Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Problemi sa sesiricima i ojacalim malcem

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    4

    Početno Problemi sa sesiricima i ojacalim malcem

    Trebam pomoc, mozda je netko imao slican problem...
    Koristim sesirice za dojenje, zbog regada koje su me mucile na pocetku dojenja, a kada su iste nestale malac vise nije znao cikati bez sesirica.
    Jest neprakticno al za sad nam je islo super...
    No napunili smo 3 mjeseca i imam osjecaj da je ojacao, i poceo vuci ko lud, sto znaci da pri svakom dojenju on moju bradavicu izvuce kroz rupice sesirica van. Nemoram van ni opisivati koji su to bolovi.
    Kako sam to trpila i trpila ne bi li nastavila dojiti, postalo je sve gore i sad me iziritirane bradavice bole i na dodir nesnosno. Probala sam ga ponovno zavarati, u polusnu, da prihvati bradavicu bez sesirica, no kako su mi bradavice sad jako bolne boli me i to pa me strah sa ponovno ne dobijem regade sto ce rezultirati potrebom za sesiricima i tako u krug.
    Sto je jos gore, mislim da smo upravo u skoku u razvoju jer zeli cijati nin stop a ja placem i od straha i boli se nemogu ni opustiti pa me onda brine i dal je dobio dosta mlijeka.
    Narucila sam druge sesirice, drugig proizvodaca, pa cekam da mi dodu i iskreno se nadam da ce mi rjesiti problem.
    Izdajanjem izvucem 100ml iz oba dvije dojke zajedno i trebala bi ustvari po cijeli dan izdajati a to zbog malca ne stignem. A i cika nam sluzi i ko utjeha i za uspavljivanje, sto mi trenutno nije nimalo ugodno.

    Jel imate savjet pls...

  2. #2
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    bok!
    kakav mu je hvat bez sesirica?
    sesirici nisu lijek za ragade, dapace, cesto ih mogu i pogorsati. ono sto ti moze pomoci u zacjeljivanju, a to ti je sad primarno, je cim cesce luftanje dojki. sad je bar toplo, u kuci se skini i neka se bradavice zrace. mosi odjecu od prirodnih materijala. ako ti mlijeko ne curi, idealno je bez grudnjaka u nekoj siroj ugodnoj majici . mozes bradavice mazati lanolinskom krenom, purelan koju ne treba ispirati prije podoja.
    sto se tice boli, probaj kockicom leda prije podoja preci par puta preko bradavice, to bi ju trebalo malo anestezirati i bit ce ti lakse.
    pokusavaj i dalje u polusnu, na lopti ili noseci ga, ili u polumraku i mirnoj atmosferi dati mu bez sesirica dojku.

    zasto bi izdajala?
    ono sto mozes, je prije podoja malo rucno izdojiti, ako ti ide tako, samo da potaknes ld , pa onda njega staviti na dojku. ako mu odmah krene mlijeko, mozda se nece buniti toliko sto nema sesirica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •