, što i nije loše bar sada dok se on stalno grebe.+


    o filmovima i serijama po svom guštu ne pričam, takvo stanje kod mene traje više od 13 godina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.01.2015. at 14:20

  13. #113
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jutros sam se prebacila na kauč iako sam bila totalno budna i uspjela zaspati. Bez peglanja, bez čitanja... istina... i tad sam imala nekoliko buđenja...
    Pokušati ću neko vrijeme ne misliti na nesanicu... a o filmovima da ne govorim... ponekad ne znam da li su mi strašniji oni koje sama vrtim dok pokušavam zaspati ili one koje mi podsvijest zavrti dok spavam.
    Jedini način da se izboriš sa svojom nesanicom je preusmjeravanje misli. Pokušaj da misliš samo na lijepe stvari, pokušaj biti jača od sebe. Meni nekad uspjeva a nekad ne.
    A što se tiče preselenja na kauč i to sam davno ukinula, jer me je i ono više iritiralo nego pomagalo. I ja se isto budim na sve zvukove i one najtiše. Najlakše mi je kad MM hrče, tad ga mogu prodrmati i reći hej ti hrčeš, ali i mene budi i njegovo disanje, samo što ga tad nemogu prodrmati i reči hej ti živiš , to bi baš bilo previše. Prije sam se preseljavala a sad ostanem i pozitivno preusmjerim misli i kažem sebi dobro je da diše živ je.
    I tako se ponekad borim sama sa sobom do zore, a nekad se uspijem sama uspavati.

  14. #114
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo se upravo probudila nakon druge smjene na kauču.
    Malo sam polomljena, ali je bilo slatko.

    Ti svog možeš prodrmati, ja za to nemam srca, jer on ionako premalo spava, previše radi i često dodje spavati oko 2.30... I fakat nema smisla da ga još ja budim jer hrce... A o disanju da ne pričam... Budi me i to... To me i najviše izbezumljuje.
    Već vidim da ćemo završiti u odvojenim sobama.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 03.01.2015. at 07:53

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

  16. #116
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala. Ovo je 50% povoljnije od uobičajene cijene.

    Nisam ništa napravila jer sam završila na bolovanju zbog nečeg drugog... i mogu reći da sasvim solidno spavam, prvih dana sam se još budila... a zadnja dva dana, ma skoro pa super.
    Posao mi škodi, posao!

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ko bi reko

  18. #118
    pantich avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    13

    Početno

    Kod mene je insomnia uvijek povezana sa stresom. Kad nema stresa spavam ko beba.

  19. #119
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo, napravila hormone štitnjače, hvala jelena na javljanju o ponudi.
    Sve ok.
    Ne znam da li sa idem raditi i antitijela...

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moram priznat da si brza, ja sam na drugom dijelu grada,ali kad se moji iskobeljaju iz boleština bum napravila štitnjaču

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •