Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Tandem i pad na tezini

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno Tandem i pad na tezini

    Beba rodena 16.01.2015. 3320g 50cm, u terminu, apg 10/10. Otpusna tezina 3240g 19.01.2015. Inace to mi je peto dijete i dojenje mi nije nepoznanica
    Danas je bila patronazna, vagala ga je 3160g i ostavila mi je vagu do ponedjeljka i naravno dnevnik da upisujem vaganja tokom dana. Sestra inace podrzava iskljucivo dojenje.
    Beba doji svakih cca 2h, pred vecer budu podoji cesci i pred spavanje. Po noci se takoder budi na oko 2h.
    Sad sam ga vagala prije i poslje podoja, tezi je za 60g.

    E sad, imam jos jednog dudaca od godinu i 3 mj., njemu je dojka vise za utjehu i mazenje nego za hranu ali... koliko to moze utjecati na dojenje bebe? Tandem mi je nepoznanica, mislila sam da cu to odraditi prirodno ali ocito je zapelo negdje...
    Sto se pelena tice; mokra je kod svakog prematanja, obicno poslije podoja. Danas stolicu jos nije imao. Jucer i prekjucer po 4 stolice senfastog izgleda normalnog mirisa. Podoj traje 10 do max 25 min, ovisi o dobu dana.
    Molim vas za savjete i preporuke...
    ocito da nesto ne radim dobro...

  2. #2
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Ja sam s 3. i 4. imala tandem. Čuvala sam punu dojku za manju, a većoj davala da kasnije izvuče do kraja tu "praznu". U idućem podoju drugu dojku manjoj, a većoj tek nakon kaj ona završi. Zajedničko nacicavanje smo uveli kasnije.
    Čak i danas je manja od dvije god. ljubomorna na veću od 3,5. Najprije popije mlijeko iz jedne, zatim se baci na drugu kad vidi da se seka približava, a njoj ustupa prvu.
    Nadam se da ćete se uspijeti uhodati!

  3. #3
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Da li je beba počela dobivati na težini prije otpusta? Ne čini mi se velika razlika od porođajne do otpusne težine. Moji su gubili 5-10%. Prije otpusta su uvijek pedijatri gledali da težina krene uzlazno.
    Što se vage tiče, nisam protiv nje, al moj sin je u prvih mj. dana dobio samo 400g+nekih 200-300g dok se vratio na porođajnu, dakle ukupno 600-700g. Imao je žuticu i ostali smo dan dulje u bolnici. Bio je spavač i lijen pri jelu (ko i danas). Morala sam ga buditi i podražavati kad bi počeo dremuckati. Čula sam nedavno za učinkovitu metodu - kad beba počne dremuckati, pokriti ju mokrom krpom, ona se razbudi i nastavi dalje papati. Eh, da sam to prije znala! Znam za bebe koje su dobivale i 1500, čak 2000g. Mi smo morali na vaganje 1/tj. pa mi je to bilo silno frustrirajuće. Bila sam na Rodinom tečaju dojenja u to vrijeme jer mi je vaga uspjela poljuljati samopouzdanje. Kad sam se uvjerila da sve dobro radim, vidjela da sin dobiva (istina, po malo), da je i meni i njemu željezo na maximumu, rekla sam pedici da ne želim dohranu i da ću nastaviti s isključivim dojenjem. Danas ima 10 god., uvijek je na dnu tablice kaj se težine tiče, al naprosto je takav.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Iskreno, nisam ni pitala u rodilistu da li je poceo dobivati na tezini. Rodio se sa hipospadijom pa mi je jedino to bilo na pameti...

  5. #5
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Da li je potrebna operacija? Što kaže dr. Stanojević? Pretpostavljam da to ne uzrokuje probleme slabijeg dobivanja na težini? Kažeš da normalno mokri i da su pelene mokre.

  6. #6
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Ups, pobrkala sam ove postove s jednim dr. pa sam te stavila na Sv.Duh! Što kaže pedijatar?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Izgleda da je prvi stupanj s time da ima dvije rupice ali samo kroz jednu piski, nisam skuzila kroz koju. Piski u mlazu, ne lepezasto. Pedijatri u rodilistu su rekli da ce sigurno na jedan zahvat ako ne i dva. Tek smo u potrazi za nefrologom... i bavimo se istrazivackim radom obzirom da nam je ovo prvi susret takve vrste...

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,560

    Početno

    a možda je i do vage

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemoj se previse oslanjati na vagu tj. na rezultate prije i poslije podoja. Kod takvih mjerenja je jako bitno sto beba ima ili nema na sebi i je li izmedju dva vaganja doslo do bilo kakvih aktivnosti u pelenama, itd.

    Sto se sporog dobivanja na tezini tice (ili stagnacije/gubitka), najbitnije od svega je da beba provodi sto je vise vremena moguce na dojci. Ako sisa svakih dva sata, to je super. Pelene zvuce dobro (mokrih treba biti barem 6 dnevno), a pokakanih bi nakon uspostave proizvodnje mlijeka tj. nakon 3-4 dana zivota, trebalo biti svakodnevno barem 3-4.

    Gubitak za sad nije ogroman, a mozda ga i nema, s obzirom da vaga koju je donijela patronazna nije ista kao i ona u rodilistu. Ali svakako pokusajte ovo nabrojeno.

    Pokusajte produziti podoje, a uz to pocni raditi kompresije. Neka isprazni jednu dojku do kraja, ako su podoji jako cesti, a tek onda se prebaci na drugu. Ako zaspi na dojci, budi ga. Kako spava nocu? Bitno je u ovim ranim danima i da mu nocni podoji nisu s vise od 4 sata razmaka, a bilo bi pozeljno da je razmak izmedju podoja manji. Ima djece koja bez problema posisu sve sto treba u 10-ak minuta, ali ima i onih koji jednostavno nisu dovoljno efikasni, pogotovo ovako rano. Prihvaca li dobro bradavicu? Pogledaj i frenulum - kad isplazi jezik, kakvog je oblika? Cuju li se zvukovi dok sisa?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Hvala na odgovorima. Svi su nam pomogli. Sestra me bzvz preplasila... uglavnom bila je prekjucer ovdje sa svojom vagom i vagala ga je ponovno. U 4 dana je dobio oko 260g tak da sam prezadovoljna. Momentalno smo u skoku tak da dojimo staaaalno i imam osjecaj da samo to radim i nista drugo
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •