Vidi rezultate ankete: Moj trenutni status je:

Glasači
249. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • u sretnom braku

    206 82.73%
  • razmisljam o razvodu

    14 5.62%
  • rastavjen/a i sam/a (nisam u vezi)

    8 3.21%
  • rastavljen/a i sad u novoj vezi/braku

    9 3.61%
  • nista od navedenog

    12 4.82%
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: Brak, rastava i ostalo...

  1. #51
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Razumijem, sasvim.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja u sretnom braku, prvom i jedinom nadam se, bez nekih padova, uglavnom s puno uspona, ponekad se poriječkamo i to je to.
    Kako maria kaže, kao vino s godinama sve bolje. Sve se više poštujemo i čini mi se onako pravo volimo.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    u drugom braku.prvi trajao pet godina.bila sam mlada,luda,a zatim me dotukla odgovornost koju trazi samostalan zivot.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Sretna sam u braku,imamo dobrih i loših dana ali ovih loših je za sad puno manje Ja sam puno puno temperamentnija od njega,lako planem,izvičem se kad je kriv i nije...............on je na drugu stranu miran i staložen i vjerovatno zato i funkcioniramo.

  6. #56
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    u poprilicno sretnom braku sa povremenim vulkanskim erupcijama, ali ja uvijek razmisljam o razvodu

  7. #57
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Trenutno u fazi rastave...
    I fazi velikog olakšanja i privikavanja na samostalni život sa svojim anđelčićem.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    tri godine, skoro , u vezi, skoro godinu u braku. i dobro je, sve stvari koje su nas pokusavale ubit, a ima ih..... samo nas jacaju, dakle dobar je. i brak , i on, i ja....nikada me nitko nije toliko razumio kao on i bio takva podrska, u svemu. mislim da je to najvaznije...

  9. #59
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj bak prvotno napisa
    tri godine, skoro , u vezi, skoro godinu u braku. i dobro je, sve stvari koje su nas pokusavale ubit, a ima ih..... samo nas jacaju, dakle dobar je. i brak , i on, i ja....nikada me nitko nije toliko razumio kao on i bio takva podrska, u svemu. mislim da je to najvaznije...
    potpisujem
    osim brojki, ali slicno je i to..

    _________________________

    No, iako nemam propali brak iza sebe, imam jednu jako losu i nezdravu vezu, iz koje sam naucila da je samoobmana strasno opasna stvar. Treba se izvuci na vrijeme. I reci raku rak (kako ono ide )...

    Strasno je to, i za psihicko i za fizicko zdravlje ..

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ja u sretnom dvogodišnjem braku koji se nastavio na petogodišnju vezu.

    MM i ja baš često znamo pričati o tome kak zapravo, osim što se ljudi dosta razvode, iz našeg društva se čak nitko ne može ni složiti s nikim. Sve moje frendice su solo isto kao i njegovi prijatelji. Nikak da se netko oženi, a kamoli da o djetetu razmišljaju. A nisu tak premladi - oko 30. Jednostavno nitko nikom ne paše i svi su već polako razočarani u ljubav. Pa kaj se to dešava, ne kužim?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Ja sam u braku iz bajke...a sve je bilo na brzaka.Upoznali se,zarucili nakon 2 miseca,vjecnali nakon 9(nisam bila trudna ) I evo sad slavimo 3 godisnjicu braka.Svake godine nam je sve lipse,jednostavno smo stvoreni jedno za drugo

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ovo me podsjetilo na moju mamu i tatu. Oni su se upoznali i nakon tri mjeseca vjenčali. Ja se ne bih usudila, ali eto oni su 34 godine u braku i slažu se, nikad se nisu posvađali da ne bi razgovarali ili tak nekaj.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    ljudi se nalaze, a jos cesce razlaze, mislim da mnogi nisu spremni na toliki angazman sebe samih i da su previse egocentricni, sa prevelikim ocekivanjima od svojih partnera. treba puno tolerancije,podrske, strpljenja i razumijevanja, a danas toga ima sve manje. za mene je brak turbo cijenjena institucija, vjerojatno, jer sam dijete razvedenih roditelja, i dugo sam trazila moju bolju polovicu. i nasla je....
    ne kazem da nema problema, ali kada se ljudi iskreno vole, sve se moze rijesiti.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj TeinaMama prvotno napisa
    Ovo me podsjetilo na moju mamu i tatu. Oni su se upoznali i nakon tri mjeseca vjenčali. Ja se ne bih usudila, ali eto oni su 34 godine u braku i slažu se, nikad se nisu posvađali da ne bi razgovarali ili tak nekaj.
    A joj kako predivno!Eto bas tim smo putem ja i mm krenuli...Nikad se ne svadamo i ne prepiremo.Slazem se sa bak...treba puno tolerancije,podrske,razumjevanja i kad nekog volis sve je rijesivo i niti jedan zivotni problem nije tako tezak kad ga sa pravom osobom dijelis MM je isto dijete razvedenih roditelja...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja sam se udala sa 39 godina, nakon 7 godina zajednickog zivota i 4 IVF-a, u 5. mjesecu trudnoce. I sretni smo (a ja presretna :D ) sto smo zajedno, sto imamo svoju malu obitelj i sto smo zivi i zdravi. Ne mozemo znati sto nosi dan, a sto noc ali ja bih da ovakvo stanje potraje dugo, dugo......................

  16. #66
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    U sretnom petogodišnjem braku, koji se nadovezao na desetogodišnju vezu (bogme smo duuuugo zajedno ).

  17. #67
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    Citiraj Leina mama prvotno napisa
    U sretnom petogodišnjem braku, koji se nadovezao na desetogodišnju vezu (bogme smo duuuugo zajedno ).
    u mene isto samo sa obrnutim brojkama

  18. #68
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    u sretnom braku....usponi veci nego padovi :D

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    uh, ja sam isto poseban slucaj ali sam napisala 'razmisljam o rastavi'--- ostajemo vjencani kako god bilo zbog mojih i lukinih papira...
    razdvojeni smo ali se vidjamo svakodnevno zbog luke ali i zbog nas... nakon par mjeseci komatoznog hejta - poceli smo se kao ponovno upoznavati, zaljubljivati...
    tak da je sad super...
    ni mm ni ja ne dolazimo iz klasicne nuklearne obitelji i ne znamo ustvari kak to unutra (ne)fukncionira pa izumljavamo valjda svoj model...
    sad smo roditelji luki i seks-prijatelji... 8)

  20. #70
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja moram priznati da me sve više šokira kako ljudi uopće više ni ne pomišljaju na brak ili život s nekim, stvaranje obitelji i koliko ih se jako puno rastaje. Meni je to nekak strašno. Kao da su s eveć počeli rastajati iz neke objesti. Bar ja to tako doživljavam.

  21. #71
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Pa ja vjerujem da je za povećanje broja rastava vjerojatno zaslužno i to što su žene ekonomski nešto samostalnije nego što je to bilo ranije. Tada je sigurno puno žena ostajalo u svakakvim zajednicama jer nisu imale izbora. Da, valjda se ljudi više i "lakše" rastaju nego prije. Meni to nekako nije strašno, nekako mi ne postoji samo jedan ispravan način za proživjeti život.

  22. #72
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    uh, ja sam isto poseban slucaj ali sam napisala 'razmisljam o rastavi'--- ostajemo vjencani kako god bilo zbog mojih i lukinih papira...
    razdvojeni smo ali se vidjamo svakodnevno zbog luke ali i zbog nas... nakon par mjeseci komatoznog hejta - poceli smo se kao ponovno upoznavati, zaljubljivati...
    tak da je sad super...
    ni mm ni ja ne dolazimo iz klasicne nuklearne obitelji i ne znamo ustvari kak to unutra (ne)fukncionira pa izumljavamo valjda svoj model...
    sad smo roditelji luki i seks-prijatelji... 8)
    lucky, baš mi je drago zbog tebe

  23. #73
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Možda je meni sve to tak nekak buuuuua, zato što baš i nisam imala takvih slučajeva u svojoj okolini dok sam rasla...Ne znam.

  24. #74
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja mislim da sam ja razmišljala slično tebi (iako su se npr moji rastali, i viđala sam to oko sebe), ali ne, meni se to ne bi moglo dogoditi. Dok mi se nije dogodilo to što je.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    68

    Početno

    Imam iza sebe propali brak koji je bio totalni promašaj i mučenje dugih 6 godina, a sad sam u drugom braku i najsretnija sam na svijetu. Sva sreća pa s bivšim nisam imala djece tako da nije nitko patio i ništa nas nije vezalo.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    treca sreca :D

    zanimljivo je da su prehodna 2 pokojnika bili rodjeni 14.12. i obojca su bili patoloski lazljivci

  27. #77
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    zanimljivo je da su prehodna 2 pokojnika bili rodjeni 14.12. i obojca su bili patoloski lazljivci
    Ne vrijeđati vodenjake!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pokojnik -bivši vjenčani / nevjenčani muž?



    pokojni u smislu odapeo ili pokojni za tebe ?

  29. #79
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    pokojnik -bivši vjenčani / nevjenčani muž?



    pokojni u smislu odapeo ili pokojni za tebe ?
    Ja bi po ironiji rekla da su za nju pokojni.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    prvo me pitanje kopka ?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    zanimljivo je da su prehodna 2 pokojnika bili rodjeni 14.12. i obojca su bili patoloski lazljivci
    Ne vrijeđati vodenjake!
    to su strijelci,a ne vodenjaci

    a posto je to i moj datum rodj. da li se trebam zamisliti.hmmmmmm

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pokojnik = bivsi sa kojim nisi ostala u dobrim odnosima

    ja se drzim neudavanja

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    isto potječem iz rastavljenje obitelji,ali uvijek sam imala viziju braka!Takvu viziju je isto vidio moj mm,a da nisam znala!danas dijelimo zajdno tu našu viziju i sretni smo!

  34. #84
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    zanimljivo je da su prehodna 2 pokojnika bili rodjeni 14.12. i obojca su bili patoloski lazljivci
    Ne vrijeđati vodenjake!
    to su strijelci,a ne vodenjaci

    a posto je to i moj datum rodj. da li se trebam zamisliti.hmmmmmm
    Čuj mene, ja zabrijala na 14.02. Ajme sramooooote!

  35. #85
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja potječem iz rastavljene obitelji i hvala Bogu na tome, gotovo svi su se u mojoj obitelji rastali ili su u postupku, a oni koji nisu nažalost žive u nesretnom braki. Osobno sam u braku 2 godine i super nam je, strašno sam se bojala braka ali kad nađeš pravu osobu brak je divna stvar.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •