Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: jabučni ocat

  1. #1
    gea30

    Početno jabučni ocat

    evo, ja odlučila smršaviti, ne previše, ali proljeće je i organizam mi vaaaapi za pročišćavanjem! uzela sam jabučni ocat u kapsulama, natural wealth i sutra namjeravam početi. jeste li možda probali? kako vam je tijelo reagiralo? je li to nešto extra jako? nekako me strah da se ne desi da popijem pilulu i onda trčim po gradu u potrazi za wc-om

  2. #2
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ja sam jednom uzimala kapsule jabučnog octa, ali ne od NW, nego nekakve druge, ne sječam se više koje, nije bilo nikakvih ni pojava ni nuspojava :/

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam ga jedno vrijeme pila a moj tata ga već godinama pije. Ali mi smo rabili domaći jabučni ocat u tekućini. Na tašte ujutro se u čaši zamuti deci octa, žličica meda i ostalo voda. Dobro je jako za razbijanje kolesterola i zasićenih masnih kiselina u krvi. Nadam se da pomaže i u mršavljenu zbog vas. Ja vam to baš ne znam.

  4. #4
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ja sam ga jedno vrijeme pila a moj tata ga već godinama pije. Ali mi smo rabili domaći jabučni ocat u tekućini. Na tašte ujutro se u čaši zamuti deci octa, žličica meda i ostalo voda. Dobro je jako za razbijanje kolesterola i zasićenih masnih kiselina u krvi. Nadam se da pomaže i u mršavljenu zbog vas. Ja vam to baš ne znam.
    e to ti pije MM i moja mama, ja probala i skoro ostala na mjestu mrtva.
    mi to inače pijemo zbogradi čišćenja organizma, nisam baš ziher da se od toga može smršaviti, jedino u kombinaciji sa dijetom i vježbanjem :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja sam još dodala i metabolic nešto :? i umjesto da skinem koju kilu ,bila sam još gladnija

  6. #6
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno



    metabolic active; ono kaj reklamiraju na TV, kao, jedeš sve, piješ metabolic active i mršaviš !
    Ha, ha.
    Moš' mislit.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni jabučni ocat bilo tekući bilo u kapsulama radi vučji apetit. Onak, inače sam gladna oko 11 (poslije normalnog doručka u 7) a s tim octom već u pol 10 gledam na sat kad će pauza...
    Ali čula sam da su neki imali dobra iskustva u skidanju kolesterola.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Ja sam ga pila baš zbog kolesterola. Morala sam nakon dva-tri tjedna prestati, ubijao me želudac, ali je to već bilo dovoljno da spusti kolesterol u normalu (nije bio jaaako visok).
    Kapsule sam pila.

  9. #9
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ja sam ih isto pila i pokazale su se preucinkovite i mogu ih svakome preporuciti. Pila sam ih prije svakog obroka 30 min. Imala sam ucestalu potrebu za mokrenjem i nakon 2 mj. sam ih prestala piti i sve ne zeljeno salo i kilogrami su se istopili.
    Namjeravam opet kad prekinemo dojenje da ih pijem. To su stvarno zlatne pilule i nastavi ih piti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jesi li za to vrijeme jela isto, manje ili više nego prije? Jesu li se kile vratile ili si ostala bez njih zauvijek?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    ja sam ih pila u kombinaciji sa metabolic activom i nista , ni kg. :/
    ali nemoj odustajati, nekom djeluju a nekom ne.

  12. #12
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Jesi li za to vrijeme jela isto, manje ili više nego prije? Jesu li se kile vratile ili si ostala bez njih zauvijek?
    Isto kao i prije, ama bas nista nisam mijenjala samo sam prije svakog obroka obavezno popila pilulu.
    Da napomene da ja nikad nisam jela puno masnog i slatkog.
    Dugo vremena poslije sam ostala na 62 kg. al naravno da treba pripaziti na prehranu poslije izgubljene kilaze.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Jabučni ocat djeluje jaako dobro na skidanje kila ali u tekućem obliku i uz neke preinake u prehrani: smanjenje unosa soli, pojačano znojenje (dobro ga je piti uz vježbanje ili bilo koju aktivnost- pojačava izlučivanje tekućine), bijeli šećer izbaciti i smanjiti unos slatkiša i bijelog kruha. Jabučna dijeta je idealna (ja sam puuno smršavila pomoću nje) ali ako su prehrambene navike loše, nema rezultata.
    Inače, postoji knjiga Jab. ocat (mislim Mozaik) i tamo ima i recepata i svega (ja sam moju posudila i nikad ju nisam dobila nazad ).
    Napomena: nakon nekog vremena treba uzeti pauzu (mislim nakon 3 mjeseca, nisam sigurna) jer otapa masnoću pa može štetiti jetri i bubrezima.
    Vidim da nekima nije pomogla takva dijeta, no ne znam dal su te osobe prakticirale vježbanje 3 puta dnevno, što se preporučuje (to vježbanje je bilo koja 20-minutna aktivnost kod koje se znojite). I, da, voda. 2 do 3 litre dnevno...
    Vidim da je netko spomenuo porast apetita, i to je točno. Puno malih obroka zdravih namirnica prerastaju u naviku... dobru. Nikad niste gladni, a stalno papate...
    Ja sam vam malo upala u topic, nisam mogla odoliti... valjda se ne ljutite...
    Good luck

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    dobijem proljev od tih tableta,
    a nakon trudnoce ne mogu ga vise ni jest putem salata,a kamoli pit
    odmah dobijem uzasne grceve, ko da te neko nozem probada
    nisam primjetila neko skidanje kilaze

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Svi u obitelji smo probali i nikom nis dobrog. Uglavnom grcevi i problemi s zelucem. Bolje nam je bilo s tekicim domacim jabucnim. Al izgleda da je svakom drugacije, ovisno od organizma.

  16. #16
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Tekući jabučni bih i ja svakom radije preporučila nego onaj u kapsulama.

  17. #17
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj suncemojemalo prvotno napisa
    Bolje nam je bilo s tekicim domacim jabucnim.
    Suncemojemalo, molim te opisi mi malo kako je to izgledalo kad ste uzimali tekuci domaci jabucni ocat - koliko puta na dan, koja kolicina, da li nataste ujutro ili i nakon svakog obroka... ?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    jel ide taj jabucni, bilo u tabletama bilo tekuci uz dojenje?

  19. #19
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Za to se obavezno posavjetuj sa lijecnikom, nikako ne uzimaj sama na svoju ruku al mislim da 3x na dan nikako ne steti dojenju jer jabucni ucat ima puno kvaliteta i po mogucnosti jos ako je domaci.
    U casu vode od 2 dcl. staviti dvije/tri supene kasike jab. octa i to popiti al svaki put obavezno oko prilike 45min. prije jela.
    Ipak ti nazovi svog lijecnika i pitaj kako to funkcionira uz dojenje.

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ocat je ocat pa makar i jabučni, kombucha ili neznamnisamkakogajošnezovu.
    Nije da uopće ne koristim ocat, ali mislim da je sok od limuna u prehrani po svemu bolji od octa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •