Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Antibiotik ili ne?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    A što misliš o kombinaciji Klavocin ili Ospamox+Medazol? Ako su prisutni anaerobi možda Klavocin/Ospamox nisu dosta.
    Btw, i mene su učili da bi prva doza trebala ići poduplana da se zasite proteini plazme pa tako uvijek i radim kad uzimam antibiotik.

    Što se sinusa tiče-mene su spasile inhalacije eteričnim uljem kadulje i čajevca.

    Ovo je za Alex, ofkors.

  2. #52
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Što se sinusa tiče-mene su spasile inhalacije eteričnim uljem kadulje i čajevca.
    ja sam se inhalirala sinusanom po 4 puta na dan i ispirala nos aquamarisovom posudicom
    i njihovom mješavinom mirte i smilja i znalo je stvarno svašta iscurit.
    sve je to ok, ublažava, ali jednostavno ne prolazi bez antibiotika,
    kao da je zabetonirano negdje unutra i ne mrda.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, moram ih uklopiti u raspored.

    Peterlin, jasno mi ke da je to adaptacija na vrtić... Ali mojoj sefici je to nevjerojatno..

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se inhalirala sinusanom po 4 puta na dan i ispirala nos aquamarisovom posudicom
    i njihovom mješavinom mirte i smilja i znalo je stvarno svašta iscurit.
    sve je to ok, ublažava, ali jednostavno ne prolazi bez antibiotika,
    kao da je zabetonirano negdje unutra i ne mrda.
    I ja sam probala ispiranje svačim, Sinusan, Eusin i sve ostale inhalatore. Ovo mi se pokazalo kao dobitna kombinacija, ali ne kad se već razvije upala nego kad mislim da bi se moooožda mogla razviti ili kad malo zašmrcam. I 4 inhalacije na dan su ništa kod akutne upale-tek toliko .

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja vam kazem probajte one kapsule od ulja origana sa linka.
    MM je te godine mazno 4 antibiotika ( razna, koji pokrivaju sve vrste bestija), bio ovisnik o operilu i kortikosteroidnim kapima. Fitoterapeut ga je skidao sa kapi ( jako polagano) dobio je neke dvije otopine i pio je neke kapsule sa ananasom ( vjerojatno bromelin , nisam pitala , ali vrijedi probati http://m.iherb.com/search?x=19&y=16&kw=Bromelin. Njemu je on radio pripravak sam, pa nisam znala tocan sastav, ali se podrigivao po ananasu. ) Nakon par tjedana kure bilo mu je puno bolje, i vec godinama nije pio antibiotik. Nakon toga nas fitoterapet je otisao u inozemstvo , a njemu je postalo lose ( ne jako, ali je osjetio sinuse) pa sam mu kupila te kapsule sa origanom. I pali svaki put, vec godinama. Kad pocne isjecati sinuse, popije kuru od par dana i nikad se ne zakuha.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.02.2015. at 09:55

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vam kazem probajte one kapsule od ulja origana sa linka.
    MM je te godine mazno 4 antibiotika ( razna, koji pokrivaju sve vrste bestija), bio ovisnik o operilu i kortikosteroidnim kapima. Fitoterapeut ga je skidao sa kapi ( jako polagano) dobio je neke dvije otopine i pio je neke kapsule sa ananasom ( vjerojatno bromelin , nisam pitala , ali vrijedi probati). Nakon par tjedana kure bilo mu je puno bolje, i vec godinama nije pio antibiotik. Nakon toga nas fitoterapet je otisao u inozemstvo , a njemu je postalo lose ( ne jako, ali je osjetio sinuse) pa sam mu kupila te kapsule sa origanom. I pali svaki put, vec godinama. Kad pocne isjecati sinuse, popije kuru od par dana i nikad se ne zakuha.
    Stavljam na popis za kupovinu-nek se nađe doma. Inače, bromelain iz ananasa je izvrstan, a potpuno bezopasan. Može ga se zaista kombinirati sa svim osim s lijekovima protiv zgrušavanja krvi.

  7. #57
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vam kazem probajte one kapsule od ulja origana sa linka.
    MM je te godine mazno 4 antibiotika ( razna, koji pokrivaju sve vrste bestija), bio ovisnik o operilu i kortikosteroidnim kapima. Fitoterapeut ga je skidao sa kapi ( jako polagano) dobio je neke dvije otopine i pio je neke kapsule sa ananasom ( vjerojatno bromelin , nisam pitala , ali vrijedi probati http://m.iherb.com/search?x=19&y=16&kw=Bromelin. Njemu je on radio pripravak sam, pa nisam znala tocan sastav, ali se podrigivao po ananasu. ) Nakon par tjedana kure bilo mu je puno bolje, i vec godinama nije pio antibiotik. Nakon toga nas fitoterapet je otisao u inozemstvo , a njemu je postalo lose ( ne jako, ali je osjetio sinuse) pa sam mu kupila te kapsule sa origanom. I pali svaki put, vec godinama. Kad pocne isjecati sinuse, popije kuru od par dana i nikad se ne zakuha.
    Kod koga je bio?
    MD je isto ovisnik o Operilu...

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kod koga je bio?
    MD je isto ovisnik o Operilu...
    Stribor Markovic. Mislim da opet ima osobne konzultacije u nekim ljekarnama. Ima o njemu i tema na forumu. Pretrazi malo.

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ima, već sam dobila preporuku za njega, imala termin, pa sam morala otkazati jer nisam mogla izaći s posla.

  10. #60
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mim
    ovisno koji antibiotik, klavocin nije baš preporuka da se daje duplo, radi klavulonske kiseline

    za sinuse nije baš uobičajena kombinacija s medazolom
    u principu je klavocin dosta (ne znam hoće li ospamox ovdje napraviti nešto, kažem meni je pomagao, ali kod prave upale sinusa bolji je izbor klavocin)
    ako nema poboljšanja onda klaritromicin


    tash, i klavocin isto 10-14 dana

    za sinuse bi th antibiotikom, koji god bio, trebala 10 dana, pp duže

    jelena,
    sve je to slično

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    jelena,
    sve je to slično
    a jel primjenjivo kod tak male dece?

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Stribor Markovic. Mislim da opet ima osobne konzultacije u nekim ljekarnama. Ima o njemu i tema na forumu. Pretrazi malo.
    je radi u Farmaciji u Ilici nasuprot vinceka

  13. #63
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I dođem ja jučer mojoj doktorici, jer je jučer izlazilo onih 7 dana bolovanja na potvrdi, pa da me žena vidi i odluči da me ostavlja još doma ili ne.
    I sjednem ja tako... ona meni da nikad u životu nije nikome izliječila upalu sinusa samo s jednom kutijom antibiotika i da mi mora dati i drugu. Gledam i štipam se... 15 godina sam kod nje... nebrojene upale sinusa sam imala, ovo je prvi put da mi daje tu drugu kutiju... ili čita forum, ili joj je Aleks nešto šapnula ili zbilja djeluje ono pravilo da je dovoljno samo misao poslati u svemir i sve će se posložiti kako treba.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 11.02.2015. at 10:29

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •