Ima li netko iskustva s ovim ? Dijagnosticiran mi je na desnoj ruci, nekih 3 mjeseca nakon što se mali rodio (09 mj.2006), i još uvijek traje:
http://en.wikipedia.org/wiki/DeQuervain%27s_syndrome

Tretman je steroidima, ali preduvjet je da ne dojim bar tjedan dana. To nisam htjela, i išla sam na tretman UZV-om, masaže ... na kraju punkciju, ali ni to nije pomoglo. Proširio se i na lijevu ruku, jer sam nju počela više koristiti i opterećivati, tako da sad eto već pa skoro godinu dana trpim bolove u obje ruke. Najgore je preko noći, i kad se ujutro probudim, jer nisu još zagrijane. Preko dana je lakše, ali svejedno povremeno osjetim bolove u oba zgloba.

Da pravo kažem, jedva čekam da prestanem dojiti iz ovog razloga - da mirne duše odem na injekcije pa da me riješe tih bolova. Dakle prvo rješenje je da stisnem zube i trpim (kao i do sada), i čekam kad će maleni prestati dojiti. A to može potrajati još godinu dana, ako bude dalje išao ovim tempom
Druga solucija je da prekinem dojenje na tih tjedan dana (možda i dva, ako bude išla jedna pa druga ruka); ali to bi sigurno htjela izbjeći. Ne želim malenome (sad skoro 11 mj) davati adaptirano, a ne želim ga ni držati 1/2 tjedna na rižinome.

Eto, ako se može javit netko s ovim ili sličnim iskustvom, ili dati neki savjet bilo bi stvarno super