Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: voda u tijelu - i nakon poroda?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno voda u tijelu - i nakon poroda?

    obično su trudnice te koje su zadnjih mjeseci 'napuhane', pate od zadržavanja vode u tijelu, otiču itd. mene su 'jastučići' napali skroz pod kraj trudnoće, mislila sam da je salo u pitanju ali nisam dobila puno kila, znači vjerojatno voda. i svi su mi cijelo vrijeme govorili neka se ništa ne brinem, to je voda koja ode u prvih par tjedana poslije poroda. no ja sam sad 'veća' nego u trudnoći! ima dana kad sam 'fit' i super si izgledam, onda slijedeće jutro sva oteknem - debela koljena, bucmasto lice, čak i ruke, bokovi... a vidim da je otečeno zbog prstena koji mi ponekad pada, a ponekad ga ne mogu skinuti!

    jel imao tko sličnih problema, i kako ih riješiti??
    ...čudi me što se sve dogodilo POSLIJE poroda, kad bi se stanje - baš suprotno - trebalo popravljati!

    inače jedem zdravo, i redovito ali u zbilja malim količinama. ništa prezačinjeno, ne pijem žestoka pića, ukinula sam obroke usred noći... itd itd

  2. #2
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    i sama sam bila, ali se i ponovilo, u takvoj situaciji. To mi se dogodilo u 11. mjesecu, a rodila sam krajem 8. Išla sam liječniku, nalazi urina su ukazivali na veću propusnost bubrega i upalicu mjehura. Preporučena mi je neslana dijeta i pila sam sok od brusnice, jela suhe brusnice i nakon nekog vremena mi se smirilo i normaliziralo. Sad opet primjećujem da sam otečena, ne jako, a dr. mi rekla ako se ponovi da će me poslati nefrologu. Nadam se da će nestati samo pa baš i nisam žurila na pregled. Možda da odeš i ti liječniku. Vjerujem da nije ništa ozbiljno, drži se i javi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    otići ću kod liječnika, a pokušat ću i sa neslanim i brusnicama, iako već sada jedem zbilja nezačinjeno. hvala na savjetima.. čula sam da je dobar i uvin čaj, pa ću pokušati i s time

  4. #4
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    I njega sam pila, ali u malim količinama jer mi je bio oduran, brusnica je bila finija. Još sam nešto pročitala u nekim novinama: da to nakupljanje vode može biti sasvim normalno sve dok hormoni luduju po tijelu i da nije ništa neuobičajeno da se ta vodurina nakuplja. Dakle, kad se hormoni smire, smirit će se i to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •