Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Odjednom "ispuhane" dojke

  1. #1
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno Odjednom "ispuhane" dojke

    Dakle ovo mi se još nije dogodilo ni s jednim djetetom.
    Doslovno preko noći grudi su mi se smanjile za skoro dva slova košarica! Nisam u strahu jel ima dovoljno mlijeka, T. se ne buni (čak bolje spava), ne sisa češće, općenito je sve super osim što mi sise ispadaju iz grudnjaka kad se sagnem.

    O čemu se radi? Je li moguće da ovo stanje ima veze s početkom dohrane? Doduše ona je baš ne prihvaća, možda je do sada pojela dvije žličice.
    Ili se možda poklopilo s našim stresom oko preseljenja?

    Mame, je li se još kome ovo dogodilo da se količina mlijeka drastično smanjila a beba se ne buni?!

  2. #2
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    He he joj desavalo mi se to..i to vise puta,prvi put sam isto pomislila da imam mozda manje mlijeka a on papa normalno...onda nakon dva dana usred noci sve mokro oko mene,dojke puuune kao prvih dana dojenja,drugi put mi se u setnji dogodilo..he he mokra majca pa sam nakon dugo vremena opet pocela koristit jastucice za dojenje..
    Ja mislim da ti to nije nista strasno,barem je meni bilo tako..ono osjecaj da su prazne ispuhane..on ju nateze..a onda se opet vrati u normalu i to cak kad iz jedne jede iz druge cuuuri a to mi se stvarno dugo nije desilo

  3. #3
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    A moguce da je i stres ( mislim bar je meni tako bilo-imala sam jednu stresnu situaciju) borili smo se par dana,ali tada sam bas mislila da "nema"mlijeka jer je odbijao dojku ali cesto sam ga stavljala pa je nakraju prihvatio i nakon 3-4 dana je bilo ok...mislim neznam dali je to imalo kakve veze sa stresom ja sam to s tim povezala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni se to oba puta dogodilo, ali puno ranije, prije nego su napunili 2 mj. Na dojenje nije utjecalo.

  5. #5
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    E pa ja u stvari i nisam sigurna je li se količina mlijeka smanjila, to mi se nameće kao logični zaključak obzirom na razliku u veličini.

    Zadnji put mi se tako nešto dogodilo kad sam prestala dojiti H.

    A ništa, ako se beba ne buni bit će da je sve ok.

  6. #6
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    meni se nekoliko puta u ovom kratkom periodu desilo da su mi se dojke ispuhale..
    beba mi ima 4 mj, a do sada smo prošli par kriza.

    kod mene je iz nepoznatih razloga (dal preskočen podoj, dal stres, dal menstruacija, bebina nervoza da smireno isprazni dojku itd) došlo do toga, a posljedice su bile:
    manje mlijeka, izostanak let downa (na jednoj slabijoj dojci, na drugoj let dow puno kraći i duže je trebalo sisati na mlijeko nadođe), slabije dobivanje na kilaži.

    ne mora svima biti kao kod mene, ali na svom primjeru bez dvojbe mogu reći - ispuhane dojke - manje mlijeka

  7. #7
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Meni su se smanjile nakon 10-11 mj dojenja. Mlijeka je i dalje bilo, uredno su cicali još toliko i više

    Prati dijete (opće stanje) i prati pelene (svaka mora biti popišana).
    Ako je sa time sve ok onda mlijeka i dalje ima dovoljno.

  8. #8
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Jesi li dobila menstruaciju? To također može dovesti do smanjenja količine mlijeka.
    U svakom slučaju - ako se dijete ne buni, nemoj brinuti!

  9. #9
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hm, mlijeka definitivno ima manje, a i čini mi se da je gospođica malo izgubila na težini i mrvu je cendrava (ali to može biti i radi zubića).
    Možda nebitno, ali i apetit mi se drastično smanjio, sad jedem samo za jednu osobu
    Još uvijek se ne zabrinjavam, pelene su ok. Čak i kakica polako poprima miris one prave

  10. #10
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Enchi, ne zovi mi menstruaciju, dobro mi je ovako

    Ali svejedno imam simptome pms-a svakih 20 i nešto dana

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    102

    Početno

    Meni se isto dogodilo sa 2,5 mj starosti malenoga i isto sam se preplašila, no pratila sam kako se ponaša.. Nabira cca kilu mjesečno - znači nije pokazatelj, bar u našem slučaju...Kao ni količina koliko mogu izdojiti ručno - a to je vrlo malo..

  12. #12
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Podizem malo jer mi nije jasno. Preko noci su mi cice dva broja manje.
    Desna je totalno ispuhana, al kad stisnem mlijeko sprica.
    Cudno mi je to sto je jos prekjucer iz nje doslovno spricalo mlijeko bez da stisnem. Dakle kolicina se definitivno smanjila.

    On je jucer bio jako dobre volje, ali sinoc je dosta tesko zaspao i nocas se bas cesto budio.
    iduci tjedan ce napuniti tri mjeseca.

    Sta se desava?

    Uvijek sam svima trubila ne moze nestati samo tako kad evo, ok nije nestalo, al da se smanjilo je.

  13. #13
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Vjerojatno su se ponuda i potraznja uskladile. Kako piski, kaka?

  14. #14
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Pa ja se nadam da je to.
    Piski ok,, puna mu je svaka pelena. Kaka jednom dnevno zadnja dva dana

  15. #15
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    eto. da dijete ne jede ne bi imalo cime puniti pelene. ako brines, nazovi jos malo SOS.

  16. #16
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Meni se to događalo dok sam dojila svakih cca 3 tjedna. Da su na 1-2 bile ispuhane i kao da su prazne-tad sam čak morala u podoj davat obje a inače je bilo jedan podoj -jedna dojka. Imala je ta pojava i neki svoj točan naziv (tak mi je frendica bila rekla)ali davno je bilo pa sam zaboravila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •