Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Problemi s Bartolinijevom žlijezdom

  1. #1
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno Problemi s Bartolinijevom žlijezdom

    Nakon što je jako otekla i punktirana od strane liječnice, nakon par dana opet je počela oticati... Napominjem da me ne boli, samo smeta prilikom sjedenja... Liječnica je rekla da je treba operirati ukoliko se bude ponavljalo...E sad, budući da bi ja htjela izbjeći operaciju, ili je barem odgoditi za jedno duže razdoblje (ipak sam u godinama kad mi je funkcija te žlijezde itekako važna, jelte ), mene zanima da li imate kakav savjet kako se boriti s tom cistom, pokušat je dobiti da se sama smanji...Neki oblozi? Homeopatija? Anything???

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam svoju bušila vlastoručno sterilnom iglom i mazala et. uljem čajevca kod nije odustala od oticanja. Mislim da sam ju morala probušiti jedno 3-4 puta. Kod doktora uopće nisam išla. Moja je bila veličine povećeg lješnjaka u ljusci, ali mi nije smetala, niti me bolila. Samo se gnojila.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,291

    Početno

    Joj, čak si i pisala o tome... sjećam se topica ali ne mogu na brzinu naći link.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jesam, al to je bilo stvarno davno, uopće se ne sjećam kad smo pisali o tome.

  5. #5
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svoju bušila vlastoručno sterilnom iglom i mazala et. uljem čajevca kod nije odustala od oticanja. Mislim da sam ju morala probušiti jedno 3-4 puta. Kod doktora uopće nisam išla. Moja je bila veličine povećeg lješnjaka u ljusci, ali mi nije smetala, niti me bolila. Samo se gnojila.
    I prestala oticati sama od sebe? Nakon kolko vremena otprilike?
    Moja se ne gnoji. Sad kad ju je dr punktirala, izvadila je van prozirno žućkastu sluz...
    Jel boli to bušenje? Malo me strah toga...
    Čitam po netu da se preporučuju oblozi i kupke.. No negdje se preporuča toplo, a negdje hladno pa sam zbunjena :/

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,291

    Početno

    Citiraj s3ja prvotno napisa Vidi poruku
    I prestala oticati sama od sebe? Nakon kolko vremena otprilike?
    Moja se ne gnoji. Sad kad ju je dr punktirala, izvadila je van prozirno žućkastu sluz...
    Jel boli to bušenje? Malo me strah toga...
    Čitam po netu da se preporučuju oblozi i kupke.. No negdje se preporuča toplo, a negdje hladno pa sam zbunjena :/
    Zdravoseljački:

    Ako je upala i jako boli, onda hladno.

    Ako je onak - nedozrelo, onda toplo, da se ubrza sazrijevanje gnoja.

    Ono što je marta sebi napravila iglom (isto zdravoseljački): bit će je uspjela proširiti izlazni kanalić, pa joj se to više ne štopa. Da je to bila neizdrživa bol, ja iskreno sumnjam da bi se ona upuštala u to, a opet - ljudi su različiti. Ja se to sebi ne bih usudila sama, osim ako ne bih bila negdje kilometrima daleko od doktora...

    Btw. nije velika vjerojatnost da će te baš odmah slati na operaciju i ukloniti žlijezdu koja često radi probleme. S druge strane - da se to i dogodi, žlijezda je parna - imaš i drugu.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Peterlin, iz nekog razloga skoro pa odmah šalju na zahvat kojim se uklanja žlijezda, a to mi nije bio izbor.
    Mene nije bolilo bušenje. Čučnula bih ispred ogledala i izbušila. Zbog napetosti bi sluz ili gnoj iscurili bez problema Ja nisam gađala izlazni kanalić jer se ne vidi, a i inače je malo nezgodno u tom položaju dok gledaš u ogledalo operirati po sebi. Sterilne igle su dovoljno oštre pa to probiju bez problema.

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni se bila upalila prije skoro 30 godina.
    Natekla je kao jaje i užasno boljela.
    Jedva sam hodala od bolova.
    Po noći, u snu, je sama pukla i gnoj je iscurio.
    Smirila se upala i nikad se više nije ponovila.
    Nisam išla doktoru.

  9. #9
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Pukla je sama! )))
    Da li je pomoglo to kaj sam dan prije stavljala obloge s ledom, ne znam :/
    Vjerojatno je pomoglo i to što je tri tjedna prije bila punktirana pa je valjda ostala rupica od igle...
    Ne znam, uglavnom, sretna sam kaj je riješeno na ovaj najbezbolniji način

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,291

    Početno

    Super!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •