Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kolesterol i trisequens

  1. #1
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno Kolesterol i trisequens

    pozdrav svima!nedavno sam vadila krv i ispostavilo se da imam poviseni kolesterol-6.53 a granica je kao do 5. pa mene sad zanima ako netko zna jel može biti to povezano i sa uzimanjem trisequensa?( a ne samo od cokolada,vrhnja,kolaca,sira,...... )
    također bi me zanimalo ako neka od vas zna-jedna od pretraga krvi je bio i bilirubin čija je granica čini mi se od 3 do 20 a meni je 18.5-dakle je u normali ali me ipak malo kopka zasto je tako "blizu" gornje granice..-inace idem kod doca na generalku u veljaci al' nemrem docekat da saznam sta to znaci pa pitam vas,moje doktorice i sve ostale.Puno hvala i jedan veliki pozdrav iz buuuurovite Istre!!

  2. #2
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Ups,duplirao mi s epost.Molim moderatoricu da jednog izbrise.tenks.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Trisequens (ne samo on, sva hormonska nadomjesna terapija i hormonska kontracepcija) može povisit trigliceride i kolesterol (zato bi sve žene/cure prije nego počnu s takvom terapijom trebale provjeriti, između ostalog, i masnoće u krvi), ali isto tako može biti i od papice. Ako ti Trisequens pomaže, ja bih ti preporučila da najprije pokušaš 3 mjeseca biti na dijeti sa smanjenim unosom kolesterola, znači ne jaja, vrhnje, crveno meso, maslac, prijeći na "light" mlijeko, posne sireve, itd. Onda ponovite kolesterol, pa će se vidjeti je li od hrane. Nakon toga odlučite što s HNL u dogovoru s lječnikom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    I ja imam problema sa kolesterolom, i moj je 7,5!!
    A da me vidiš - 50 kg sa krevetom!!
    Ja sam pronašla fenomenalnu stvar za skidanje kolesterola,pa ak te zanima javi na PP!
    Pravila firme ne dozvoljavaju javno reklamiranje proizvoda na internetu pa zato bi rado o tome na PP!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moze i meni na pp?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Ja sam iz prehrane izbacila svu moguću ranu koja podiže kolesterol,svi proizvodi u mom frižideru su light,pila čajeve,bušila cikle i punila ih limunom,pa pila taj sok,o jabućnom octu da i ne govorim,pila Omegu 3 ...
    NIŠTA ne skida to đubre dole!!
    Slijedeći moj posjet doktorici je definitivno prepisivanje tableta koje bi morala piti cijeli život!!
    Ja sam si našla proizvod koji ću od utorka početi trošiti i vjerujem da će za mjesec dana moj nalaz definitivno biti drugačiji!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    Može i meni na pp. Moj muž ima užasno povećan kolesterol i triglicide pa ako nešto pomaže dobrodošlo

  8. #8

    Početno

    Draga LeeLoo31

    više maneštrice i gibanja..manje punjenih palačinki i toffeffe (ovako se sigurno ne zovu, ali da ih ne reklamiramo...)


  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj mamatanja prvotno napisa
    I ja imam problema sa kolesterolom, i moj je 7,5!!
    A da me vidiš - 50 kg sa krevetom!!
    Ja sam pronašla fenomenalnu stvar za skidanje kolesterola,pa ak te zanima javi na PP!
    Pravila firme ne dozvoljavaju javno reklamiranje proizvoda na internetu pa zato bi rado o tome na PP!!
    uh, taj kolesterol!
    može i meni na pp, jer mi doktorica prijeti nekakvim tabletama, a to mi je stvarno zadnje što bih htjela piti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    71

    Početno

    može i meni pliz pliz

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Moze i meni pp cisto iz znatizelje. Eto... Trisequens kao i svi oralni kontraceptivi može dovesti do povećanja kolesterola...također je bitno učiniti analizu sih frakcija kolesterola a ne samo ukupni kolesterol. Preporučam terapiju trisequensom prekinuti, pridržavaj se dijete za povišene masnoće. Kontrolu možeš napraviti već za 4 tjedna.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1

    Početno Pomoć

    Citiraj mamatanja prvotno napisa Vidi poruku
    I ja imam problema sa kolesterolom, i moj je 7,5!!
    A da me vidiš - 50 kg sa krevetom!!
    Ja sam pronašla fenomenalnu stvar za skidanje kolesterola,pa ak te zanima javi na PP!
    Pravila firme ne dozvoljavaju javno reklamiranje proizvoda na internetu pa zato bi rado o tome na PP!!
    Molim vas i meni pošaljite tu fenomenalnu stvar za skidanje kolesterola i ja i moj muž se patimo sa njim!!!

  13. #13
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Mene zanimaju ISKUSTVA ljudi/ zena_ znaci NE savjeti koje su uspjele smanjiti kolesterol? Ima li netko plan jelovnika i prehrane za to?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanimaju ISKUSTVA ljudi/ zena_ znaci NE savjeti koje su uspjele smanjiti kolesterol? Ima li netko plan jelovnika i prehrane za to?
    Strogi oblik LCHF prehrane. Provjereno. Na vise ljudi.

    Isto tako provjereno, izbacivanje hrane bogate kolesterolom u okviru uobicajene prehrane - ne pomaze. Jedino gotovo potpuno izbacivanje ugkjikohidrata iz preheane.

  15. #15
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Hvala puno . I mislila sam da je to, jer sam se dala u proucavanje svega. Ugljikohidrati i šeceri/ slatkisi...
    Nema mi drugo nego krenuti ponovno na LCHF. Nedostajat ce mi samo juhe...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •