Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: C vitamin i antibiotici

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno C vitamin i antibiotici

    Ne sjecam se da sam igdje vidio upozorenje da uz antibiotike nije dobro uzimati C-vitamin u vecim kolicinama (npr. C-vitamin u kapsulama), no moje iskustvo od proslog tjedna nije bas osobito - uzimao sam dva antibiotika zbog zagnojenog prsta i nakon sto sam popio jednu kapsulu sa 500 mg C-vitamina bilo mi je mucno pola dana, a slican osjecaj sam imao jucer nakon sto sam se uz antibiotik najeo (prejeo?) finih domacih tresanja (tresnje obicno mogu jesti u ogromnim kolicinama).

    Jel netko od vas imao slicnih iskustava?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Tatek, neki antibiotici padaju teško na želudac i nema pomoći, tj. ima - evetnaulno da probaš piti 2x1 peptoran. C vitamin, ako ga uzimaš, bolje uzimat onaj Plivit C koji se topi u vodi, a ne šumeće, to je isto teško na želudac. Možda ti pomogne 2x1 peptoran - ja sam jednom sebi gastritis izazvala miksanjem aspirina i ketonala takav da nisam mogla ništa jesti, s peptoranima je prošlo... Sori ako sve ovo već znaš.

  3. #3
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    vit C je kiselina i mislim da se uzima nakon jela, da lakše sjedne

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A ako se već uzima, izbjegavati šumeće, bolje su one koje se tope u čaši a la Plivit C, te šumeće su isto malo a la "olovo" i teško padaju na želudac. Ako ih inače uzimaš i OK ti je vjerojatno se sad poklopio antibiotik i to i izazvao reakciju.

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ovo je bio onaj zeludac-friendly C-vitamin (takvim ga je bar moja dr. i apotekarka predstavila), ne sumeci, i uzeo sam ga za jela.

    Peptoran vise ne zelim ni vidjeti, u doba kad sam ga uzimao bilo mi je samo losije.

    Inace mi antibiotici znaju napraviti buru u zelucu, no sad sam uzimao odmah od pocetka i linex tako da je flora i fauna probave ipak bila na OK razini, uz ponesto manjih incidenata (ako izuzmemo tu mucninu od C-vitamina).

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Vidiš, vidiš... mene pak peptoran spasio i vratio u žive (al je bilo koma), gastal ništa, a za taj linex nisam čula...

  7. #7
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Vidiš, vidiš... mene pak peptoran spasio i vratio u žive (al je bilo koma), gastal ništa, a za taj linex nisam čula...
    linex obnavlja crijevnu floru ("dobre bakterije"), u nekim zemljama je obavezan pratitelj antibiotika radi smanjenja probavnih nuspojava.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •