Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ureaplasma

  1. #1
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno Ureaplasma

    Već ste puno pisale o njoj ali nešto me ipak muči....prošle godine smo muž i ja lječili ureaplasmu i prema nalazima - se izlječili....ali ja je sad opet imam i pitam se dal je moguće da je bila "pritajena", dakle neizlječena ili šta?
    Ne sumnjam u nikakvu nevjeru nego me to muči jer sam išla na HSG ( na njega sam išla tek 2 mjeseca od kad su mi nalazai bili uredni) pa se pitam dal su mi je prenjeli sad i u maternicu i kako to saznati? Joj...užasno me strah....
    Dali je dovoljno napraviti briseve za ureaplasmu ili treba i urinokulturu?

  2. #2
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Moglo se dogoditi da su u labosu dali lažno negativan rezultat, ali u to čisto sumnjam.
    Mislim da ste nanovo "zaradili" bakteriju. Može se dobiti i nespolnim putem (npr. preko WC i sl.). Osim toga, ona teoretski "parazitira" i normalno živi na raznim sluznicama (osobito kod muških) pa je moguće da se ponovno razbuktala pod utjecajem stresa, pada imuniteta i sl. Ovo mi je manje vjerojatno. Ali, to su sve špekulacije i nije to više niti bitno.
    Definitivno treba ići raditi ponovno briseve i ti i parter. Tebi će uzeti briz sa cerviksa, a partneru je dovoljan prvi mlaz jutarnjeg urina (može i ejakulat).
    Reci mi koju ste prvo dobili terapiju? I jeste li nakon provjerene terapije išli raditi kontrolu nalaza? To je jako važno.
    Oprosti, nisam shvatila, jel možda čekaš bebu ili?

  3. #3
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Moglo se dogoditi da su u labosu dali lažno negativan rezultat, ali u to čisto sumnjam.
    Mislim da ste nanovo "zaradili" bakteriju. Može se dobiti i nespolnim putem (npr. preko WC i sl.). Osim toga, ona teoretski "parazitira" i normalno živi na raznim sluznicama (osobito kod muških) pa je moguće da se ponovno razbuktala pod utjecajem stresa, pada imuniteta i sl. Ovo mi je manje vjerojatno. Ali, to su sve špekulacije i nije to više niti bitno.
    Definitivno treba ići raditi ponovno briseve i ti i parter. Tebi će uzeti briz sa cerviksa, a partneru je dovoljan prvi mlaz jutarnjeg urina (može i ejakulat).
    Reci mi koju ste prvo dobili terapiju? I jeste li nakon provjerene terapije išli raditi kontrolu nalaza? To je jako važno.

  4. #4
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    Kao prvo, hvala ti na odgovoru Neko vrijeme mi je internet bio nedostupan pa nisam ni mogla vidjeti tvoj odgovor.
    Meni su ustanovili ureaplasmu jer namjeravam ići na inseminaciju, tako da je gin. rekla da oboje kroz deset dana pijemo DOKSICIKLIN 100mg.

    Prošle godine su mi je također ustanovili i bili smo izlječeni, barem se nadam...( M.M. je također napravio kontrolu nakon terapije -ejakulat bakterijiloški i bilo je ok.) , jer ako je test bio lažno negativan onda su mi bakterije prenjeli u maternicu jer sam išla na HSG....

    A za prvu terapiju što smo pili se ne sjećam, znam samo da mi je gin prije davao SUMAMED; to mi nije pomoglo a onda mi je da neke druge tablete i to mi je pomoglo a m.m je pio tablete koje mu je prepisao urolog; opet neke treće vrste.

    UH......jedino kaj se ne sjećam dal smo mogli jedan drugom prenjeti bakteriju za vrijeme terapije jer ju nismo pili istovremeno, jer je M.M pio svoje tablete punih mjesec dana a ja samo 10.

    Šta ako su mi je prenjeli u maternicu, kako to saznati?

  5. #5
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Doksiciklin je definitivno jedan od dva antibiotika koji se daju kod Ureoplazme (znači ili makrolidi- Sumamed ili tetraciklin- Doksiciklin). Bez brige i daljnjih strahova popijte oboje propisanu terapiju. I bit će sve OK.
    Doksiciklin će te riješiti Ureoplazme bila ona u maternici ili u rodnici.

    I samo jedna opaska. Kad pijete Doksiciklin, izbjegavaj mlijeko i mliječne proizvode zbog kalcija koji se veže na lijek pa je učinak slabiji.
    Evo, želim da se brzo riješite beštije i.....držim fige.

  6. #6
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    Hvala ti, pozlatile ti se riječi!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •