Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: puknuće mišića

  1. #1
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno puknuće mišića

    Jučer sam vješala veš sa male stolice i prilikom silaska sam izgubila ravnotežu i nezgodno doskočila na desnu nogu.U trenutku doskoka me u listu proparala stravična bol da sam taj moment mislila da je kost pukla,ali izgleda da nije,jer nema otekline,ali me u listu toliko jako boli da uopće ne mogu mišić pomaknuti.Pretraživajući net našla sam opise po kojima ispada da je došlo do puknuća mišićnih vlakana.Međutim nigdje ne mogu naći kako se to liječi,pa molim sve one koji mogu pomoći da me posavjetuju što i kako dalje.Kod doktora nisam išla,hodam uz pomoć štake tako da uopće ne naprežem mišić i zapravo uglavnom ležim ili sjedim.Od lijekova ništa ne uzimam.Također me zanima jel bi pomogao elastični zavoj ili možda Voltaren krema?!?Lijepo molim savjete,jer do srijede se moram nekak oporavit pošto bolovanje ne dolazi u obzir,a sad sam još tri dana doma,pa bi htjela to nekak skrpat.Hvala

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Nogu na povišeno, hladni oblozi, heparin gel ili krema, ako bi oticalo, ako bi noga mjenjala boju, opseg, ako bi bila topla (toplija od okolnog tkiva) onda moraš do liječnika.

  3. #3
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Nogu na povišeno, hladni oblozi, heparin gel ili krema, ako bi oticalo, ako bi noga mjenjala boju, opseg, ako bi bila topla (toplija od okolnog tkiva) onda moraš do liječnika.
    Potpisujem!
    Problem je u tome što se puknuće mišića najčešće ne liječi (ako je u pitanju dio mišića). Druga vlakna će očvrsnuti i preuzeti ulogu puknutih. Jedan od problema može biti estetske prirode jer se puknuti dio mišića 'skvrči' i nastane kvržica. Nadam se da si ipak samo istegnula tetivu i da će proći.

  4. #4
    mamaValdo

    Početno

    Pogledaj ovaj tekst o Ahilovoj tetivi:
    http://www.scipion.hr/fizioterapija/...asp?IDTekst=15 i
    http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=3348&show=1

    Ovo što si opisala sliči mi na to, a ti provjeri, i ne bi bilo loše da odeš kod doktora, jer ako ne možeš hodati osim uz pomoć štaka...
    Želim ti brz oporavak, i nadam se da nije ništa zabrinjavajuće, pa javi kako si

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Najljepša hvala svima na pomoći
    Jučer i danas sam cijelo vrijeme štedila nogu i držala je na povišenom i dalje šepam,al mogu se kretati bez štake(iako me onda boli desna noga jer se više oslanjam na nju)Čini mi se da mi je već malo bolje,dok ne naprežem mišić ne boli ništa.MamaValdo,pročitala sam tekstove koje si preporučila i u pravu si,zbilja zvuči ko moja ozljeda(čak se i godine života slažu ) ali kod mene je to ipak višlje gore,u mišiću.Probala sam i napraviti test koji predlažu i ja mogu micati stopalom,tako da mislim da mi nije pukla ahilova tetiva,već samo poneko mišićno vlakno.
    Hvala svima,još jednom na pomoći i trudu

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Tanči, koliko je trajao oporavak?

  7. #7
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Srzew

  8. #8
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Prvi post moje kcerkice

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, koliko je trajao oporavak?
    Tjedan dana sam hodala na štakama i onda me još tjedan dana bolilo, ali sam mogla bez štaka.
    Navodno da ide brže oporavak ako se ide odmah na terapije ultrazvukom, ali ja nisam išla pa ne znam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •