Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Mlijeko ne izlazi a ni beba neće cica

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Mlijeko ne izlazi a ni beba neće cica

    Prijateljica je rodila prije pet dana. Jako je odlučna u tome da doji, nije mimoza ni plači***** ali ne ide joj.

    Dakle, sve je išlo ovako. Beba je kasno navečer rođena carskim rezom i mama je dobila prvi put ujutro, kad je i stavjena na cicu. Od tog trena je stalno stavljala na cicu, sve regularno, beba vuče, ispravno je stavljala ali beba plače i dosta gubi na kilaži. Tako da su joj u par navrata davali dohranu, po 10 ml.
    Prijateljica je i dalje konstantno dojila, iako u prazno jer mlijeka nije imala a kolostruma kap, dvije. Došli su kući nakon tri dana i ona je nastavila s dojenjem. Ali ispostavilo se da mlijeka nema i da beba ne mokri, pa joj je patronažna rekla da uvede dohranu a svo ostalo vrijeme doji. Danas me zove da ne zna što će, da beba konstantno plače, i da je prisiljena hraniti je umjetnim jer svoje mlijeko nema, još joj nije došlo. Ja joj pipam cice, kad ono krcate, baš kako treba. U tih par sati što sam provela kod nje, nudila joj je cicu petsto puta ali beba povuče jednom i ne može, ne ide. Pa se naživcira i počne vrištati, nakon čega nema teoretske šanse da počne cicati. Položaj ispravan i sve je ok. zaključim kako su joj cice prepunjene i mora se malo izdojiti da pritisak popusti, da mlijeko krene. Međutim, uz tople obloge, kupus, dva sata stiskanja, masiranja, ručnog i izdajanja pumpicom, izašlo je tri ipo kapi mlijeka. Znači, mlijeka ima u cicama ali na nijedan način ne može izaći. Beba se već navikla na špricu i umjetno, tako da ne kuži niti čemu cica služi.

    Na ovaj način dobit će mastitis (nije to još u tolikoj količini da će se upaliti ali hoće). Blistera nema i pojma nemam u čemu je problem. Jednostavno, kao da postoji nekakva blokada i mlijeko ne može izaći. Rekla sam joj da zove sos telefon ali nećka se, mada mislim da će popustiti na kraju. Što da radi?

  2. #2
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja nisam nikakav stručnjak za dojenje..ali čini mi se da nema let down-a..to može biti od stresa. A carski je stres, pogotovo ako nije planiran.
    I nadam se da se nećeš ljutiti ali i ti si ju (vjerujem u najboljoj namjeri) pretretirala..malo topli oblozi, malo kupus, pa izdajanje, sve ste isprobale

    Možda bi joj pomogao Syntocinon sprej, da drži bebu dok pokušava izdajati, koža na kožu..

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bebu neka svakako hrani kao i do sad jer beba mora jesti. Izmedju toga, svakako sto vise boravka kozom na kozu, negdje u miru, daleko od svih i svega koji bi, prvenstveno, smetali majci. Neka ukloni iz kuce/sobe sve koji joj imalo idu na zivce. S obzirom da mlijeka ima, stvarno je za pretpostaviti da ne moze doci do letdowna, sto za izdajanje, sto za sisanje (bebi koja dosad nije sisala je bradavica sama po sebi prilicno stran pojam). Prije podoja, obavezno topli oblog ili tusiranje i onda lagana masaza od prsnog kosa prema bradavici i od pazuha prema bradavici. Sto se bradavica tice, kakve su? Jesu ravne ili uvucene? Kombinacija carskog reza i prepunjenosti odmah poslije toga je vjerojatno dovela do toga da su prilicno ravne i zbog toga bi bilo ok malo izdojiti da bebi bude lakse.

    Sve u svemu, njima dvjema treba puno, puno vremena provedenog zajedno. Mama neka pokusa gledati TV ili citati neku knjigu, a onako usput nuditi bebi da sisa. Bitno je da se zena opusti sto vise moze.

    Bebi bi bilo pozeljno pregledati frenulum - moze li isplaziti jezik? Kakvog je oblika kad ga izgura van? Postoji uvijek sansa i da tu nesto ne stima.

    Pored svega ovoga, stvarno, neka zove SOS telefon. Nece ni ona, ni nitko drugi, daleko dogurati od prenosenja informacija iz druge, trece ruke. Brdo je tu detalja koje bi trebalo prekopati.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,339

    Početno

    Ajoj, ja sam sličnih problema imala sa starijim sinom.... Iako sam bila na Sv. duhu u sobi koja je imala rooming-in, imala sam punu podršku osoblja i svega, ista priča je bila. Nikako nije mlijeko htjelo krenuti. Bili smo prisiljeni na dohranu (ovo doba godine, vrućeeee, opasnost od dehidracije) ali nisam odustajala. Svašta smo kemijali - dojenje, izdojeno (teško mi je išlo) i dohranu. Trina, podrži ženu, nek nabavi električnu izdajalicu - puno je lakše nego s mehaničkom, da samo malo popusti pritisak prije nego stavi dijete na prsa. Možda pomogne. Sretno!

  5. #5
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Neka nazove SOS telefon za dojenje i ništa ne kupuje prije nego zove SOS.
    Je li frendica u Zg? Ili negdje drugdje?

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nije u ZG. Skroz je obeshrabrena i ne zna sto da radi jer beba uopće ne želi vuci. Danas ce zvati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    I ja sam imala ovaj problem! Topli oblozi prije podoja i OBAVEZNO Syntocinon sprej ! Nakon podoja izdojit se,ako ima kvrge prilikom izdajanja kružnim pokretima razbijat kvrgu ! Prije podoja,malo navući mlijeko izdajalicom pa onda stavit bebu.
    Nakon podoja hladni oblog i kupus u grudnjak do idućeg podoja.ne na bradavice kupus već stavit blazinice

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kaže da je danas dva puta uspješno dojila!! Beba je prihvatila cicu i mlijeka ima.

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Beba cica ali se i dohranjuje jer nema dovoljno mlijeka.Pa sad pokušava izbaciti dohranu malo po malo i navući dovoljnu količinu mlijeka. Budući da ja nisam imala takvih problema, što može napraviti još osim stavljati bebu na cicu stalno? Jer ipak je tu dohrana, a svaki obrok dohrane je korak dalje prema dovoljnoj količini mlijeka. S druge strane, neće dijete držati gladno.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,339

    Početno

    Ja sam pila neki čaj za dojilje iz ljekarne, baš se tako zvao, a sad ne znam koliko je to pomoglo, a koliko neodustajanje. Skinula sam dohranu djetetu tek nakon nekoliko tjedana, ali je uspjelo.

  11. #11
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Trina,
    može i treba nazvati SOS telefon za dojenje.
    Odmah sutra od 10h ujutro.

    Moguće je uspješno dojiti, maknuti dijete s dohrane, furati paralelku, samo treba dobiti dobar savjet i podršku.
    Obavezno neka nazove.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 20.06.2015. at 22:15

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •