Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kolposkopija - iskustva

  1. #1
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno Kolposkopija - iskustva

    Imam CIN2 i SIL pa moram na kolposkopiju. Ima li itko iskustva s tim, koliko traje oporavak i da li boli?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Ja sam bila na kolposkopiji i ne znam zasto mislis da uopste nesta boli?To je pregled mikroskopom i onim nekim bojama da vide stanje kakvo je jer posle HPV i CIN-ova mora se raditi i kolposkopija,nista ne boli malo je neugodno al nista strasno,samo hrabro i lagano i sve ce biti ok...

  3. #3
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila na kolposkopiji i ne znam zasto mislis da uopste nesta boli?
    Ma mislila sam, eto neki kažu, pa sam se malo prepala. A koliko traje oporavak? Nešto se krvari poslije...

  4. #4
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    i ja sam bila na kolposkopiji...ali daavno, prije više od 10 godina valjda. ne sjećam se da bi išta boljelo niti da sam krvarila nakon.
    samo hrabro i sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Nemoj se nista plasiti,ne krvaris ili mozda malkice zavisi od stanja a ne boli nemoj se brinuti i stvarati sebi nervozu,bice to sve ok...oporavak nije potreban jer se nista specijalno ne radi tu jedino ako te posle posalju na neki drugi zahvat,samo hrabro i sve ce biti dobro...

  6. #6
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    moja majka išla u par navrata (imala rak debelog crijeva, pa mora svako toliko na kontrolu) i kaže da nju nijednom nikad nije bolilo. Baba je imala neugodno iskustvo prvi put jer je bila cijela u grču od straha, sad se opustila pa je sve ok (i ona imala isti rak, pa i ona mora na kontrole)
    Koliko sam ja po njihovim primjerima skopčala, samo se treba opustiti i sve bude u redu.
    Samo hrabro

  7. #7
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Cure puno vam hvala na podršci i sretan vam Uskrs!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,

    evo ja sam prije 2 tjedna prvi put isla na kolposkopiju.Sama kolposkopija ne boli ništa, možda je malo nelagodan osjećaj,to je detaljniji pregled na kojem doktor gleda preko kolposkopa. Isto mi se na papi pokazao CIN 1/2.( koji je nakon 3 mjeseca prešao u CIN III CIS) Nakon kolposkopije bila sam na biopsiji koja je nelagodnija od kolp.iako, dobila sam anesteziju tako da ni to u principu ne boli.Sad čekam nalaze,ali slijedi konizacija. Meni je to isto sve novo, ali samo hrabro, nemoj se uzrujavat, jer stres samo pogoršava cijelu situaciju. Možeš si uzet Beta Glucan 1,3D od 100 mg (transfer point) vitamine za jačanje imuniteta.
    Sretno )) i bez stresa nadam se da će bit sve OK. Javi nam se da čujemo kako je prošlo

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    rossa ti pričao o kolonoskopiji ili kolposkopiji? nekako sam iz tvog zadnjeg posta skužila da pričaš o kolonoskopiji, a velika je razlika između kolono i kolposkopije

  10. #10
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj zvjezdicaZG prvotno napisa Vidi poruku
    rossa ti pričao o kolonoskopiji ili kolposkopiji? nekako sam iz tvog zadnjeg posta skužila da pričaš o kolonoskopiji, a velika je razlika između kolono i kolposkopije
    potpuno si u pravu. ja ofrlje pročitala i kako uvijek za kolonoskopiju kažu da je neugodna, odmah sam to povezala u glavi. Makar mi je baba imala i rak maternice pa bi sigurno i o toj pretrazi imala šta reći. Mariola, oprosti zbog nepažnje. Ali podrška i dalje stoji, samo hrabro

  11. #11
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Evo samo da se javim cure, napravila kolposkopiju...nije strašno, ali itekako se osjeti...sad čekam nalaze...
    Ako ne bude uredu slijedi konizacija. Da li tko zna može li se konizacija raditi lokalno ili treba opća anestezija?

  12. #12
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    P.S. mene je bolilo jer je bila i biopsija, pa ono...

  13. #13
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    ma bit će sve u redu ~~~~~~~~~~

  14. #14
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj MariolaST prvotno napisa Vidi poruku
    Evo samo da se javim cure, napravila kolposkopiju...nije strašno, ali itekako se osjeti...sad čekam nalaze...
    Ako ne bude uredu slijedi konizacija. Da li tko zna može li se konizacija raditi lokalno ili treba opća anestezija?
    Zavisi.
    Ako ideš na klasičnu konizaciju onda ide opća anestezija, boravak u bolnici oko tjedan dana i doma mirovanje oko 2 tjedna.

    Ako ti rade LLETZ konizaciju, dobiješ lokalnu anesteziju i ideš kući odmah, ali moraš doma mirovati dva tjedna.

    Ne znam da li sada rade LLETZ u bolnicama, prije su radili samo privatnici.

  15. #15
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Zavisi.
    Ako ideš na klasičnu konizaciju onda ide opća anestezija, boravak u bolnici oko tjedan dana i doma mirovanje oko 2 tjedna.

    Ako ti rade LLETZ konizaciju, dobiješ lokalnu anesteziju i ideš kući odmah, ali moraš doma mirovati dva tjedna.

    Ne znam da li sada rade LLETZ u bolnicama, prije su radili samo privatnici.
    Ajme baš ti hvala, prvi put čujem za LLETZ! U čemu je razlika? Za mene je to važno jer sam imala CVI prije tri godine pa mi je opća anestezija VRLO rizična.

  16. #16
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj MariolaST prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme baš ti hvala, prvi put čujem za LLETZ! U čemu je razlika? Za mene je to važno jer sam imala CVI prije tri godine pa mi je opća anestezija VRLO rizična.
    Evo ti stručno objašnjenje, http://www.ginoderma.hr/letz_hpv.html

    LLETZ se preporuča raditi djevojkama i ženama koje još nisu rodile.

  17. #17
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Hvala ti pepi!

  18. #18
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Jel netko bio. na kolposkopiji na Merkuru,kod dr.Zovka?iskustva?

  19. #19
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Bila sam na kolposkopiji i biopsiji 28.1.Posto dojim nisam jos dobila menstruaciju,pa me zanima dali postoji mogucnost da dobijem men.,dali biopsija i eklohehacija utjecu na to ili zavisi i dalje od hormona?Vec par dana me boli trbuh i kriza kao pred mengu pa sam zbunjena.

  20. #20
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Koliko me znanje sluzi, sve je do hormona, moguce da ni ne dobijes sve dok dojis... Mozda je to reakcija zbog stresa ( kojeg sigurno ima). Sretno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •