Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: jedno pitanje o anticelulitnim kremama

  1. #1
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno jedno pitanje o anticelulitnim kremama

    Znam da se o njim dosta govorilo, al zanima me nešto što nisam našla. Naime, jel se one mažu na trbuh i oko struka? Ostalo mi je nešto šlaufića, kojeg se ne mogu riješiti iako sam se vratila na staru težinu... stalno pogledavam Roc kremu protiv celulita, kao nakon korištenja može se ući u konfekcijski broj manje... možda bi mi pomogla pri smanjenju šlaufića?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno Re: jedno pitanje o anticelulitnim kremama

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    možda bi mi pomogla pri smanjenju šlaufića?
    Mislim da ćeš to morati vježbanjem ipak

  3. #3
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ma vježbam eto oko 100 trbušnjaka svaki dan! I tako već nekoliko mjeseci, a mišići još uvijek razdvojeni

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Apsolutno je sigurno da ti se mišići neće spojiti od nikakve kreme, ali i vježbanje mora biti ciljano (posavjetuj se s fizioterapeutom, bit je u tome da ih držiš stisnute rukama ili dugim prekriženim ručnikom dok radiš trbušnjake, inače ih ojačaš ali ostanu razdvojeni).
    Postoje posebne kremice za šlaufiće na trbuhu, iako ako je riječ o celulitu vjerojatno pomažu i anticelulitne.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Evo, možda ti pomognem, meni je to inače struka. Kremice koje reklamiraju gubljenje cm u opsegu rade na način da "vuku" van vodu iz tijela, tj. to nije dugotrajno riješenje. Slažem se da ćeš svom tijelu napraviti najbolju i najzdraviju uslugu ako se primiš pravilnog režima prehrane i tijelovježbe. Samo trbušnjacima se nažalost ne mogu postići željeni mišići i nestanak šlaufića, tebi je potreban ciljani program vježbanja. Ali da ne zvučim ko da sam pala s marsa, za gubitak šlaufića se rade aerobne vježbe (hodanje, trčanje, rolanje, plivanje i sl.) a za definiciju mišića vježbe kao u teretani, s utezima i sl.

  6. #6
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Evo ti i moj odgovor: anticelulitne kreme su isključivo protiv celulita, a one za uklanjanje masnoće tj. sala su druga vrsta krema. Dakle, efekt mršavljenja nećeš postići anticelulitnom kremom, ali ako se budeš mazala po trbuhu i oko struka, pojačat ćeš elastičnost kože, što je isto pozitivno.
    Ako ti se da, namaži taj dio i zamotaj prozirnom folijom (ona za svježinu namirnica) i bavi se vježbanjem ili dr. aktivnosti, da se taj dio oznoji (s vremenom se počne topiti) ili potraži specijalnu kremu (blato, đumbir oblozi ili već nešto).

  7. #7
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Da, to mi i MM govori, da je za skidanje šlaufića najbolje trčanje :/
    Mislim da mi ga nije problem skinuti, al ta koža, uf, sva je naborana, neelastična... zato sam mislila da bi mi tu krema pomogla...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ma vježbam eto oko 100 trbušnjaka svaki dan! I tako već nekoliko mjeseci, a mišići još uvijek razdvojeni
    Kako to razdvojeni? Je li ti to netko dijagnosticirao ili? Vidjela sam da dosta cura o tome piše ali mi nikako nije jasno o čemu se tu radi :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Evo, možda ti pomognem, meni je to inače struka.
    Onda nam je ista struka. Kineziologija?

  10. #10
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ma vježbam eto oko 100 trbušnjaka svaki dan! I tako već nekoliko mjeseci, a mišići još uvijek razdvojeni
    Kako to razdvojeni? Je li ti to netko dijagnosticirao ili? Vidjela sam da dosta cura o tome piše ali mi nikako nije jasno o čemu se tu radi :?
    Pa jednostavno, kad recimo, ležim i radim trbušnjak, u području oko pupka je rupa, osjetim kako su sa svake strane mišiči, a tamo rupa, po dužini, oko jedan prst!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Pa jednostavno, kad recimo, ležim i radim trbušnjak, u području oko pupka je rupa, osjetim kako su sa svake strane mišiči, a tamo rupa, po dužini, oko jedan prst!
    Čekaj, je li ti to netko dijagnosticirao ili si to sama primijetila?

  12. #12
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Sama sam primjetila i to negdje mjesec dana poslije poroda, i MM se šokirao kad sam mu pokazala... malo se je poboljšalo, al ipak je tu rupa
    Šta misliš da bi trebala fizijatru?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Sama sam primjetila i to negdje mjesec dana poslije poroda, i MM se šokirao kad sam mu pokazala... malo se je poboljšalo, al ipak je tu rupa
    Šta misliš da bi trebala fizijatru?
    Pa bilo bi dobro da ti to netko pogleda. Jesi li bila kod svog ginekologa? Je li ti šta on rekao o tome? Jesi imala carski ili?

  14. #14
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Rodila sam vaginalno, a ginekologa se nisam sjetila to pitati....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Rodila sam vaginalno, a ginekologa se nisam sjetila to pitati....
    Pa onda se posavjetuj s nekim- makar s liječnikom opće prakse. Neka ti to malo opipa, trebao bi znati prepoznati o čemu se radi Pa javi šta je.
    Možda su mišići samo malo ostali rastegnutiji nakon poroda, pa im treba vremena da se vrate na mjesto... Na tom mjestu je trbuh u biti najslabiji a trbuh u trudnoći najizbočeniji pa je moguće da se to nekako nije još "posložilo".

  16. #16
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Suzyem to se zove dijastaza trbušnih mišića (diastasis recti) i dešava se vrlo vrlo često nakon trudnoće. Dakle, porod sa time nema veze. Netko je više sklon tome, netko manje. Ja sam bila truda dvaput i oba puta sam imala dijastazu koja je trajala oko 1-1 1/2 god nakon svakog poroda, mišići su mi bilo razdvojeni 2 prsta. U svakoj sam trudnoći vježbala, a nakon svakog poroda počela odmah sa trbušnjacima, plivanjem i aerobicom nakon mjesec-dva oko poroda. Neka te ne straše komentari cura sa foruma koje to nisu prošle. Ne trebaš ići kod nikakvog fizijatra, doktora, ginekologa...svi će ti reći ovo što sam ti ja rekla. Prošla ja doktore i pročitala pozamašnu literaturu o tome, ponajviše od straha što se trbuh neće vratiti u prijašnje stanje , totalono neosnovanog straha. Zato, uživaj u svojoj bebi, puno šetaj, hrani se zdravo, redovito vježbaj (drži mišiće stisnute rukama dok radiš trbušnjake ili ručnik, stisni oko struka te ga prekriži iznad trbuha) i sve će nakon nekog vremena doći na svoje. Ne zamaraj se tim stvarima.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Sama sam primjetila i to negdje mjesec dana poslije poroda, i MM se šokirao kad sam mu pokazala... malo se je poboljšalo, al ipak je tu rupa
    Hej suzy!
    Malo sam prokopala o dijastazi trbusnih misica, a skuzila sam da i ja to imam! (Stvarno ogavno izgleda). Pise da je dobro i preporucljivo vjezbanje ali da neke stvari treba izbjegavati.
    Uglavnom, poanta je da se aktivira transverzalne trbusne misice, a to su najdublji misici u trbusnom zidu. Isto tako, to su misici koji su pomoćni "izdisači". Dakle, idealne vježbe bile bi po svoj prilici Pilates vježbice jer one djeluju upravo na taj sloj. Tako, kad radiš vježbu naglašavaj izdah tako da aktiviraš što dublji sloj trbuha. Dakle, radi vježbe sporije, koncentriranije i kod izdaha još jače stegni trbuh pokušavajući osjetiti što dublje njegove dijelove. Ovdje na linkovima ćeš vidjeti što oni kažu o tome, pa vidi možda ti netko može pomoći kod odabira vježbi. Da si su splitu, ja bi ti mogla pokazati, ali ovako... Ako uspijem to nekako razumljivo sročiti, probat ću ti napisati ako hoćeš?
    Evo linkova:
    http://health.allrefer.com/health/di...ecti-info.html
    http://womenshealth.suite101.com/art...ominal_muscles

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Svakako stojim uz ostale da je vježbanje najbolje, ali uz vježbanje uvijek dobro dodje i neka od tih anticelulitnih ili krema za učvršćivanje.
    E sad, ako se radi o tome da želiš skinuti šlaufić - dakle više topljenje masti nego gubitak celulita - preporučam da isprobaš jednu super Avonovu kremu koja je baš za to. Zove se Anew Lift&Tuck tretman za oblikovanje tijela: visoke je kvalitete a super cijene (oko 139 kn na posebnoj ponudi, inače 169 kn). Imaju oni i jednu anticelulitnu kremu, ali ta je baš za celulit. Ovaj Anew tretman je baš za oblikovanje i smanjenje opsega tamo gdje treba (stražnjica, bedra, stomak ili gornji dio ruku). Znam više žena koje su s njim prezadovoljne - uključujući i mene - pa preporučam.
    Pozdrav i sretno!

  19. #19
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno Re: jedno pitanje o anticelulitnim kremama

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Znam da se o njim dosta govorilo, al zanima me nešto što nisam našla. Naime, jel se one mažu na trbuh i oko struka? Ostalo mi je nešto šlaufića, kojeg se ne mogu riješiti iako sam se vratila na staru težinu... stalno pogledavam Roc kremu protiv celulita, kao nakon korištenja može se ući u konfekcijski broj manje... možda bi mi pomogla pri smanjenju šlaufića?
    Ja sam problaca Roc kremu i zadovoljna sam, izgled narančine kore se fakat smanjio, a probala sam mnoge kreme prije toga koje nisu ama baš ništa djelovale. Jedino sam primjetila da koliko-toliko djeluju ova i Lorealova protiv celulita koju je teško naći ali je duplo jeftinija - zajedničko im je da im je sastojak kofein. Naravno, razlika nije bila revolucionarna, ali ja sam ju primjetila. I još jedna stvar - kozmetičarka mi je jednom prilikom rekla da je djelovanje kreme prilično individualno isto kao npr. tablete protiv bolova (nekom bol prođe od andola nekom od neofena). Mislim da i tu ima istine.

  20. #20
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Thanks cure, idem nabaviti tu Avonovu kremu :D
    Sbuczkow, ak imaš kakav link s tim vježbama dobro bi došao

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Sbuczkow, ak imaš kakav link s tim vježbama dobro bi došao
    pogledaj ovdje, imas video isječke.
    http://beauty.expertvillage.com/interviews/pilates.htm

  22. #22
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno


  23. #23
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Vidim da pišete da su kreme protiv celulita i protiv sala na trbuhu različite.
    Jel mi možete preporučiti koju kremu za salo na trbuhu?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    ja sam rodila prije 2 mj i trbuh mi je dosta mlitav. kupila sam niveinu kremu za oblikovanje tijela q10 u okrugloj kutijici koja se maže na trbuh, bedra i noge. odlična je. baš se fino upije i imam osjećaj da mi je već za par dana koža stvarno čvršća. prije sam imala onu dove kremu za učvršćivanje, ali ona mi se ne sviđa baš jer se ne upije tako nego se koža skroz "lijepi".

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    košta oko 50-60kn

  26. #26
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Evo ja nabavila onu Avonovu kremu, bila je na popustu, dvije sam platila oko 240,00 kn, sad sam počela mazati pa javim rezultate.
    Sad je izašla i Vichy lipometric koja bi bila za učvršćivanje trbuha, bedara i smanjivanje obujma.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    cure, je itko koristio LIPOSTRECH od Vichy-a?
    ( ide uz dojenje)
    isplatili se kupiti ga?

  28. #28
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Javi nam rezultate Avonove kreme. Baš me zanima jel to šta valja.
    Jesi se izmjerila prije početka mackanja da znaš jel se šta smanjilo?

  29. #29
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj newa prvotno napisa
    Javi nam rezultate Avonove kreme. Baš me zanima jel to šta valja.
    Jesi se izmjerila prije početka mackanja da znaš jel se šta smanjilo?

    Naravno, zaboravih!!!! Odoh odmah
    Al eto što sam primjetila nakon nekoliko dana uporabe: Koža mi je postala puno glađa, recimo na bedrima mi je bila nekako sažuljana, kako da kažem, u trudnoći sam morala ležati, pa sam se izmjenjivala na bokovima na kojima su se stvorili prištići i koža je bila jako suha, međutim već nakon nekoliko dana uporabe kreme mi je postala tako glatka, kao da je živnula :D

  30. #30
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno Re: jedno pitanje o anticelulitnim kremama

    Citiraj paci prvotno napisa
    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Znam da se o njim dosta govorilo, al zanima me nešto što nisam našla. Naime, jel se one mažu na trbuh i oko struka? Ostalo mi je nešto šlaufića, kojeg se ne mogu riješiti iako sam se vratila na staru težinu... stalno pogledavam Roc kremu protiv celulita, kao nakon korištenja može se ući u konfekcijski broj manje... možda bi mi pomogla pri smanjenju šlaufića?
    Ja sam problaca Roc kremu i zadovoljna sam, izgled narančine kore se fakat smanjio, a probala sam mnoge kreme prije toga koje nisu ama baš ništa djelovale. Jedino sam primjetila da koliko-toliko djeluju ova i Lorealova protiv celulita koju je teško naći ali je duplo jeftinija - zajedničko im je da im je sastojak kofein. Naravno, razlika nije bila revolucionarna, ali ja sam ju primjetila. I još jedna stvar - kozmetičarka mi je jednom prilikom rekla da je djelovanje kreme prilično individualno isto kao npr. tablete protiv bolova (nekom bol prođe od andola nekom od neofena). Mislim da i tu ima istine.

    kolke su cijene te Roc i Loreal kreme? Može i na pp ako nije javno dozvoljeno ja sam još u fazi odabira.Bitno je da sam počela vježbatiu novj trenirci a krema već dođe.kupila sam čak i Afroditine hlače anticelulitne pa valjda ode koji cm

  31. #31
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    a Afroditine kreme?
    žene stavljaju ruku u vatru za nju!

  32. #32
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    laky, Roc krema u apoteci košta skoro 200 kn, a lorealova ima za kupiti jedino u Muelleru u Zg i košta oko 80 kn. Računaj da moraš bar dvije intenzivno, 2x na dan, potrošiti da bi imalo efekta .

  33. #33
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Hvala,uzet ću neku i onda moriti MM da me maže ,a kažu da i afrodita ima sam super stvari ...ja nemogu sama sebe mazati jer ću imati upalu mišića od vježbanja


    ma neka maže ili ću mu biti i dalje "celulitnjača" i guzara(tako me zovu od milja i muž i kolege s posla)...

  34. #34
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj Andora prvotno napisa
    a Afroditine kreme?
    žene stavljaju ruku u vatru za nju!
    Ja sam koristila Afroditinu kremu od cekropije. Tada je moja kozm. radila tretmane s njima doduše ovom drugom( sada vidim da ima u prodaji ta guarama koju su one samo privatno mogle nabaviti) od dvije tube+naravno vježbanje sam se riješila celiulita :D

    Kupila sam i njihove hlačice. Dakle preporuka je bila piling, krema, prozirna folija i onda hlačice, pa se dobro ušuškaš i pokriješ s što više deka. Barem pola sata tako. Ja sam nakon toga vozila bicikl. Na kremi piše kad se nanese onda min. 60min tjelesne aktivnosti

    BTW: reče mi da cimet ne valja! U Intersparu su sada na popustu oko 50tak kn

  35. #35
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Na kremi piše kad se nanese onda min. 60min tjelesne aktivnosti
    ja sam uvjerena u sljedece - kada bi se namazala recimo atrixom, zamotala u folije i znojila sat vremena ili utrljavala kremu - ma smanjila bi celulit, obujam, ili vec nesto 100%, a 200 kn bi spiskala na nesto slasnije

  36. #36
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Na kremi piše kad se nanese onda min. 60min tjelesne aktivnosti
    ja sam uvjerena u sljedece - kada bi se namazala recimo atrixom, zamotala u folije i znojila sat vremena ili utrljavala kremu - ma smanjila bi celulit, obujam, ili vec nesto 100%, a 200 kn bi spiskala na nesto slasnije
    Upravo tako.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •