Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: prestanak dojenja (medrol i synopen)?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    10

    Početno prestanak dojenja (medrol i synopen)?

    U subotu sam zavrsila na hitnoj zbog alergijske reakcije..
    Sada lezim u bolnici dobivam solu medrol i synopen..
    Beba ima 16 mjeseci (13 kila), dojila sam ju po 10ak puta dnevno..
    Izdajam se, mlijeka ima dosta, svaki dan oko pola litre-
    I mislila sam da ce sve bit ok kada dodjem doma.. ALI danas mi dodje doktorica i kaze da moram prestati dojiti jer cu otrovati dijete i da ce ti ljekovi u meni ostati najmanje jos mjesec dana.
    Rekla sam im da dojim cim sam dosla... Kakvi su to ljekovi koji ostaju u meni mjesec dana? Toliko se sigurno ne mogu idajati... Koliko mu to moze stetiti s obzirom na to da je vec veliki.
    Stvarno sam ocajna?
    Nasla sam neke teme, uglavnom, ne znam koga da pitam, sto da radim...
    MOLIM VAS DA MI POMOGNETE
    ocajna sam...

  2. #2
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Svojevremeno sam završila u bolnici zbog upale sinusa, davali su mi tjedan dana kortikosteroide i antibiotike, a ja sam se izdajala da zadržim mlijeko (kao i ti).
    Po prestanku terapije su mi rekli da mogu početi normalno dojiti nakon 24 sata od zadnje injekcije.
    Možda da se konzultiraš sa pedijatrom...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Svojevremeno sam završila u bolnici zbog upale sinusa, davali su mi tjedan dana kortikosteroide i antibiotike, a ja sam se izdajala da zadržim mlijeko (kao i ti).
    Po prestanku terapije su mi rekli da mogu početi normalno dojiti nakon 24 sata od zadnje injekcije.
    Možda da se konzultiraš sa pedijatrom...
    Hvala ti
    Nazvati cu je odma sutra
    Prilicno sam zbunjena jer mi je sam iz dva izvora (u istoj bolnici) cula dvije suprotne stvari...
    Prva doktorica (koja je zavrsila na bolovanju) rekla je da mogu dojiti dan poslije..
    Ali me ova druga danas dotukla sa svojom izjavom da moram prestat
    Ako netko jos ima slicno iskustvo...

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Special information if you are pregnant or breastfeeding

    If you are pregnant or plan to become pregnant, tell your doctor immediately. There is no information about the safety of Medrol during pregnancy. Babies born to mothers who have taken doses of Medrol (corticosteroids) during pregnancy should be carefully watched for adrenal problems. Medrol may appear in breast milk and could affect a nursing infant. If Medrol is essential to your health, your doctor may advise you to stop breastfeeding until your treatment with Medrol is finished.

    ovdje, dakle, kaže da ne bi trebalo dojiti dok traje terapija.
    za vrijeme terapije izdajati i održavati laktaciju.
    koliko očekuješ da će trajati terapija?

    za Synopen pogledaj ovdje:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...2b4887eb40f211

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    pogledaj Dojenje i lijekovi

    sretno

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Do sada sam sveukupno primila 380 mg Solu medrola u 7 dana. Vise ga necu dobivati. Sto se tice synopena sestra mi je rekla da ne brinem.
    Dakle, jos mi preostaje saznati koliko je ova doza koju sam uzela opasna za mog velikog decka.
    A onda slijedi potraga za tabletama za stitnjacu koje su dobre za dojenje 8)
    Puno vam hvala

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    http://med.over.net/forum5/read.php?94,5336793,5342393

    Slovenski je, ali razumjet ćeš.

    "Pri dnevni dozi največ 80-120mg niso znani nobeni pomembni učinki pri prehajanju zdravila v otrokovo telo. Pri daljšem zdravljenju bi bilo priporočljivo z dojenjem počakati 4h po jemanju zdravila, da bi minimalizirali prehajanje zdravila prek mleka k otroku. Verjetno je varno tudi, če vzamemo t.i. megadozo, pri čemer bi počakali 4h do naslednjega podoja. Zaradi pomanjkanja informacij pa bi bilo morda smiselno vnaprej črpati mleko in ga med 3-5-dnevno terapijo hraniti otroku."

    Veći problem je Synopen. Iskopala sam topic o tome:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...44b775230b6c3c

    U svakom slučaju, nema govora o "mjesec dana" ili o nužnom prekidu dojenja.


  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Ovo pise na uputi (dala mi je sestra)
    Doze do 40 mg Solu-Medrola dnevno vjerojatno nece imati ucinka na dojence. Vece doze mogu imati ucinka na pravilan rad zlijezda djeteta, s utjecajem na njegov rast, ali koristi od dojenja vjerojatno nadilaze svaki rizik od navedenog...
    Sto se tice synopena, rekli su mi da se ne brinem jer ga daju i trudnicama.. A i proci ce dva, tri dana dok dodjem doma, pa cu se valjda ocistit do tad.

    Nekako me najvise iznervirlo i izbezumilo to sto mi je neka tam "Ja sam najpametnija i radim to vec 30 godina" doktorica (za alergiju) pocela pricati kako cu otrovati dijete i da sam neozbiljna i neodgovorna.. Svaki put kada vidi punu izdajalicu prakticki poludi i onda pocnu prodike...
    Ne mogu vjerovati da nekom toliko smeta dojenje.. nije mi jasno.. vec me bezbroj puta rasplakala sa svojim pametovanjima

    Nikako ne zelim dojiti pod svaku cijenu, ali ako ne moram prestati...

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    upute na lijeku su najrelevantnije jer iza njih stoji nečiji potpis i renome proizvođača. oni odgovaraju da se, ne daj Bože, bilo što dogodi.

    osim toga, tvoje dijete ima 16 mjeseci, a to je sasvim drugačije nego da se radi o bebi od mjesec dana.
    kada se lijek ispituje, nažalost nitko ni ne razmišlja o utjecaju na stariju djecu jer se, valjda, ni ne pretpostavlja da bi "tako veliko dijete" - dojilo.

    kada prođe terapija, samo naprijed!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj baby_pooh prvotno napisa
    D
    A onda slijedi potraga za tabletama za stitnjacu koje su dobre za dojenje 8)
    Kako mislis "tablete za stitnjacu"? Imas li smanjenu ili povecanu funkciju stitnjace?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    Citiraj baby_pooh prvotno napisa
    D
    A onda slijedi potraga za tabletama za stitnjacu koje su dobre za dojenje 8)
    Kako mislis "tablete za stitnjacu"? Imas li smanjenu ili povecanu funkciju stitnjace?
    povecanu...
    Pila sam athyrazol (3x1 dnevno), rekli su mi da je ok za dojenje... ali izgleda da sam alergicna na njega :? (tj misle da jesam, ali nisu jos provjerili)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    kada prođe terapija, samo naprijed!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Da zavrsim temu...
    Iz Vinogradske su me ispratili otprilike ovak:"Nemojte ga vise dojit, dajte mu graha da se najede" :/
    To je bio tak strucan savijet...
    Konzultirala sam se sa svojom doktoricom opce prakse, sinovom pedijatricom i jos nekim medicinskim osobljem... od svih sam dobila zeleno svjetlo za dojenje:D
    Bubac trazi cice vise nego ikad prije, kad me god vidi kaze "tita", a mama ne moze odolit
    Uglavnom, puno hvala na podrsci


    PS i hormoni stitnjace su u savrsenom redu, tako da nemoram vise pit tonu tableta :D

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    za zdravlje :D
    a za sve što ste prošli,

    i, daj djetetu graha da se najede!
    (ali neka poslije toga "zasladi" cicom)

  15. #15
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Završila sam u Vinogradskoj na kortikosteroidima zbog urtikarije. Pokušavam održati laktaciju (mali mi ima 9 mjesci) pa bi htjela biti sigurna da se dobro izdajam; do kraja obje cice, svaka cca 4 sata uspijem izdojiti oko 100ml ukupno. Imam osjecaj da svaki put sve manje i slabije ide :/ Danas vec 5. dan izdajam i pitanje je kad cu doma i jos dok se ne ocistim od lijekova... Uvenut cu bez svoje mrvice (( Koliko dugo je moguce izdajanjem odrzati laktaciju?

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,209

    Početno

    Laktaciju možeš izdajanjem održati mjesecima. Samo hrabro, Agrum. Čim se vratiš svojoj bebi, opet ćete dojiti.

  17. #17
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Prsa su mi totalno meka, djeluju prazno Sve manje izdajam, kap po kap, ne uspijevam vise ni 50 ml iscijediti. HEEELP!!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kortikost. nisu nespojivi s dojenjem.

  19. #19
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Primam i Synopen, Dasselta tabl., Ranix.. ne preporučuju dojenje, pitala sam njih nekoliko.

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Agrum prvotno napisa Vidi poruku
    Primam i Synopen, Dasselta tabl., Ranix.. ne preporučuju dojenje, pitala sam njih nekoliko.
    Informacije s Lactmed-a:

    Dasselta (desloratadine): http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/si...temp/~CgwyRK:1

    S Mayo klinike (ranolazine/Ranix): http://www.mayoclinic.org/drugs-supp...g/drg-20069114

    Ovdje je dobar popis lijekova koji se smiju koristiti pa mozda neke od onih koji se ne bi smjeli mozes i zamijeniti: http://kellymom.com/bf/can-i-breastf...approved-meds/

    Bitno je stvarno naglasiti da zelis nastaviti dojenje i zahtijevati kompatibilnu terapiju. Vrlo su rijetki slucajevi kad se dojenje bas mora prekidati zbog odredjenog stanja/bolesti tj. lijekova koji se za to prepisuju. Treba samo doci do pravih informacija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •