Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako prestati dojiti?

  1. #1
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno Kako prestati dojiti?

    Molim za pomoć i savjet... Moja sestra ima bebu od 6 mjeseci koja je od početka samo dojena i nikada nije pila na bocu. Prije mjesec dana počela je s dohranom koju je bebica super prihvatila. Jedini problem je što sestra zbog bolesti mora početi piti lijekove (kortikosteroide) i hitno prestati s dojenjem. Beba neće ni čuti za bočicu, čim je vidi počne mahati s ručicama, ljutiti se i plakati... Adaptirano mlijeko prihvaća jedino na žličicu. Što napraviti?

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Zene uglavnom mogu dojiti uz veliku vecinu lijekova. Za one lijekove pri kojima se ne smije dojiti uvijek postoji zamjenski lijek i alternativa. Na zalost, mnogi lijecnici ce radije reci zeni da prestane dojiti, nego istraziti koji lijek zena smije uzimati i dojiti. Najbolje da pitas rodine savjetnice ili mozda se javis na ovu internet stranicu za pomoc:
    http://www.breastfeedinginc.ca/
    Rijec je o najboljem svjetskom strucnjaku kad je dojanje u pitanju, pa mozda da posaljes mail i kazes o kojem se tocno lijeku radi.
    Sto god odlucila, sretno!

  3. #3

  4. #4
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    Moja sestra MORA prestati dojiti.. Sto zbog ogromne kolicine lijekova koje ce piti sto zbog iscrpljenosti uzrokovane bolescu. Dijete super napreduje, zdravo je, veselo... A mama bolesna i iscrpljena
    Dojila sam godinu dana, uzivala u tome, zagovaram dojenje gdje god i kad god mogu, ali ne, nisam za dojenje pod svaku cijenu.
    Obzirom da nisam bila u ovakvoj situaciji, neznam kako joj pomoci i bilo kakav savjet je dobrodosao. Probali smo na casu s kljunom - nece... Na bocu - poludi. Probali su je hraniti mama, tata, baka, teta - isto plakanje i guranje boce svima. Imam osjecaj da bi mogla cijeli dan biti gladna a ne probati bocu. Jedino sto prihvaca je mlijeko na zlicicu..
    Zao mi je bebice, zao mi je sestre koja je tuzna i u komi i neznam kako im pomoci... Kako da to bude brzo i bezbolno??

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    A na spricu?

  6. #6
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Salicu, casu?

  7. #7
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Možda i na slamku moj je to skužio sa nekih 10 mj ne znam da li bi znao da sam mu ponudila i ranije ali nek proba, samo je treba skratiti

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Možda i na slamku moj je to skužio sa nekih 10 mj ne znam da li bi znao da sam mu ponudila i ranije ali nek proba, samo je treba skratiti
    Može i ranije. Moja je služila s 8 mj.


    Ja sam morala prestati maglo dojiti iz sličnih razloga. Nisam znala kako to učiniti, ali sam se sjetila da je jednom kad smo imale soor odbijala dojku namazanu Rojazolom i iskoristila sam to... mazala dojke Rojazolom... on aje dobijala... trajaolo je, bilo je teško... ali prestala sam dojiti... Bila je veća, skoro dvije i pol...

  9. #9
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Nisam skužila što nije ok s davanjem mlijeka na žličicu? Ako je to trenutno jedini način na koji prihvaća mlijeko, zašto ne? Nudite joj kako su cure predložile: na čašu, slamku, špricu, ali tu bi rezultati mogli doći tek s vremenom, a bebica u međuvremenu treba jesti.

  10. #10
    anilokin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    128

    Početno

    Hvala na idejama... Slamke se nikad ne bi sjetila :D
    A sa žličicom nije ok samo to što spoooro traje, a ona nema strpljenja kad je papica u pitanju... Danas više neće ni žlicu, kuži da nešto nije u redu Užas, to je tako tužno

    Mislim da nas na kraju čeka to da mama jednostavno negdje ode na cijeli dan pa šta bude. Kad jako ogladni morat će nekako

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •