Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Bol-oteklina-zaušnjaci

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Bol-oteklina-zaušnjaci

    Prije par dana me počelo boliti na vratu sa lijeve strane znaći na predjelu ispod uha prema dolje.
    Ali nije konstantno evo danas me baš dosta boli i veli mi sveki da mi je oteklo i da je tvrdo.
    Iako se meni ne čini tvrdo ali da je oteklo malo je.
    Prvo mi je na pamet palo da su zaušnjaci...
    Jel zna netko koji su simptomi posljedice ...

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Evo samo jednog od linkova koje dobijes kad ugulas "mumps" : http://www.zdravstveni.com/mumps.php

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Uz sve sto spominjes ja sam imala i temperaturu,i et prebolovala sam ih i nemam nikakvih posljedica niti je iko ikad spomenuo nesto takvo bitno je samo na vrijeme potraziti medicinsku pomoc,meni su dali neku tecnost koju sam trebala sipati na pravu ne preradjenu vunu i od tog stavljat obloge i teblete za temperaturu i to je sve,proslo za nekih 10 tak dana i sve super...
    Posljednje uređivanje od adal : 15.12.2011. at 16:01

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A da ti nisu samo oteceni limfni cvorovi? Moji oteknu kod bilo kakve grlobolje, pogotovo na lijevoj strani, bude bas kvrga.

  5. #5
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Nisam liječnik, ali obično su meni govorili je jedan čvor kad je nešto lokalno, a oba kad je nešto konkretno - e jesam se izrazila Parotitis bi trebao ići obostrano, jedino ako je neki jako blagi pa je samo malo izraženiji na jednom čvoru. Najčešće je jedan čvor kad je neka asimetrična grlobolja, uho, zub.

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam zaušnjake dobila s nekih 15 godina. Počelo je tako da sam se jedno jutro probudila i teže sam gutala, ne bih mogla reći da je bila bol nego jedan jako neugodan osjećaj i čudan, nešto kao žarenje i kako je dan odmicao bilo je sve gore, do navečer mi je bio problem progutati slinu. Danima sam živjela na tekućim jogurtima na slamčicu jer je svako gutanje, a kamoli žvakanje bilo nepodnošljivo. Meni ovo tvoje ne liči na 'moje' zaušnjake.
    Meni se sada tako upalio umnjak i naotekao, baš nekako na tom mjestu kako opisuješ, tako da ne škodi provjeriti da ti nije od zuba.

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I da uopće me nije bolio zub, a naotekla sam.

  8. #8
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mitvoski - cijepljena si sve po kalendaru?

  9. #9
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Možda ti je upala žlijezde slinovnice, to je imala moja mala i isto su prvo mislili na mumps. Prošlo joj je nakon par dana, ali je pila antibiotik. Odi doktoru.

  10. #10
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zaušnjake sam prebolio i nije bilo ništa posebno. Oteklina, ali ne baš bol u pravom smislu, nego više nešto kao stiskanje. Dan prije nego sam otekao osjećao sam se ... neobično. Dosta mi je teško opisati taj osjećaj, a i bilo je davno, ali sjećam se tog nekakvog čudnog osjećaja nelagode dan prije.

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    mitvoski - cijepljena si sve po kalendaru?
    A to kao ima nekakve veze?!

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Meni ima.
    A možda i tebi ima jer si dobio blagi oblik jer si bio cijepljen
    Posljednje uređivanje od pikula : 16.12.2011. at 18:18

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nije bio cijepljen
    cijepljenje protiv zaušnjaka je uvedeno mislim 1976.
    a nešto mi govori da je Davor rođen nešto ranije

  13. #13
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A-ha. Do uvođenja cjepiva to se nije doživjavalo kao ozbiljna bolest. Doktori su dječurliju ispipavali iza uha, dečke vatali za jaja i propisali bi kamilicu (u rinfuzi) i mirovanje. Najbolji dio je da se tada znalo da se zaušnjake može fasovati i dvaput. Po tome je cjepivo bolje od divljeg virusa jer jamči trajan imunitet ().

    Uzgred, ogromna većina oboljelih od većine bolesti i ovako i onako "dobije" famozni blagi oblik, ali su svejedno bolesni i zbog takvih blagih oblika se jednako ide na bolovanje. Jednako tako i većina cijepljenih famoznim MoPaRu-om (pokoj mu crnoj duši) koji fasuju blagi oblik meningitisa kao nuspojavu cijepljenja završe na blagom obliku bolničkog liječenja i oporave se uz blage posljedice. Eventualno blago oteknu radi blagog oblika cjepnih zaušnjaka i roditelji ih potom blago njeguju tjedan dana. S kamilicum iz filter vrećice.

    Kad prestane vrijeđanje inteligencije s blagim oblikom bolesti ja ću se prestati s time sprdati. Blago.

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    mitvoski - cijepljena si sve po kalendaru?
    Jesam cijepljena sam i bila sam poprilično naotekla, 'spojila' mi se glava s vratom i bilo je jakooo neugodno i kažem barem 7 dana nisam mogla gutati i dugo je trajalo da skroz ozdravim, tako da mi se čini da sam dobila malo teži oblik.

  15. #15
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hvala na odgovoru. Zvuči loše, žao mi je da ti je bilo tako jako.

  16. #16
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moja je cura bila natecena od zuba (tad nismo znali daje zub problem, izvana je bio ok i nije bilo klasicne zubobolje) i to toliko da je pedijatrica posumnjala na zausnjake (mislim da oboljeli od zausnjaka isto mogu imati oteklinu samo na jednoj strani, ali nisam sad sigurna 100%) i poslala je vaditi krv da se utvrdi.

  17. #17
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zeljela sam reci da ne mora biti da su zausnjaci, da se moze krvnom pretragom provjeriti jesu li i da ih jednostrana oteklina, ako se ne varam, ne iskljucuje.
    Javi kako si i sto je u stvari bilo.

  18. #18
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Nadam se da si bolje

    Ja sam imala jedanput oteklinu takvu od zuba, drugi put upala parotide (žlijezda ispred uha). Oba puta dobila antibiotik, drugi put završila na hitnoj jer sam bila trudna pa doktorica nije znala što bi samnom, KS je bila ok, nisam imala temp, radili mi UZV.
    Posljednje uređivanje od (maša) : 21.12.2011. at 09:52

  19. #19
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    rekla doktorica upala mišića.
    Prošlo je

  20. #20
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    super

  21. #21
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Danas muz ima temp 39,5 bez ikakvih simptoma osim sto mu je natekla zlijezda ispod uha bolna na dodir. A i meni se od popodne javila bol u uhu, ispod kojeg isto otekla zlijezda. Isto na samo jednoj strani.
    Jesu li to zausnjaci? Maleni je zasada ok, osim sto curi nos i kaslje nekoliko dana... Za zljezde na njemu ne znam jer mu je vrat ionako pun povecih limfnih cvorova pa ne primjecujem sad nesto novo...

  22. #22
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Buduci da je to virusno onda nema nekog posebnog lijeka? Jel postoji ista za ublazavanje simptoma?
    Strah me svega sto moze ostetiti sluh, jer moj je osjetljiv. Vec sam jedan bubnjic u potpunosti izgubila zbog sarlaha, drugi ne dam zausnjacima!!
    Strah me bolova u uhu..

  23. #23
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako su uopće zaušnjaci. U zadnje vrijeme su ih fasovali samo cijepljeni

  24. #24
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad se uopce prima to cjepivo?

  25. #25
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo mene opet. Jutros i malenom temperatura i hvata se za uho i place. Muz i dalje s temp do 39,5, stalno spustamo. Zlijezda i dalje tu bolna na dodir. Vodila sam malog u pedijatrice, kaze da ima upalu oba uha i dobio antibiotik. Kaze da nisu zausnjaci. Da su tad zlijezde ispred uha prema obrazima, a nama su ispod uha. Cudno mi kako svi troje odjednom ovako, al dobro kad doc kaze da nije onda nije

  26. #26
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mali nije cjepljen s ovim cjepivom sto ide s godinu dana, sad ima 19 mj.
    Al sad me muci to sto me jedan dio glave boli kao da mi je netko tu kosu cupao. Boli na dodir.
    I desna ruka mi je lagano otrnuta od lakta do sake (saka je ok). Grizem grizem al ne boli???!?
    Valjda je to sve od te glupe zlijezde.
    Moram se odrzavat zdrava jer moram tetosit ova svoja dva bolesnika

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da li zaušnjnaci dolaze u kompletu s pojačanim slinjenjem?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •