Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Migrena ili...?

  1. #1
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno Migrena ili...?

    Cure pomagajte, ne znam šta mi se događa.
    Naime danas cijeli dan imam užasnu pulsirajuću bol u stražnjem dijelu glave koja se pogoršava kad se sagnem.

    Uz to, prije par sati mi je utrnula cijela lijeva strana tijela, čak i lijeva strana lica, jezik, sve. To je prošlo za jedno 15 -ak minuta ali bol u glavi je ostala i tablete ne pomažu.

    Kaj bi to moglo biti?

  2. #2
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Joj, to se meni neki dan desilo... točno kako opisuješ, užasna glavobolja, onda mi je počela trnuti desna ruka i desna strana lica!
    Meni se to znalo desiti kad mi jako padne tlak... jesi li niskotlakaš?
    Ne bi me to zabrinjavalo da me MM nije uplašio da se trnjenje ruke dešava pred infarkt :shock: Brrrrrrr......

  3. #3
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Pardon, krivo sam napisala, i meni je trnula lijeva, a ne desna strana!

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moze biti migrena. imala sam ju 2 puta, pomogli jedino voltareni

  5. #5
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja zbog migrene 3-4 puta godišnje završim na hitnoj, samo ja tada skroz povraćam i ne smijem pogledati u svjetlo. Zbog povraćanja mi tablete ne djeluju, pa onda moram ići na injekciju.

  6. #6
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Da, sad kad me pitaš, imam niski tlak,ali da je to od toga?

    Ma ja sam paničar i prvo sam zabrijala da je infarkt (imali smo ih dosta u obitelji pa znam za ovo trnjenje lijeve ruke), pa onda da možda imam tumor na mozgu, ma znam da paničarim bez veze, al ipak :?

  7. #7
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Iva, meni se to dogodi ako recimo ne stignem jesti ( a nama niskotlakašima je bitno ne preskakati obroke), onda mi se odjednom počinje iskrivljavati slika, ono kao da više ne vidim dobro, točkice, itd.... imam doma tlakomjer i tad mi pokazuje opasan pad oko 90/60 i manje.... pomogne mi da legnem i dignem noge uza zid... kad se to smiri slijedi grozna glavobolja u malom mozgu (isto znak pada tlaka)...
    Tako da mislim da to nije migrena, jer nju obično slijeduje povraćanje, osjetljivost na svjetlo itd.
    Ako imam doma crnog vinčeka, deci čini čuda, najgore mi je što ga jedva progutam jer mi se gadi...

  8. #8
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    E točno tako je i meni počelo, sa tim točkicama u očima, kao da mi se crni ali opet nekaj vidim i onda je počela glavobolja u malom mozgu...

    Dakle, kriv je tlak, a ja sam jutros pojela samo jednu bananu, možda je zbog toga?

    Niš, morat ću se oboružat jednom finom buteljom crnog vina

  9. #9
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    I nekim dobrim sendvičem 8)
    Doručak ti je najbitniji, ja kad ga preskočim padam na vrh glave!
    E, zaboravih, pij mineralne vode, isto pomaže.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    utrnula cijela lijeva strana tijela, čak i lijeva strana lica, jezik, sve.
    Ja sam imala takve simptome od vratne kralješnice, ali bez glavobolje. I ne bi prolazilo tako brzo. Okidači su bili nošenje teškog tereta u rukama ili na ramenu (većice, torbe, kofer) i jugovina.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    I ja živim sa niskim tlakom. Najgora moguća solucija za nas je odgađanje ili čak preskakanje doručka. Doručak mora biti obilan, ručak manje obilan, a većera minimalna. Puno vode. Malo slanija juha. Ne naglo ustajati. Najgore je između 9 i 11 sati ujutro kad se i vani izmjenjuju tlakovi, pa se tada najviše osjete promjene u organizmu. Obavezno osigurati puno svježeg zraka na radnom mjestu, jer ponekad skužimo da nema zraka tek kad izađemo iz prostorije, pa ponovo uđemo.
    Za svaki slučaj u torbici uvijek sa sobom nositi nešto slatko, jer mi se znalo dogoditi da odem negdje pa zbog gužvi kasnim s jelom, a tada poćinju svi oni simptomi: mrak na oći, vrtoglavica, opća slabost i nemoć.

    I još bi rekla da ako ti se ponovi nešto od ovog što si napisala nebi bilo loše napraviti krvnu sliku i savjetovati se malo sa svojim liječnikom.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno migrena

    prosvjetiteljice!!!
    ma što bi ja bez vas!
    i ja patim os tih glupih simptoma, i imam niski tlak. ko trudnica, pod preparima sam imala niski tlak... što više reći.
    no s vama mi je lakše, sve mi objasnite.

  13. #13
    farah24

    Početno

    Joj i ja vam imam iste probleme sa glavoboljama najvjerovatnije migrena
    a meni najbolje pomaye *bey trovanja tabletama( onaj ginko forte od natural welth-a pije se ujutro i uvece i od kad ih pijem nemam glavobolja stvarno su cudo.

    uymi ih cisto su bilje to ti je ona biljka ginko biloba i stvarno funkcionise nista te ne kosta da probas...........

    good luck.....

  14. #14
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moje migrene su uzrokovane kroničnom upalom desnog sinusa.
    Također imam niski tlak, ali otkako se tjeram piti tekućinu, već od ranog jutra, mnogo bolje se osjećam.
    Ja zaboravim piti, nikad mi ne padne na pamet uzeti čašu vode. Zato stalno uz sebe imam bocu od 0,5 litre i čim je ispraznim, odmah točim drugu.

    Sad uspijem popiti i do 4 litre vode dnevno, a prije ni litru.

    Prije godinu dana sam poželjela dati krv, kad su mi izmjerili tlak bio je 90/50 pa me doktorica odmah poslala popiti nešto i rekla je da do 8 sati ujutro već trebam popiti barem pola litre vode.

    Znači: niskotlakašice, nikamo bez boce vode!

  15. #15
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Rene, koliko puta ideš na WC 8)
    Ja popijem čašu vode pa tri puta!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    E da, to s odlascima na wc je koma. Ja isto ovako non stop kraj sebe imam bočicu s vodom jer jedino tako nešto i popijem, pogotovo na poslu.
    Jedino to kaj idem ponekad i 16 puta na wc u roku 8 sati, a da ne prićam kad moram u grad nešto rješavati, prvo napravim plan "gdje otići na wc" a tek onda netom nakon wc-a jurim van.

  17. #17
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Na koju god ja temu tamo nikoga daaanima ...imam u zadnje vrijeme malo višlji tlak, ne znam čime izazvan! 145/85-95; IMAM 26G, KRVNA SLIKA OK, rađena nedavno! Malo mi herz lupa ali to je inače tako (prosjek 85 otkucaja/min) - tahikardija kaže endorinologica! Nemam terapije za štitnu ali imam dosta glavobolje...migrena ponekad, ona slabija..oko desnog oka i tako ali danas...na zatiljku tj. zadnji dio glave - kao da mi netko sjedi! Pa povremeno bol na vrh glave! Koji je to klinac :? :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •