Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Bodovi/Opomene

  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Bodovi/Opomene

    'Dan!

    Ja sam sad pročitala pravila foruma gdje piše sve vezano za bodove. Ali, nisam vidjela gdje pišu kazne/bodove ako prekršiš pravila pdfa?! Ja sam na burzi dala oglas za čuvalica (jer sam vidjela da je netko drugi prije mene isto to napravio) pa sam mislila da je u redu. Isto tako, u pravila tog pdf-a, nigdje ne piše da se to ne smije. Dakle, iako se taj post premjestio na mjesto gdje treba biti, dobila sam opomenu

    Pošto ne piše ispod pravila foruma, kako ću znati koliko će to trajat? Drugo, zašto nigdje nije objašnjeno šta ti svi brojevi znaću? Na primjer moje piše 1/0 (0).. šta znaći taj jedan i ta dva druga 0?!?!?

    Hvala ...
    Posljednje uređivanje od riba26 : 06.07.2010. at 13:58

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Na specifičnim podforumima piše jasno što se tamo može stavljati i za što služe. Ako u pravilima ne piše da se ne smije oglašavati čuvalice, onda treba zaključiti da se to ne smije vjerojatno raditi, te eventualno provjeriti s moderatoricom tog pdf-a da li bi to bilo ok. Nema smisla navoditi za podforume što se sve ne smije pisati na njima, logičnije je da se napiše za što su namjenjeni - što smo i napravili.

    I druga stvar, dobila si upozorenje, a ne opomenu. Opomene nose bodove sa sobom, upozorenja ne

  3. #3
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Ok, hvala za info.... ali ipak moram reći da je sve to malo zbunjejući jer ako pogledaš ispod moje ime ovdje piše 'Opomene'.. još nešto, hoće to sad zauvijek stati tu ili će nestati nakon neko vrijeme?

    A iako se slažem sa prvi dio što si napisala, ipak se stavi na sekund u mojoj koži. Ja sam tek nedavno počela koristit burzu česće i kad sam vidila da ljudi stavljalju oglase za auto i za čuvalicu i da i dalje ti postovi stoje tu (dakle, nisu izbrisane), onda sam mislila da i ja to mogu za čuvalicu!

    A za kontaktiranje osoblje foruma, ne mogu reći da imam dobro iskustvo s tim. Par puta sam poslala poruku gdje nikad nisam dobila odgovor - na primjer, nedavno sam stavila jedan post u jedan pdf, koji je na kraj bio jako popularan sa forumaše, a prije toga nisam znala jeli se to smije ili ne smije pa sam poslala PP moderatoru i nikad nisam dobila odgovor... ista stvar se dogodila prije neki godinu, godinu i pol dana... šta napravit kad se ne dobije odgovor na PP od osoblje? postaviti pitanje ovdje?

    Tenks

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nisi imala sreće, ili možda taj pp ipak nije došao do moderatora. Obično se svi trudimo odgovarati na upite korisnika čim nam se jave s pitanjem.

    Ako ti ne odgovori na pp, pa pošalji ga ponovo (i budi sigurna da je prošao, npr zatraži potvrdu da je pročitan), i ako ponovo ne dobiješ odgovor, onda proslijedi pp meni s info da nisi dobila odgovor od moderatora.

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj riba26 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, hvala za info.... ali ipak moram reći da je sve to malo zbunjejući jer ako pogledaš ispod moje ime ovdje piše 'Opomene'.. još nešto, hoće to sad zauvijek stati tu ili će nestati nakon neko vrijeme?
    Isprike, u pravilima je bila većina opomena/upozorenja i njihovo trajanje, ali nije bilo i ovo za kršenje pravila podforuma (jer smo dodali naknadno). Sad možeš pogledati http://forum.roda.hr/threads/54572-Pravila-ovog-foruma, uglavnom tvoje upozorenje će biti vidljivo 2 mjeseca.

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ja bih se ubacila samo s pitanjem.
    Kaj točno znači ovo 1/0 (0)?
    Nekima su ove nule puno veće. Koji broj znači što?
    Ili se to ne smije znati javno?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 06.07.2010. at 16:52

  7. #7
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Ana, to i mene zanima...

    Ali opčenito, ako netko samo ima upozorenje, mislim da to nije fer to im to stoji ispod ime. Neki dan sam vidila to 'Opomene' ispod nekoga i mislila 'tko zna šta su oni napravili' (misleći na najgore) jer ljudi uvijek imaju predsude što se tiću takve stvari... a ja sad to imam zato što sam postavila nešto na krivi podforum. I još će stati tu 2 mjeseca. Moje mišljenje je da to stvarno nije fer, pogotovo kad stvarno nisam znala da se to ne smije. Netko ko vidi moju opomenu gdje stoji 1/0 (0) i gdje nigdje ne piše šta te brojke značu i netko tko vidi neke druge brojke neće znati razliku da sam ja, na primjer, samo postavila nešto nevino na krivi podforum dok je netko drugi omaložavao ili reklamirao i spemirao nekoga.... to stvarno nije u redu
    Posljednje uređivanje od riba26 : 06.07.2010. at 20:38

  8. #8
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    draga moja supatiteljice,

    (vidi što stoji ispod mojeg imena ) ma to su samo 2 mjeseca. mislim da te nitko neće poprijeko 'gledati'.
    ja sam isto nesmotreno nešto stavila gdje se ne smije, ma totalno sam zaboravila na pravila foruma, bila sam u speedu i napravila grešku, skroz nenamjerno i nevino, bez predumišljaja. meni je samo važno da ja osobno znam da nisam namjerno 'zgriješila'.

  9. #9
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Najiskrenije, nisam sigurna za brojeve. Mislim da je prvo broj opomena/upozorenja, a drugo broj bodova koje nose sa sobom. Ovu nulu u zagradi ne znam. Morala bih ponovo tražiti, kad uhvatim vremena potražim pa javim.

    kad kliknete na nečije korisničko ime, pa na "vidi profil", što vam sve nudi? DA li još nešto osim "o meni"?

  10. #10
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    kad kliknete na nečije korisničko ime, pa na "vidi profil", što vam sve nudi? DA li još nešto osim "o meni"?
    evo gledam ribin profil, ne nudi ništa više.

  11. #11
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    riba26, .

    2 mjeseca (upozorenja, opomene, čegakod) je zbilja prestrogo za ovaj slučaj. Pogreška je benigna i poprilično logična.
    Pravila burze pod "zabranjeno" ne spominju traženje dadilje, pa se korisnik treba sam sjetititi da možda na drugom pdf-u ima kakvih dodatnih pravila.

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako u pravilima ne piše da se ne smije oglašavati čuvalice, onda treba zaključiti da se to ne smije vjerojatno raditi...
    Ajme...
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 07.07.2010. at 23:34 Razlog: Enter

  12. #12
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Najiskrenije, nisam sigurna za brojeve. Mislim da je prvo broj opomena/upozorenja, a drugo broj bodova koje nose sa sobom. Ovu nulu u zagradi ne znam. Morala bih ponovo tražiti, kad uhvatim vremena potražim pa javim.
    anchie, ako nitko ne zna šta ti brojevi značu (pogotovo osoblje) onda zašto uopće to stoji nekome ispod ime?!?

    a moram se složiti sa Dalm i njezin post... pogotovo zato što nigdje ne piše da se ne smije oglašavati dadilja ispod pravila na burzi pa zato i nisam znala da se to ne smije.... a ja sad imam upozorenje što traje 2 mjeseca zbog toga. (i ako ćemo realno gledati, to je u biti opomena jer ima posljedice. Kad te policijac zaustavi i 'upozori' na brzu vožnju, na primjer, pusti te da ideš i ti nastaviš bez 'kazne'.... a ovdje se dobije 'upozorenje' sa kaznom... to nema smisla).

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Imam i ja upozorenje , ako ti je lakše.

    U svakom slučaju ne bi te to trebalo uzrujavati jel upozorenja nisu kazne , nego samo olakšavaju rad osoblju da bi imalo uvid u aktivnosti forumaša. Ali samo u cilju bolje komunikacije, tj. da bi se moglo reagirati ako netko stalno krši pravila.

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj riba26 prvotno napisa Vidi poruku
    anchie, ako nitko ne zna šta ti brojevi značu (pogotovo osoblje) onda zašto uopće to stoji nekome ispod ime?!?
    Pa naravno da zna... rekla sam što vjerojatno znače, i isto tako sam rekla da ću se potruditi ponovo pročitati detaljnije jer sam zaboravila i javiti vam. A to piše dolje da i drugi korisnici to vide, ne samo osoblje.

    a moram se složiti sa Dalm i njezin post... pogotovo zato što nigdje ne piše da se ne smije oglašavati dadilja ispod pravila na burzi pa zato i nisam znala da se to ne smije.... a ja sad imam upozorenje što traje 2 mjeseca zbog toga. (i ako ćemo realno gledati, to je u biti opomena jer ima posljedice. Kad te policijac zaustavi i 'upozori' na brzu vožnju, na primjer, pusti te da ideš i ti nastaviš bez 'kazne'.... a ovdje se dobije 'upozorenje' sa kaznom... to nema smisla).
    Pa tako je i kod nas. Upozorenje je samo upozorenje, ne nosi nikakve bodove sa sobom, ne nosi sa sobom odlazak s foruma niti išta takvo. To je upozorenje. Opomene nose bodove.

    Samo što i upozorenja stoje napismeno neko vrijeme da je osoba upozorena da i osoblje ima uvid, jer nakon 1 upozorenja, drugo će vjerojatno biti opomena. Dakle sistem pamti jedno vrijeme (koliko mi mislimo da treba) i mi na osnovu toga možemo bazirati svoje daljnje reakcije.

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo Riba, tvoja zadnja opomena me podsjetila pa ću ti detaljno pojasniti:

    broj upozorenja/broj opomena (broj bodova dobivenih kroz opomene)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    i ja sam dobila opomenu jer sam stavila nesmotreno ime proizvođača..uopće nisam reklamirala nego sam pisala post. I sada se osjećam ka kriminalac..morat ću naći neku dobru priču lovačku kako sam i zašto dobila opomenu. sada će me se ostali forumaši bojati..hihi..kada vide "vidi ima jednu opomenu...tko zna s kim se zakačila"...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku

    broj upozorenja/broj opomena (broj bodova dobivenih kroz opomene)
    anchie76 - ovo je dobra informacija a ja je nisam nigdje našla - možda nisam dobro tražila
    možda bi se to moglo dodati uz onaj opis bodova i trajanja bodova pa da se malo podsjetimo što znače brojevi - onda ne bi krivo gledali kad vidimo da netko ima te neke brojeve i mislili - što li je napravio/la?
    - nego bi znali da ima npr :
    1 upozorenja/ 0 opomena (0bodova) ...... jer nije pazio na satu !

  18. #18
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    - onda ne bi krivo gledali kad vidimo da netko ima te neke brojeve i mislili - što li je napravio/la?
    Zasto vas to dira?
    Nije li vazno da osoba koja ima bodove zna zasto ih je dobila?
    Ili vam je bed da se upozorenja dobivena krivim postanjem trpaju u isti kos s upozorenjima dobivenima "u žaru rasprave"?

  19. #19
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Dobra ideja. Dodat ću u pravila foruma

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma upozorenje je upozorenje a opomena opomena - nije važno zašto je dobiveno
    samo mi je lakše da se zna što je što - šta znače brojevi - ono kao ljudi nemojte me krivo gledati samo sam upozorena nisam opomenuta i gle nemam bodova - kaj ja znam valjda sam ja neki štreber pa mi to teško palo!
    Posljednje uređivanje od Bobica : 04.08.2010. at 10:21

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    bobica..pridružujem se klubu štreberica

  22. #22
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Čitam po peti put (ofrlje doduše), no i dalje ne kužim sistem bodovanja u potpunosti.


    Mene samo interesira, možda je negdje rečeno - kad kliknem na sebe vidim zašto sam opomenuta/upozorena :u žaru rasprave:
    No kad kliknema na npr Stelitu (ona je postala iznad zato ju spominjem da se ne prepadne da ju uhodim) onda ne vidim zašto je opomenuta/upozorena.
    Postoji li način da vidim zašto je netko upozoren? :baba:


    Sad vidim da je netko pitao nešto slično, znači ne zanima samo mene

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    wow pa ja nisam ni znala da mogu vidjeti tu info - mislim ne zanima me zašto sam oppomenuta jer to znam nego piše kad mi ističe opomena - wow! novi svijet si mi otvorila icyoh!

    i pozdrav kolegici štreberici back to you stelita!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    paz'te da ne zaradimo još koju opomenu zbog čavrljanja..
    odo ja na more pa neka uživaju forumaši u našim opomenama...

  25. #25
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam po peti put (ofrlje doduše), no i dalje ne kužim sistem bodovanja u potpunosti.


    Mene samo interesira, možda je negdje rečeno - kad kliknem na sebe vidim zašto sam opomenuta/upozorena :u žaru rasprave:
    No kad kliknema na npr Stelitu (ona je postala iznad zato ju spominjem da se ne prepadne da ju uhodim) onda ne vidim zašto je opomenuta/upozorena.
    Postoji li način da vidim zašto je netko upozoren? :baba:


    Sad vidim da je netko pitao nešto slično, znači ne zanima samo mene
    Ne ne vidi se detaljno za što je opomenuta.. Samo se na tom postu za koji je opomenuta vidi da je taj post uzrokovao upozorenje/opomenu (crveni kartončići ispod avatara niže).

  26. #26
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Eto i ja sam dobila opomenu zbog objavljivanja više tema na burzi, zbog ne znanja, nije namjerno. Što naravno nije isprika.
    Objašnjeno mi je da je to zato jer su mi se na prve dvije stranice našle dvije teme. Sad ću biti grozna, ali nakon toga sam pogledala ofrlje te prve dvije stranice i vidjela još najmanje 2 korisnice koje su imale isto. Ne želim imenovati, ali me smeta nepravda.
    Jesam za poštivanje pravila, ali po principu svima isto.

    Još jedna štreberica

  27. #27
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Eto i ja sam dobila opomenu zbog objavljivanja više tema na burzi, zbog ne znanja, nije namjerno. Što naravno nije isprika.
    isto

  28. #28
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    isto
    Jel i tebe isto boli nepravda? oko čega se ja zamaram.

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    samo vi prijavite i druge, pa će biti sa vama u istoj kaši. :D

  30. #30
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Jel i tebe isto boli nepravda? oko čega se ja zamaram.
    da
    i to pogotovo što mi opomenu dao vlastiti muž

  31. #31
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    pa nek sad netko kaze da daddy nije pravedan

  32. #32
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ne morate javno, samo prijavite da znamo (to ne vidi nitko osim osoblja foruma)
    iskreno, nažalost, nemam vremena pratit burzu pa ne primijetim uvijek sve
    ali kad vidim, opomenem

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    da
    i to pogotovo što mi opomenu dao vlastiti muž


  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    da
    i to pogotovo što mi opomenu dao vlastiti muž
    valjda se doma ne usudi

  35. #35
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    da
    i to pogotovo što mi opomenu dao vlastiti muž
    I ja sam vlastitoj materi opomenu dala. Nema kod nas protekcija

  36. #36
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    kako nema?
    pa jeste pročitale što je napisala Rivendell?
    što to drugo znači nego da neki imaju protekciju, a neki nadrapaju :iskusna:

    nego, naravno da ni ja ne bih tužikala druge, to mi nikad nije bilo svojstveno, ali kad se nešto takvoga dogodi prvi put, nenamjerno (kao što je bio i kod mene svojevremeno slučaj, baš na burzi) možda bi bilo fer upozoriti pp-om, pa ako se ponovi onda šibati javne opomene...
    ovako, kad netko dobije opomenu, a tog istog dana vidiš (nismo blesavi) da za isti "grijeh" tri druge forumašice nisu opomenute, onda naravno da ispada da nije u pitanju fair-play...

    inače, moram u tom smislu pohvality daddyja, jer je reagirao upravo ovako kao mi se čini da je ok, sad nedavno na temi o novim smajlićima. hvala još jednom, to je bilo baš lijepo...

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    da
    i to pogotovo što mi opomenu dao vlastiti muž

  38. #38
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam vlastitoj materi opomenu dala. Nema kod nas protekcija
    jedino to me tješilo sve ove dane!

  39. #39
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •