Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Problemi s vratnom kralježnicom

  1. #1
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno Problemi s vratnom kralježnicom

    Unazad tjedan dana , počele su mi se javljati svakodnevne vrtoglavice , povremene glavobolje , i probadanja u lopaticama a povremena i u prsnoj kosti. Nisam znala od čega mi je to , dok me nije počela boljeti i vratna kralježnica , pa čitam po internetu da bi ti simptomi mogli ukazivati na to. Jer ipak , nosim malu cijele dane , dojim na boku i oslanjam se na lijevu / desnu ruku , pa me od toga ubijaju i ramena. A nikako da odem kod doktorice jer ne stignem od svih obaveza sa curkama. Jel se kojoj od vas slično događalo ?

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,284

    Početno

    Djeca te trebaju ne samo brižnu nego i zdravu. Morat ćeš manje nositi dijete. I nemoj spavati s djetetom u istom krevetu, jer tada teško možeš kralježnicu namjestiti u pravi položaj. Uzmi anatomski jastuk.

    I radi vježbe kad god stigneš. Ovo su brzinske (bez ležanja): http://www.krenizdravo.rtl.hr/vitaln...nu-kraljeznicu

    Ja radim ovo: https://jogomdozdravlja.wordpress.co...aseg-zdravlja/

    Odlična usputna vježba za svaki dan - kad god prolaziš kroz vrata (BEZ djeteta na rukama) digni jednu ruku gore i dotakni štok. Naizmjence lijevom i desnom rukom. Pogled za rukom.

  3. #3
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Potpisujem sve što je Peterlin napisala.
    I svakako savjetujem posjet kiropraktičaru / odlazak na masažu. Naše tijelo puno trpi uslijed (namjeno ne pišem modernog) načina života i svakako je dobro osim fizičke aktivnosti koja uključuje trčanje i istezanje (što je s malom djecom zamalo pa nemoguće) jednom godišnje učiniti tijelu dobro odlaskom stručnjaku. Pri tome ne mislim nužno na fizikalne terapije zapadnjačke medicine jer nisam još nikoga čula da mu je to činilo dobro. Ali sam puno puta čula da su tretmani kod stručnjaka za kosti i kralježnicu čuda činili.
    Zato svakako u što kraćem roku (jer ako si zdrava funkcioniraš), bez obzira na cijenu (razuman iznos za kiropraktički tretman je 250 kn) na namještanje. A da ne pišem da rana intervencija može spriječiti kasnije veeeelike probleme.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,284

    Početno

    Ja sam u to vrijeme išla na shiatsu masaže kod Branke Habek, ovdje: http://www.studiohb.hr/inc/studio681a.html?id=1 ali nije me to uvijek spasilo, iako su odlični i ne bih štedjela na pohvalama. Imala sam tikove (trzanje kapaka) i znao me uhvatiti išijas, a sve od preopterećenja. Nikakva masaža ni kiropraktika ne može nadomjestiti odmor.

    Dugo nisam bila na masaži, ali idem na yogu 2x tjedno već dulje od 10 godina i to mi se pokazalo super. Treba svatko naći rekreaciju po vlastitoj mjeri. Za mamu male djece najbolje je potražiti nešto u kvartu (masaža, pilates, step... ma bilo kaj) da se ne gubi puno vremena na odlaske i dolaske, bar dok manje dijete napuni 3 godine. Može i prije u večernjim terminima. Ja tako idem na rekreaciju u terminu od 9 navečer i to mi je super. Dok su bili manji, djecu bih do 20:30 potrpala u krpe, mm im je znao pročitati pričicu i to je bilo to. Zaspali bi ko klade, a ja bris - 2x tjedno po sat vremena samo za mene. I danas - nedajbog im da je tko od klinaca na nogama kad se ja u pol 11 vratim s yoge...mrgreen...

  5. #5
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    i ja preporučujem jogu. ja vježbam doma, uz you tube, ima svega i za svakoga. osjećam se neusporedivo bolje a ako ne vježbam tjedan, dva kad mi se zagužva pa nemam vremena, odmah sve počne krckati i boljeti.

  6. #6
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Baš imam u blizini ( 5 min od kuće teretanu ) gdje imaju sve živo , od yoge , pilatesa pa do salse - koju mi je želja upisati već duže vrijeme pa ne znam jel bi mi to kaj pomoglo u vezi kralježnice ili baš mora biti tipa yoga. Otići ću danas kod doktorice da mi da uputnicu za fizijatra i za rtg da se prvo to poslika da vidimo točno di je problem i kakav ....

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja ću ipak preporučiti klasičnu medicinu. Prije par mjeseci sam odradila fizikalnu terpaiju upravo zbog vratne kralježnice i pomoglo je, od tada nisam osjetila ni bol ni ikakve druge tegobe. Naravno, redovito vježbanje je poželjno.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću ipak preporučiti klasičnu medicinu. Prije par mjeseci sam odradila fizikalnu terpaiju upravo zbog vratne kralježnice i pomoglo je, od tada nisam osjetila ni bol ni ikakve druge tegobe. Naravno, redovito vježbanje je poželjno.
    redovno vježbanje je osnova svega
    na fizikalnoj se uče vježbe za vratnu kralježnicu
    koje treba dalje svakodnevno primjenjivati

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    redovno vježbanje je osnova svega
    na fizikalnoj se uče vježbe za vratnu kralježnicu
    koje treba dalje svakodnevno primjenjivati
    U pravu si, bez tih ciljanih vježbi uzalud ostalo.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,284

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    redovno vježbanje je osnova svega
    na fizikalnoj se uče vježbe za vratnu kralježnicu
    koje treba dalje svakodnevno primjenjivati
    Takje.

    Btw. kad je moj stariji zbog naglog rasta išao na vježbe za kralježnicu u Božidarevićevu, ustanovila sam da su to potpuno iste vježbe koje ja radim na svojoj večernjoj rekreaciji (Medical Yoga). Iste. S tim da ima i nekih tipičnih za yogu. Ali vrijedi otići na fizikalnu. MM je išao na Rebro i bio je zadovoljan.

    Imam doma nekoliko audio cd-a i to doma čoporativno primjenjujemo i mm i stariji sin i ja. Mlađi to ne voli - on više cijeni 7 minutes workout i bicikl, a meni je bitno samo da ima nekakvu fizičku aktivnost.

    Ali za majku male djece teško je odvojiti 30-45 min u komadu bez prekidanja. Svakodnevno istezanje je ključno. Sjećam se dobro kako je meni bilo najteže prvo jutarnje dizanje bebača iz kreveta. Teretana - isto nije loše, ali treba se posavjetovati s trenerom što i kako i kojim redom. Čak i sobni bicikl ili steper je bolji nego ništa, iako to nije presretno rješenje baš za vratnu kralježnicu. Za to su vježbe torzije - evo ih: http://www.medical-yoga.com/VIDEOVJE...5/Default.aspx

  11. #11
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Pa da , tako ću i ja , prvo kod fizijatrice na vježbe , pa uz to mogu kombinirati i ove druge stvari kaj kažu Peterlin i Magistra ( kiropraktika , yoga .... ) jer baš je užasno , ne mogu od bolova ništa , a najgora mi je vrtoglavica i glavobolja :eek:

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  12. #12
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj ZaraMia prvotno napisa Vidi poruku
    ... a najgora mi je vrtoglavica i glavobolja :eek:

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
    Ja bih tu prepoznala i nedostatak željeza u organizmu...

  13. #13
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Malo OFF topic
    Ali teško je danas liječnicima liječiti pacijente kad više nitko "nema vremena" svoju bolest i simptome dobro odmoriti i pridržavati se ponajprije savjeta o odmoru i postu. Nekad je to bio liječnički savjet No 1 u terapiji.
    A svi bi mi (i ja) danas rado jednu tableticu da izbriše sve simptome i da si na nogama za vozit dalje. Ne ide baš tako...

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,284

    Početno

    Citiraj magistra prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih tu prepoznala i nedostatak željeza u organizmu...
    U pravu si.

    Ali Zaramia je na dobrom putu - prvo će k obiteljskom liječniku, pa će vjerojatno napraviti opće pretrage, pa tek onda uputnicu za fizijatra.

    Ne može ona naći vremena koliko bi joj trebalo. Rodila je dvoje djece u dvije godine. To je cijena. Znam iz iskustva (v. potpis). I zato sam se uvijek divila majkama s više od dvoje djece, pogotovo u kratkom vremenu. To je fizički i psihički vrlo teško razdoblje i čovjek treba pomoć da to pregrmi, čak i kad je sve u redu (kad su svi zdravi).

  15. #15
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Evo našla ja vremena za otići kod doktorice. No međutim pomogla mi nije - niš :eek: jedino kaj mi je rekla je da kad me boli da popijem neofen ili voltaren , po potrebi normabel od 2 mg ( da li ga smijem piti uopće dok dojim ?? ) . Ako mi ne bude bolje , da dođem opet. Kad sam joj rekla da me najviše te vrtoglavice muče skupa s tim bolom u lopaticama, vratu i ramenima , ona meni kaže : joooj pa mlada si , to ti je samo prolazno , bude ti tak dok dojiš , nemoj nosit previše djecu i bude sve ok. Kaj sad , nisam pametna. Ne volim se kljukat sa tabletama dok dojim , a i one nisu dugoročno rješenje.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,209

    Početno

    Nemoj se oslanjati na ruku. Nju skroz spustiš, a glavu podbočiš jastukom. Meni se isto desi kojiput da brže bolje ne mislim i ostavim ruku i tako dojim, a kada mala zaspi ne mogu je maknuti jer se već utrnula, a i mala bi se probudila. Ali nastojim to ne raditi jer bi mi rame, i vrat i sve ošlo u krasni ***.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.11.2015. at 19:50

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,209

    Početno

    Naknadno sam pročitala postove. Ne bih se složila za nespavanje u istom krevetu. Tko će se ustajati deset puta po noći da uzme dijete, podoji i vraća ga na spavanje.

  18. #18
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Ma da, puno mi je lakše ovak kad spava samnom , inače bi se morala sto puta dizati , pa u krevet na dojenje pa bi bio problem sa vraćanjem u kinderbet jer neće zaspati bez mene , ma x stvari. Ovak nemam brige.
    I ja se pokušavam otarasiti te navike da se oslanjam na ruku , jer to je najveći problem u cijeloj priči , uz cjelodnevno nošenje. :eek:

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,209

    Početno

    Zašto ju ne staviš na pod povremeno, potrbuške da se igra s igračkama?

  20. #20
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Joooj draga žuta , kad bi to tak bilo :cool: ona ne može 2 min ležat potrbuške/ u kolicima / viperu / gymu. Čim ju spustim negdje , odmah plač , i tak je to od prvog dana.

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Možda je plač jer te ne vidi, stavi je dole pa se i ti spusti na njenu razinu puzavca

  22. #22
    Banned
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    183

    Početno

    Jelena , probala sam i to , nema kaj nisam , ona jednostavno hoće da ju se nosi cijelo vrijeme i nema tu pomoći. Već sam pisala o tome na jednoj temi , i mogu reći da sam se pomirila s tim :cool: tješim se da ne bude još dugo tak mala i da kad postane pokretna da budem i ja napokon malo odahnula a skupa samnom onda i moja kralježnica

    Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •