Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: trudnoća i MoPaRu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno trudnoća i MoPaRu

    imam bebu od 7,5 mj koja bi sa godinu dana trebala dobiti MoPaRu, ja bi tada bila trudna oko 7,5mj...
    čula sam da se nebi smio cijepiti jer postoji mogućnost da ja dobim rubeolu i da kod nerođenog djeteta može doći do komplikacija...
    pitala sam nekoliko doktora koji su rekli hmmm :? nikad čuo, ili nije istina...
    pa molim sve koji znaju nešto o tome da me detaljno informiraju...
    hvala vam puno

  2. #2
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ne znam kolika je vjerojatnost da dobiješ ti ili beba rubeolu, ali ono što 100% znam je da ne moraš cijepiti čim dijete napuni godinu dana, pričekaj, do 2. rođendana, stigneš i svakako cijepi sa Priorixom a ne MoPaRu_om

    evo moj ivan primio cijepivo sa 19 mjeseci

    ako pak pedijatrica radi pritisak reci da je prehlađen i sl. a to što si trudna je isto dobar razlog da to što dulje odgađaš!

  3. #3
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ne znam kolika je vjerojatnost da dobiješ ti ili beba rubeolu, ali ono što 100% znam je da ne moraš cijepiti čim dijete napuni godinu dana, pričekaj, do 2. rođendana, stigneš i svakako cijepi sa Priorixom a ne MoPaRu_om

    evo moj ivan primio cijepivo sa 19 mjeseci

    ako pak pedijatrica radi pritisak reci da je prehlađen i sl. a to što si trudna je isto dobar razlog da to što dulje odgađaš!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    meni je ginekologica rekla da nema veze, da ga mogu cijepiti bez obzira na moju trudnoću.
    ali, nekako mi se ne da, iz još nekih razloga...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    ma svi mi kažu da odgađam i da se svašta može dogoditi...
    mene zanima kak i na koju foru ja mogu dobiti npr. rubeolu ako sam cijepljena...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    I ja sam nedavno otvorila topic na ovu temu, i zaključak je bio da se za vrijeme mamine trudnoće dijete ne cijepi protiv rubeole jer je prerizično. Kad smo bili kod pedijatra, ja sam mu samo rekla da Ria ne možemo još cijepiti jer sam ja trudna, i on je samo to upisao u karton, bez proturječenja. Za cijepljenje uvijek ima vremena.
    Mlukacin, nisam stručna, ali mislim da i cjepiva protiv rubeole imaju vijek trajanja od par godina, i onda se potrebno opet cijepiti. Tako da ne možeš računati na neku zaštitu od cjepiva koje si primila u djetinjstvu. A ako se ne varam, protiv rubeole se djeca i cijepe samo zato da ne bi došla u kontakt s nekom trudnicom.

  7. #7
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    onda se možeš i od odraslog zaraziti, a ne samo od djeteta?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Naravno.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno trudnoća i rubeola

    moja beba ima skor 20 mj. i trebali bi se cijepiti uskoro s Priorixom, a ja trebam roditi za 3 mjeseca :? šta ću sad, za ovo sam prvi put čula

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Navodno su za bebu problematicna samo prva 4 mjeseca trudnoce.

  11. #11
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja trebam sina cjepiti prije polaska u školu (u 5.mj) mislim da je to isto Mo-Pa-Ru. Tražiti ću da mi odgode cijepljenje za 9 mj, prije škole. (Ne znam dal će mi to uspjeti).

  12. #12
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Darko Richter, dr. med. 15.01.2007. 15:55
    Re: Cijepljenje djeteta s "mo-pa-ru" za vrijeme trudnoće majke

    Trudnoća majke nije kontraindikacija za cijepljenje starijeg djeteta u kući protiv MPR.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda se u tom odgovoru odnosi na docijepljivanje prije škole - moguće je da u prvom cijepljenju dijete može izlučivati virus, a kad već ima neku imunost od prvog, dakle prije škole ono cijepljenje, više ne. (je mi gramatika...)

  14. #14
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Znači mislite da ga ipak cijepim? Ma znam ja da dr govore da to nema veze ali ...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja ne bi.

  16. #16
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Možda se u tom odgovoru odnosi na docijepljivanje prije škole...
    Ne, radi se o prvoj dozi (vidljivo iz pitanja, trebala sam možda i njega citirati).
    Inače, citat je sa Cybermeda.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ni ja ne želim riskirati, a tako i tako nemam baš dobro mišljenje o cjepivima, pa sam tim sretnija što imamo dobar razlog da odgodimo cjepivo, a za to vrijeme se još malo informiramo za i protiv cijepljenja.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno Rubeola

    Hvala na mišljenjima. Ne znam da li je bolje da ju cijepim prije poroda (u 5. mjesecu '07) ili nakon, kad mi druga bebica bude mala? U 6 mj. će starija imati 2 god.

  19. #19
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja tu stvarno nisam pametna. Onda se može zaraziti i mala bebica. Mislim da je ipak zaštičenija u trbuhu.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno trudnoća i rubeola

    I meni se tako čini.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa mala bebica se moze zaraziti tako i tako. Isto kao i trudnica. Sta mislite koliko tek cijepljene djece ili osoba koje nemaju imunitet setaju okolo? Prica se (mogu potraziti izvore veceras, ako nekog zanima) da vec godinu dana nakon cijepljenja cca 16 posto djece vise nema imunitet.
    Upitno je koliko ih uopce imunitet i razvije nakon cijepljenja.
    Ja ne vjerujem da iti jedna cijepljena djevojcica u produktivnoj dobi ima zastitu, a okolo setaju odrasle osobe od kojih vecina nije docjepljivana niti ima zastitu.

  22. #22
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Evo, ja sam ga cijepila - MoPaRu. Raspitivala sam se i rekli su mi da nema problema jer sam ja cijepljena i da bolje sada nego kad se bebica rodi.
    Nadam se da je to točno, iako sad imam još jedan razlog za brigu u ovoj trudnoći u kojoj sam ionako preopterečena brigama.
    Koliko dugo bi od cijepljenja on mogao biti zarazan?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno trudnoća i MoPaRu

    Po svemu što sam čitala na forumu mislim do maximalno 1 mjesec, ali i manje. I mi smo se cijepili, ali s Priorixom i nismo se zarazili, bar ono što ja vidim. Pozdrav i sretno.

  24. #24
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Evo, ja sam ga cijepila - MoPaRu. Raspitivala sam se i rekli su mi da nema problema jer sam ja cijepljena i da bolje sada nego kad se bebica rodi.
    Nadam se da je to točno, iako sad imam još jedan razlog za brigu u ovoj trudnoći u kojoj sam ionako preopterečena brigama.
    Koliko dugo bi od cijepljenja on mogao biti zarazan?
    Ma, nije uopće zarazan. Sve što tu gore piše su nagađanja.
    Nikada još nitko nije dobio rubeolu od djeteta koje se cijepilo s MoPaRu.
    Naravno, postoji mala šansa da cijepljeno dijete dobije blagi oblik rubeole, ali ne može penijeti bolest na druge oko sebe, jer jednostavno ne izlučuje virus.

  25. #25
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Erik nije imao nikakvu reakciju na MoPaRu, čak ni oteklinu na mjestu uboda. A i sada je vrijeme cijepljenja prvašića i onda bi se mogla zaraziti pri kontaktu sa bilo kojim djetetom, ak niš drugo u busu ili sl. :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •