Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Izvadjeno cijelo tanko crijevo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno Izvadjeno cijelo tanko crijevo

    Upravo sam saznala da je jednom poznaniku (hitna operacija) odstranjeno cijelo tanko crijevo i dio debelog. Nista vise ne znam, osim da mu se sadrzaj crijeva izlio po trbusnoj supljini. Sutra ce mu sestra ici u bolnicu, pa ce dobiti vise informacija. Za sada bolnica nije htjela reci nista vise preko telefona. Osim sto apsolutno pojma nemam zasto i uslijed koje bolesti bi se trebalo odstraniti CIJELO tanko crijevo, veliko pitanje je sta nakon sto se odstrani? Zna li netko nesto o tome?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Cuj, to je ozbiljan zahvat i dijagnoza, pa bi sigurno bilo bolje da razgovaras sa nekim lijecnikom.
    Ali nekako mi se bas ne svida da raspravljamo o nagadanjima oko dijagnoze i stanja susjeda i prijatelja.
    vasem poznaniku bi bilo ok da se ovako raspitujete i pisete o njegovom stanju?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cuj, to je ozbiljan zahvat i dijagnoza, pa bi sigurno bilo bolje da razgovaras sa nekim lijecnikom.
    Ali nekako mi se bas ne svida da raspravljamo o nagadanjima oko dijagnoze i stanja susjeda i prijatelja.
    vasem poznaniku bi bilo ok da se ovako raspitujete i pisete o njegovom stanju?
    Gle, znam da je jako ozbiljno, osjetljivo i nezgodno i da ima nekih informacija na netu, ne bi pitala. Al nema. To je najbolji prijatelj od muza moje najbolje prijateljice i njen muz se jako brine i jako je tuzan. Moja prijateljica bi voljela znati na sta moraju biti spremni. Ako netko zna i zeli mi reci, moze to uciniti, ako ne, moze i otici citati neku drugu temu. Posto ja nisam toliko emotivno involvirana, lakse je meni pitati, a i drugima je meni lakse odgovoriti....eto...Kuzim ja tebe i mislim da on ne bi imao problem s nasim sakupljanjem informacija. Prijateljica i NM mu nisu rodbina, pa nece biti u prilici pricati sa lijecnikom. A posto nema na netu nista o tome, prvi impuls mi je bio pitati ovdje.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Pa na netu nama informacija iz jednostavnog razloga, ti nemas dovoljno informacija , a situacija je slozena.

  5. #5
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Jesi guglala na engleskom?
    npr. "removal the whole small intestine" daje više linkova koji, čini mi se, odgovaraju na neka tvoja pitanja.

  6. #6
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Ovo je jedno iskustvo iz prve ruke, kada je uklonjeno CIJELO tank crijevo: http://www.answers.com/Q/Why_and_can...mall_intestine
    Posljednje uređivanje od NetkoMiOteoNick : 26.09.2014. at 09:35

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj NetkoMiOteoNick prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je jedno iskustvo iz prve ruke, kada je uklonjeno CIJELO tank crijevo: http://www.answers.com/Q/Why_and_can...mall_intestine
    Guglala sam ugl. na njemackom, jer sam s vremenom dosta zaboravila engleski. Pogledati cu, hvala ti.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Procitala. Sad sam malo pametnija.

  9. #9
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno


    Na engleskom sam za svako egzotično pitanje koje mi je palo na pamet našla korisne linkove. Na hrvatskom mi za neke stvari ne daje nikakav link, ili 2 - 3 sa potpuno istim sadržajem (kao da je jedan napisao, a drugi prepisali). Ostalim jezicima se ne služim, pa ne znam kako stvari stoje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •