Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Menstrualna migrena

  1. #1
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno Menstrualna migrena

    Godinama patim od migrene. Najčešći napadi su vezani uz ciklus. Da li imate iskustva i kako se "borite" s time? Ja sam zadnju imala sad prije par dana. Krene sa menstruacijom i traje tri-četiri dana. Te dane uopće ne funkcioniram. A i danima poslije sam kao u transu od silnih tableta. Kombinacija voltaren rapida i normabela ne pomaže. Na kraju povraćam i ležim u krevetu sa krpom oko glave. I tako dok sama od sebe bol ne prestane... Išla sam na dvije kure akupunkture i nikakvog poboljšanja. Čitala sam o nekoj mezoterapiji, ali na to se još nisam odvažila.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    ja imam nešto slično, moja migrena je par dana prije nego bi trebala menstruaciju. Ništa mi ne pomaže (ni tablete, ni Mg), jednostavno moram odtrpiti.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam nešto slično, moja migrena je par dana prije nego bi trebala menstruaciju. Ništa mi ne pomaže (ni tablete, ni Mg), jednostavno moram odtrpiti.
    Te glavobolje su zbog pada razine estrogena.

    Što pomaže? Lanene sjemenke i sojino mlijeko.

    Nisam ja tak pametna - o tome je pisala Chrisine Northrup u knjigama Žensko tijelo-ženska mudrost i Mudrost menopauze

    Ima i drugih biljaka, ali ove su mi bile dostupne. Probajte povećati unos soje (sojino mlijeko i slično) - ne škodi, a moglo bi pomoći. Sjećam se da je u knjigama bio spomenut i čaj od angelice, ali to nisam nikad probala, pa ne znam.

    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Evo, baš danas me napala. Drugi dan ciklusa, a prošla dva četvrti. Razmutim Brufen u granulama i tek onda mogu funkcionirat.
    Užas

  5. #5
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja je imam odnedavno, ali mi se pojavi dva tri dana prije menstruacije. Na sreću, tablete pomažu.

  6. #6
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Par dana prije menstruacije napadne me obavezno, ne sjećam se da me ikad promašila. Ako je predosjetim na vrijeme (a sad već imam iskustva pa prepoznam da se ne radi o običnoj glavobolji i gledam na kalendar je li bi mi uskoro mogla biti menstruacija) pomogne mi tableta brufena. Nekad mi je bila dovoljna jedna, a ostalo se dalo pretrpiti, ali zadnjih godina mi prestane djelovati tableta i simptomi se vrate pa moram uzeti još jednu. Ako ne popijem tabletu na vrijeme, bude mi tako loše da ako i popijem tabletu ne uspijem ju zadržati u želucu. Onda pokušam ponovo, pa ponovo, dok ne ostane.
    Probavala sam i razne voltarene i kafetine, ali meni pomaže jedino brufen. Ne znam koliko ću ga još moći piti, zadnjih godina me sve žešće muči gastritis i sve mi teže sjeda na želudac. Da bar izdržim još par godina, onda ću vjerojatno već ostati bez menstruacije, a onda valjda i bez PMS migrena.

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I kod mene isto kao kod Audrey.
    Ali meni više ni Voltaren ni Tramal, ma ništa mi ne pomaže.
    Tih nekoliko dana sam ko zombi.

  8. #8
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    evo upravo razmisljam kako cu otvoriti ovu temu!
    drugi dan ciklusa a ja potpuno neupotrebljiva.

  9. #9
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Znam da ima neka caka s padom estrogena.... Trebala bih izbaciti i gluten. Ugljikohidrate? Na to nikako da se prisilim. Užasno sam lijena za to. Najlakše je za doručak ubaciti pecivo u kljun

    Sljedeća postaja mi je nova kura akupunkture. Dr. Liu. Frendica se kune u njega. Kaže da joj "naši" akupunkturolozi nisu pomogli, al gospon Kinez je!

    Soja i lan? Imam i Hashimoto, pa moram proguglati da li smijem to s obzirom na usporeni rad štitne.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Ima metoda koju sam svojevremeno najradije primjenjivala kao lijek protiv pms-a, a to je seks. Ne zezam se. Oslobađa endorfine i uravnotežuje podivljale hormone. Čak i kad nam se baš ne da (a u tim situacijama glavobolje obično nemamo inspiracije), nije zgorega pustiti muževe da nas odobrovolje, a rezultati su iznenađujuće dobri.

  11. #11
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Stvarno? ahahahha... Zakon! Pa ako je za zdravlje, onda se stvarno mora moram pronaći tu studiju i prezentirati mu

  12. #12
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Goitrogen lista, odnosno lista namirnica koju bi trebale izbjegavati osobe s usporenim radom štitnjače:

    • Soja (i sojini proizvodi kao što su tofu, sojino ulje, sojino brašno, soja lecitin)
    • Kikiriki
    • Proso
    • Jagode
    • Kruške
    • Breskve
    • Špinat
    • Slatki krumpir (batat)

    Povrće iz roda kupusa:

    • Brokula
    • Prokulica
    • Kupus
    • Karfiol
    • Raštika
    • Hren
    • Kelj
    • Koraba
    • Rotkvice
    • Repa
    • Radić (sadrži najveću isothiocyanate koncentraciju)

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj iva2405 prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno? ahahahha... Zakon! Pa ako je za zdravlje, onda se stvarno mora moram pronaći tu studiju i prezentirati mu
    Stvarno!

    I provjereno pomaže kod klimakteričnih napada (sad sam u toj fazi, he he he...)

    Evo malo: http://www.zdravaisretna.hr/zdravlje...8Di-glavobolju

    Evo još (engleski): http://www.telegraph.co.uk/health/he...inkillers.html

  14. #14
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    I iz još jednog izvora:

    Osim stimulansa u obliku kofeinskih napitaka, preporučljivo je izbjegavati i određene namirnice čiji sastojci mogu ometati apsorpciju joda i time pogoršati hipotireozu. Na “crnoj listi” nalaze se:
    - kupus
    - kelj
    - brokula
    - rotkvice
    - senf
    - soja i proizvodi od soje
    - breskve
    - lanene sjemenke

    - kikiriki
    - batat

    Krasno!

  15. #15
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Znači ništa od soje i od lana. Preostaje mi SAMO seks

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •