Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: spirala...zene s iskustvom help

  1. #1
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno spirala...zene s iskustvom help

    stavih spiralu oko godinu dana nakon poroda i ovo sto sad prozivljavam definitivno nisam ocekivala.
    prvo grcevi nakon postavljanja trajali su 2 dana. a sad nakon 3 menge tvrdim da spirala "radi" po principu da se nemam kad sexat . imam mengu 10 do 12 dana od kojih 7 intenzivno krvarim, a od ostatka mjeseca me ukupno nekih tjedan dana nis ne boli ili probada. naravno, ti dani nisu jedan za drugim.
    pitam se da li da ju vadim van ili se to stabilizira? nekak mi se cini da ak mi se tijelo nije naviklo do sad na strani komadic da ni nece.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Koju si to spiralu stavila? Bakrenu? Pričekaj još koji mjesec, možda ti se tjelo navikne. Ja sam nakon stavljanja hormonske spirale trebala tri mjeseca da se naviknem. Stalno sam imala točkasta krvarenja, ali sad je super. Sad imam 2 dana u mjesecu točkasto krvarenje (to je menga) i to je sve. Stavim si dnevni uložak preko dana i to je to.

    Ja sam pročitala da bakrena spirala pojačava menstrualno krvarenje i zato ju nisam htjela staviti. Ako se ne privikneš na bakrenu stavi hormonsku spiralu. Ona ti smanjuje krvarenje.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    saska, moje je mišljene da ako mi se na nešto tijelo treba tako dugo navikavati, onda to nešto definitivno nije dobro za moj organizam.

    meni se nešto slično desilo s baby pilulama, 3 mjeseca sam trpila, otišla giniću koji mi je rekao "izdržite još malo, još se tijelo nije naviklo". moj odgovor je bio "ne hvala."

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Vadi van.... :/

  5. #5
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    sve mi se cini da ide van... a tak mrzim gumice
    pilule ne dolaze u obzir zbog rizicne skupine (mam je imala rak u abdomenu, mozda ginekoloski pa mi se ne riskira) a o debljanju da i ne pricam... i ovak ne skidam kile kamoli jos neke hormone. zato me frka i hormonske spirale.
    da, imam onu spiralu koja "malo" pojacava krvarenje.
    uff..nisam pametna.
    a ne ostaje mi se bas odmah trudna, ja bi malo radila

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Saska od hormonske spirale se ne deblja. Količine hormona su stvarno minimalne (puno manje nego u piluli) jer ovi hormoni djeluju lokalno. Najveći nedostatak joj je paprena cjena.

  7. #7
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Saska od hormonske spirale se ne deblja. Količine hormona su stvarno minimalne (puno manje nego u piluli) jer ovi hormoni djeluju lokalno. Najveći nedostatak joj je paprena cjena.
    jel to mirena? mene ta isto jako zanima. sve sta sam o njoj citala je pozitivno, pa se pitam di je kvaka? :/ bojim se da ipak nije sve tako savrseno.

  8. #8
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    nakon ove menga (dakle za 15ak dana ) idem ginicu vidjet sta savjetuje..
    kolika je cijena hormonske? ni ova nije bila bas naka sitna lova - 400kn

  9. #9

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    jel to mirena? mene ta isto jako zanima. sve sta sam o njoj citala je pozitivno, pa se pitam di je kvaka? :/ bojim se da ipak nije sve tako savrseno.
    Hoce ispasti. A ne osjetis... :/
    Vidi ovo - Za ne vjerovati!

  10. #10
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Spirala mora biti postavljena tako da je ,ustvari, ne osjećaš. Krvarenje je obilnije i traje duže, ali sve ostalo vrijeme nebi smjelo biti bolova, grčeva i sl. Tri tjedna nakon postavljanja moj ginić me je naručio na UZV da provjeri da li je dobro "sjela", tek onda je skratio končić i sada je zaista uopće i nikada ne osjećam. Tako je bilo i sa prvom spiralom koju sam postavila prije devet godina i imala pet (malo sam prekoračila preporučenu dob od četiri godine).
    Moja kuma imala je nevjerojatna krvarenja i nikako nije šljakala i vadila je van. Za devet mjeseci su neplanirano nunali još jednog (trećeg) bebeka.

  11. #11
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    jel to mirena? mene ta isto jako zanima. sve sta sam o njoj citala je pozitivno, pa se pitam di je kvaka? :/ bojim se da ipak nije sve tako savrseno.
    Hoce ispasti. A ne osjetis... :/
    Vidi ovo - Za ne vjerovati!
    :shock: zasto nema savrsene kontracepcije?

  12. #12
    Mirkany

    Početno

    U posljednje vrijeme se spirala smatra jako stetnom za zenu.Nije ju preporucljivo stavljati jer se poslije moze imati trajnih posljedica na organe,a neki kazu da zena ne moze poslije lako ostati u drugom stanju ili nikako :? Ili ako ostane ima probleme u trudnoci Ne bih je nikako preporucila :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    Citiraj dille prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    jel to mirena? mene ta isto jako zanima. sve sta sam o njoj citala je pozitivno, pa se pitam di je kvaka? :/ bojim se da ipak nije sve tako savrseno.
    Hoce ispasti. A ne osjetis... :/
    Vidi ovo - Za ne vjerovati!
    :shock: zasto nema savrsene kontracepcije?
    ovo što se desilo dille je rijetkost,a i ko zna kaj je ona radila pa joj je ispala

    ja je imam skoro dvije godine i zadovoljna sam.mengu više uopće nemam :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Mirkany prvotno napisa
    U posljednje vrijeme se spirala smatra jako stetnom za zenu.Nije ju preporucljivo stavljati jer se poslije moze imati trajnih posljedica na organe Ne bih je nikako preporucila :/
    da,bakrena,ali ne i hormonska.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    nakon ove menga (dakle za 15ak dana ) idem ginicu vidjet sta savjetuje..
    kolika je cijena hormonske? ni ova nije bila bas naka sitna lova - 400kn
    1100 kn minimalno. U nekim ljekarnama je i skuplja pa treba pitati na više mjesta dok ne nađeš najjeftiniju.

  16. #16

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    dille je rijetkost,a i ko zna kaj je ona radila pa joj je ispala
    Nije ONA nis radila, nego JOJ nisu dobro postavili... :/

  17. #17
    Mirkany

    Početno

    ja je imam skoro dvije godine i zadovoljna sam.mengu više uopće nemam
    Dolega,smatras li da je to dobro za tebe sto vise mengu ne dobivas :/ Ne bih se slozila da je to zdravo.

  18. #18
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam vec potpuno izbezumljena i sexualni zivot mi ne slici na nista. gumice nikako ne uspjevamo prihvatit u potpunosti iako ih koristimo, a strah od trudnoce mi ni najmanje ne dopusta da se opustim. kao ni mm-u. zbog dojenja ali i groznih nus pojava koje sam imala tablete ne dolaze u obzir, i nadala sam se da je mirena to sta trazim. ipak sam dosta skepticna a vidim da i nisu sva iskustva bajna. :/
    a nikako jos ne bih drugo dijete, a svakako zelim natrag svoj sexualni zivot :?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja fakat ne poznajem nikog tko nije zadovoljan s mirenom.
    ovo što se dogodilo dille se događa,ali se zato mjesec dana nakon postavljanja ide na kontrolu da provjere da li je na mjestu i da li je tijelo prihvaća.
    moje menge su bile užasno duge i bolne i ja sam sad fakat zadovoljna i mirena za razliku od bakrene spirale ne izaziva upale.


    Mirkany,krivo misliš i ne slažem s tobom-probaj malo logično razmišljati.

  20. #20
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    moje menge su bile užasno duge i bolne
    i meni je ovako. a iako sam dojila na zahtjev (i jos uvijek dojim) dobila sam mengu vec 60 dana nakon poroda

  21. #21
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    I ja imam mirenu i meni je prvih nekoliko mjeseci non stop "curkalo". Al je proslo, sad su mi menge bajne - nisu ni jednog uloska vrijedne

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja se slazem s Mirkany. Dolega, zasto ti kazes da Mirkany krivo misli? :? Pa zna se da i spirala i sva hormonalna sredstva za kontracepciju mogu, a cesto i imaju odredjene nuspojave.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja se slazem s Mirkany. Dolega, zasto ti kazes da Mirkany krivo misli? :? Pa zna se da i spirala i sva hormonalna sredstva za kontracepciju mogu, a cesto i imaju odredjene nuspojave.
    zato što izostanak menstruacije kod mirene ne spada u nuspojave.

    menstruacija je posljedica ljuštenja maternice.kako mirena sprečava zadebljanje sluznice maternice,ona i ne može biti izljuštena.
    dakle,ne dolazi do krvarenja i tu nema što biti nezdravo

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Every woman is different and IUDs are not recommended for all women. Due to the risk of serious health problems, women with the following conditions should not use IUDs:

    Recent or repeated pelvic infection
    Known or suspected pregnancy
    Severe cervicitis
    Salpingitis
    Malignant lesions in the genital tract
    Unexplained vaginal bleeding
    HIV/AIDS
    History of ectopic pregnancy
    History of Toxic Shock Syndrome
    Physical inability to check IUD
    IUDs are not recommended for women who are at risk for PID (Pelvic Inflammatory Disease), have lower immune response, abnormal pap smear, heart disease, anemia, a history of severe menstrual cramping and heavy flow, a history of ectopic pregnancy, or previous problems with an IUD.

    Copper IUDs are not recommended for women with Wilson's disease or allergies to copper.

    Women with a history of breast cancer cannot use the Mirena IUD.
    Women with diabetes should be monitored carefully if they use the Mirena IUD.
    Breastfeeding women should be aware the synthetic hormone in the Mirena IUD will be passed to the baby in her breast milk.
    Health Risks:

    Getting any vaginal infection while using an IUD can increase the risk of developing a serious pelvic infection. This can result in a loss of fertility. For this reason, women need to assess their own risk for infection. If you have multiple partners or if your partner has multiple partners, your chance of infection is much higher.

    Piercing or perforation of the uterine wall may occur during insertion of the IUD. Over time, an IUD may become imbedded in the uterine wall. An Imbedded IUD is still effective, but it can be painful and may need to be removed. There is a risk of surgery and/or sterility if an IUD becomes imbedded.

    If a woman becomes pregnant while using an IUD, it is highly recommended that she have the IUD removed, whether or not she wants to carry the pregnancy to term. An IUD increases the risk of having a miscarriage or premature birth.

    A woman who becomes pregnant while using an IUD is also more likely to have an ectopic pregnancy. An ectopic pregnancy occurs when a fertilized egg attaches and grows outside the uterus. This can be very dangerous and requires emergency medical attention.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ti si malo pomiješala lončiće.
    mirena i obična spirala nisu isto,a pogotovo ovaj dio o začeću nema veze s mirenom.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa nije valjda da ti trebam kopi pejst pravit i za mirenu? Pa upisi u google i pogledaj. I spirala i sva hormonalna kontracepcijska sredstva mogu imati nus pojave. Pa sami proizvodjaci to tvrde, ne kuzim u cemu je problem? :?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    http://www.medic8.com/healthguide/ar...mirenaiud.html


    Specijalno za tebe vadim dio o nuspojavama:

    There can be some spotting during the first months of use, and menstrual problems are the most commonly reported side effects.

    Some women stop getting periods altogether in the months following the insertion of Mirena. Other changes in bleeding patterns include shorter or longer menstrual periods, heavy flow and painful periods. Any concerns should be discussed with the doctor who inserted it.

    Other reported problems include headache, lower abdominal pain, back pain, skin disorders, vaginal discharge, benign breast problems, vaginitis, depression, mood changes, nausea. Other isolated side effects reported included weight gain, hair loss, greasy hair, increase in hair growth (hirsutism). These are rare side effects and need to be balanced against the advantages of good worry-free contraception which is reversible.

    There is a risk of pelvic infection from using Mirena but studies suggest the risk is lower with this system than copper IUDs. There is a higher risk of pelvic infections with multiple sexual partners.

    The device can be fully or partially expelled from the uterus, and symptoms of this can include bleeding or pain. However, some women experience no symptoms with expulsion.

    Very rarely, the cervix or uterine corpus can be perforated during insertion.

    There is also a low risk of ectopic pregnancy. Women with lower pelvic pain in conjunction with missed periods should seek medical advice.

    A condition known as "delayed follicular artresia" can occur in rare cases. In these cases the release of egg follicles is delayed and the follicles continue to grow and they cannot be distinguished from ovarian cysts. Some can cause pelvic pain and rarely surgery is required

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pa nije valjda da ti trebam kopi pejst pravit i za mirenu? Pa upisi u google i pogledaj. I spirala i sva hormonalna kontracepcijska sredstva mogu imati nus pojave. Pa sami proizvodjaci to tvrde, ne kuzim u cemu je problem? :?
    nisi morala kopi pejstat za mirenu jer je valjda logično da sam se prvo informirala o istoj prije postavljanja.naravno da kontracepcijska sredstva mogu imati nuspojave isto kao i svi lijekovi.
    ja ne kužim u čemu je kod tebe problem jer još jednom ti govorim da izostanak menstruacije ne spada pod nuspojavu kod mirene jer joj je to i cilj tj.smanjiti krvarenje maksimalno.
    iz tog razloga se ne slažem s mirkany.
    ona tvrdi da to nije zdravo,a ja mislim da je zdravije od obilnih menstruacija koje mogu dovesti do gin.problema,anemije i sl.

  29. #29
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    hvala svima na odgovorima..ali nisam nis pametnija
    konacno sam prestala curiti (opet 10 dana) pa cu do ginica na kontrolu. znam znam trebala sam i ranije, ali nisam do sad stigla.
    ako mi stogod pametnije ili novo kaze javim vam odmah

  30. #30
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno apdejt

    spirala vani :D
    preporuka ginica ili gumice ili yasmin/cilest/nesto od monofaznih pilula. prema simptomima nakon 5mj (4 i pol ciklusa) zakljucili smo zajednicki da je najvjerojatnije preoblem "mehanicke" prirode oliti da moje tijelo ne prima strane komadicke s veseljem :/
    ja na sto muka jer kao sto vec rekoh. imam kg i sad viska, ne piju mi se hormoni samo tako, a trudnoca mi ne dolazi u obzir..
    idem na krvne pretrage ali jos nisam ziher hocu li poceti piti pilule.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    bravo za sve zene koje nemaju spiralu i koje ne gutaju hormonske pilule da bi sprijecile zacece(heh zvucim kao da propagiram natalitet).Spiralu ne bih nikada stavila u sebe,najezim se kad pomislim da bi takvo strano tijelo koje je neprirodno i stetno stavila u sebe.grozno!!.I nikad ne bi pila hormonalne pilule,to je isto totalno nezdravi nacin kontrole zaceca.
    Danas vec ima dovoljno mudrih knjiga sa uputama kako na prirodan nacin "kontrolirati" zacece.jedna je "Tao ljubavi"-ima zasigurno u novoj arci(tkalciceva)za kupiti,a moguce i drugdje.
    Ja bi zakonom zabranila takve metode kontrole zaceca,koje nam ginekolozi tako sirokogrudno nude,sa smjeskom koji govori to je super stvar.Kad bi zene znale sto to u energetskom smislu cini tijelu,svaka bi istog trena posla to vadit van.ako cete uspoerdbu,zamislite gnojni prst sa trnm unutra-tako nesto je spirala zeninoj nutrini.Pa aj sad ti bude zdrava.
    Eh,a uostalom,znam dosta slucajeva da je zena zatrudnila,bez obzira na pilulu i slicno.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno Re: apdejt

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    prema simptomima nakon 5mj (4 i pol ciklusa) zakljucili smo zajednicki da je najvjerojatnije preoblem "mehanicke" prirode oliti da moje tijelo ne prima strane komadicke s veseljem :/
    heh kad smo mi vec neuki onda nam tijelo samo kaze-ima tijelo svoju mudrost priznali mi to ili ne,a sto ga vise slusamo to smo cjelovitiji

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  34. #34
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    sundrops, slazem se potpuno, ali...
    kao reikist znam ponesto o energiji i energetskom tijelu, ali moj ritam zivota, klinac, objektivna (ne)novcana situacija i gomila raznih faktora jednostavno mi ne daju vremena baviti se sobom onoliko koliko bih voljela. uz sve sto mi je na pameti nemam kad jos i brojati dane, mjeriti temperaturu i sve ono sto ide uz prirodnu kontrolu zaceca.
    zato razmisljam o pilulama..jos nisam odlucila, ali radim pretrage da utvrdim da li uopce mogu koristiti takvo sto
    hvala na pozitivnom misljenju anyway

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    saska 7 ,mahm kuzim ja kakva je situacija.nije tako samo kod tebe vec kod velike vecine zena..i onda smo prisiljenje izmedju svih tih stetnosti izabrati namanje zlo.Ali nekako osjecam da sigurno na netu ima uputa tj, prirodnih nacina kako kontrolirati svoju plodnost.
    Treba samo potraziti neke feministicke stranice poput susunweed.com(tamo ima citav nizu stranica namjenjenih zenama)
    Prije,dok sam bila u vezi sa jednim deckom,gledala sam si sluz-to je isto veoma pouzdano.Kako?Iz nutrine vagine bih na vrhu prsta izvukla sluzi malo i probala sa kaziprstom i palcem rastegnuti to-ako je sluzavo bilo,tj da se razvlacilo onda nismo imali odnos.
    Bas cu prosetati netom da vidim moze li se sto natji,pa se javim.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa
    Prije,dok sam bila u vezi sa jednim deckom,gledala sam si sluz-to je isto veoma pouzdano.Kako?Iz nutrine vagine bih na vrhu prsta izvukla sluzi malo i probala sa kaziprstom i palcem rastegnuti to-ako je sluzavo bilo,tj da se razvlacilo onda nismo imali odnos.
    nemoj se ljutiti,al meni je ovo koma.
    fino se napališ pa veliš mužu:čekaj dragi da izvidim situaciju.nažalost,ništa danas od seksa.

    ne znam ko bi prije puko-on ili ja.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    [/quote]nemoj se ljutiti,al meni je ovo koma.
    fino se napališ pa veliš mužu:čekaj dragi da izvidim situaciju.nažalost,ništa danas od seksa.

    ne znam ko bi prije puko-on ili ja.[/quote]

    hehehe
    kuzim i slazem se.koliko se sjecam,ja sam to radila prije no sto je bilo uopce spomena o sexu..tj. u toku dana..mada trebalo bi prije no sto se pocete maziti to provjeriti,jer sluz se zna dosta brzo izmjeniti.sad kad ovo pisem,fakat nije neka utjeha za metodu zastite.
    mada,nadjoh jednu knjigu na netu,no nemam iskustva sa tim online narucivanjima,iz usa.moze se javiti netko tko je preko interneta narucivao knjigu??

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    prepisujem...

    Stop zabludama o hormonskoj kontracepciji

    Zbog brojnih zabluda o štetnosti kontracepcije,a koje su posljedica slabe edukacije,osnovne su nedoumice protekli vikend na mini-simpoziju razjasnili najveći hrv.stručnjaci iz područja ginekologije i opstetricije.
    Saznali smo da medicina poznaje čak 20 nekontracepcijskih dobrih strana antibaby pilula.Reguliraju ciklus,smanjuju obilnost krvarenja,bolnost ciklusa i PMS.Oralne horm.kontracepcije smanjuju učestalost nastanka funkcionalnih cisti jajnika,endometrioze i mioma,zdjelične upalne bolesti i izvanmaterične fibrocistične bolesti dojke.Osim toga,žene koje su u mladosti rabile oralne kontraceptive imaju manju učestalost nastanka osteoporoze i krvožilnih bolesti u kasnijoj životnoj dobi,kao i prepolovljen rizik nastanka karcinoma sluznice maternice,jajnika i raka debelog crijeva.


    nemam ništa protiv prirodnog kontroliranja začeća-ko voli nek izvoli.
    otkad imam horm.spiralu ,osim smanjenog krvarenja nemam više ni ciste koje su me uredno posjećivale barem dva put godišnje.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Sundrops... ne kuzim.. i onda sluz se provjeri i npr. taj dan se moze u miru sexati, a sjeme ostaje u rodnici i nekoliko dana, pa mozda i do dana kad sluz vise nije povoljna za "ne-zacece" i sto onda? Ne znas kakva ce sluz biti sutra ili prekosutra?!!

    Znam za onu tehniku da si muskarac stisce onu tocku pa ne ejakulira van.. ali to je vrlo nespretno, treba stici na vrijeme to stisnuti... Isprobavali smo to neko vrijeme.. (prije prvog djeteta).

    Ma ne znam. Ja sam takoder oduvijek protiv svih tih kontracepcija.... ali sad kad rodim drugo dijete, stvaaarno ne mislim imati trece i ne bi se bas igrala. Druga stvar je "igrati" se kad ti je manje/vise svejedno i ok ak zatrudnis, pa makar i ne uvidas da ti je ok.

    :::::::::::::::::::::::::::::::::

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Dolega :shock: Pa nece nitko sam sebi u usta skakat.Naravno da ni doktori ni farmaceuti nece bas olako pljuvati po onome od cega zive.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Da se odmah ogradim , nisam ja za neuzimanje kontraceptiva pod svaku cijenu. Svatko nek procijeni za sebe. Sto se mene osobno tice, protiv sam i ne bi ih sama vise nikad uzimala. Vidjet cu kako ce biti kasnije, tj. kakvo cu misljenje imati.
    Ja sam samo protiv nekih iskljucivih informacija tipa: nesto nikako ne moze biti stetno. Tko je taj tko garantira nekome da nece mozda!! dobiti rak ako se dvadeset godina kljuka hormonima???
    Ista stvar je i sa drugim stvarima tipa cijepljenje itd. Normalno da medicinska struka i farmaceutska industrija sipaju iz rukava samo ono sto ide njima u prilog. Medijske kampanje, reklame na sve strane, doktori u koje imamo povjerenje, manipulacije podacima.....pa prakticki je nemoguce dobiti danas bilo kakvu objektivnu informaciju.
    Ja sam prije drugog djeteta uzimala kao konc. sredstvo onu spricu sto se daje svaka tri mjeseca. Necu sada detalje o tome zasto mi je bila grozna. Doktorica mi je to hvalila na sva usta. Da bi onda dosla kod druge doktorice koja je dizala u nebesa spiralu, a za tu spricu izrazila samo sumnje i kriticko misljenje. Ova moja prva doktorica je, s druge strane, jako kritizirala spiralu. Pa ti sad budi pametan i vjeruj.
    Moguce je da nekome nesto pomogne u odredjenom periodu zivota. Npr. kod problema s cistama itd. Ali, to nije nikako razlog da se sve druge popratne pojave odbace i da se kaze kako je to nesto a priori super.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja nisam ni rekla da je super.ima nuspojava kao i svi lijekovi,a lijekove također koristimo,zar ne?

    nitko ti ne garantira da nećeš dobiti rak, isto kao što ti nitko ne garantira da ćeš doživjeti duboku starost ako zdravo živiš.
    moj doktor ne živi od zarade na kontracepciji pa ne znam zašto bi nešto hvalio ako to ne valja.k vragu,ako on nema pojma onda nitko od nas ni ne mora ići liječniku kad smo svi tako pametni i znamo bolje od njih.

    ako ti reguliraš začeće na prirodan način i time si zadovoljna,bravo za tebe.
    ja sam zadovoljna svojom spiralom.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moja prijateljica je bila neko vrijeme na tim injekcijama zbog hipermenoreje. Udebljala se 9 kila koje već godinama ne može skinuti...

  44. #44
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Vidim da je u temi pisano davno...

    Hajde mi sad pomozite, da li ima vas sa pozitivnim iskustvima danas? I koju spiralu koristite? S negativnim iskustvima? Koju spiralu koristite i zašto je loše?

    Hvaaaaaala!

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Od šestog mjeseca mog mlađeg sina imala sam klasičnu bakrenu spiralu godinama. Odradila je posao. Kasnije sam zbog pretjeranih krvarenja i ulaska u klimakterij dobila mirenu (koja otpušta hormone) - ta je još bolja.

    Posavjetuj se sa ginekologom koja opcija ti je najbolja.

    Ulaganje spirale nije baš ugodno, ali ni strašno. Najbolji opis je "neugoda". Zahvat traje kratko, dobiješ savjet da popiješ tablete protiv bolova (nisu mi trebale, ali sam ih imala pri ruci) i gotovo. Par dana se osjećaš "čudno" a onda se sve sredi. Uklanjanje spirale bilo je isto jednostavno i brzo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •