Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Upala, crvelino...

  1. #1
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno Upala, crvelino...

    Usled pocetne prepunjenosti dojki imala sam upalu u jednom delu dojke. Nije bilo temperature (cudom nekim), samo crvena povrsina, tvrda, vruca i bolna. Masazom, oblogama i dojenjem se to nocas sredilo u smislu da nije bolno i nema tvrdoce, medjutim crvenilo i toplina nisu nestali. Da li je normalno da crvenilo nesto duze potraje ili zapravo ja nisam jos resila problem...

    I jos jedno pitanje - svi mi kazu da zbog prepunjenosti smanjim unos tecnosti, no znojim se, dosta se mleka stvara i imam potrebu da pijem... Da li je ovo neophodno?
    Posljednje uređivanje od lady.x : 15.07.2015. at 11:50

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,339

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Usled pocetne prepunjenosti dojki imala sam upalu u jednom delu dojke. Nije bilo temperature (cudom nekim), samo crvena povrsina, tvrda, vruca i bolna. Masazom, oblogama i dojenjem se to nocas sredilo u smislu da nije bolno i nema tvrdoce, medjutim crvenilo i toplina nisu nestali. Da li je normalno da crvenilo nesto duze potraje ili zapravo ja nisam jos resila problem...
    Vjerojatno nisi do kraja rijesila problem, ali si na dobrom putu.

    Evo teorije s portala: http://www.roda.hr/article/readlink/1121

    Iz vlastitog iskustva od prije 15 godina - uzmi list svjezeg kupusa, istuci ga batom za meso i polozi na crveno mjesto. Mijenjaj povremeno. Evo i prakticnih uputa: http://www.roda.hr/article/readlink/2369

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno je jos iziritirana dojka, bitno je samo nastaviti masirati. Topli oblog prije podoja, hladno nakon. Moze kupus, a i ne mora. Pazi da beba isprazni dojku, ali nemoj zanemariti ovu drugu.

    Unos tekucine nikako nemoj smanjiti, pij onoliko koliko ti treba, ni manje ni vise. Nema veze s proizvodnjom mlijeka.

  4. #4
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno je jos iziritirana dojka, bitno je samo nastaviti masirati. Topli oblog prije podoja, hladno nakon. Moze kupus, a i ne mora. Pazi da beba isprazni dojku, ali nemoj zanemariti ovu drugu.

    Unos tekucine nikako nemoj smanjiti, pij onoliko koliko ti treba, ni manje ni vise. Nema veze s proizvodnjom mlijeka.
    Eh... ovaj problem se resio, crvenilo nestalo, ali u najavi na drugoj dojci. Boli me kad dignem ruku visoko, a prvi znak mi je da boli pri tako nekom polozaju. Za sad ne mogu da provalim gde je problem, pa cekam...

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemoj cekati, odmah se prihvati posla. Nije uvijek lako locirati cvoric/zacepljeni kanalic. Stavljaj tople obloge na obje dojke prije podoja i nudi ih obje. Pokusaj i okretati bebu i mijenjati polozaje. Ponekad kod zastoja pomaze dojiti u polozaju nogometne lopte, pogotovo ako znas gdje je cvoric (bebina brada bi trebala biti u smjeru cvorica u tom slucaju). Masiraj lagano dojku za vrijeme podoja od pazuha i od prsnog kosa prema bradavici.

    Nakon podoja stavljaj hladne obloge.

  6. #6
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    To sve radim, no ne mogu da pronadjem cvoric. Zapravo me dojka zaboli kad dignem ruku visoko... Evo malocas je beba bas fino posisala i prepipam celu, no ne nadjem nista, ali imam taj neki osecaj...
    I sto se tice menjanja dojki imam dilemu. Ja da se ne bi prepunile nudim i jednu i drugu, no ne znam jel to dobro zbog bebe - tako dobija samo ono redje mleko, zar ne? Inace stolica joj je zlatno zuta sa primesama zelene (grumuljicasta, neke grumuljice su tamnozelene).
    Posljednje uređivanje od lady.x : 16.07.2015. at 17:25

  7. #7
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Imam problemcic - maleni je 16 mj.i još doji. Prije nekih dva tjedna pojavio mi se blister i začepljenje kanalica. Probila sam blister i nekako to riješila. Sada me na toj istoj dojci peče i boli bradavica, crvena je i oko nje je blago crveno i vidim opet malu bijelu točkicu. Bas me peče i smeta. Malome su usta čista ali može li to biti spor? Hvala

  8. #8
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Soor? Oprostite, pišem sa mobitela....

  9. #9
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Soor? Oprostite, pišem sa mobitela....
    I da, užasno boli kad cica!

  10. #10
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Nitko ništa, nema veze...
    Samo da napišem u slučaju da se to još nekome dogodi - dobila sam antibiotik. Infekcija se dogodila vjerovatno probijanjem blistera noktima, iako sam pazila. Stoga, moj je savjet da posjetite doktora ako vam se to dogodi, da vam on tretira blister. U mom slučaju, pomogla mi je moja pedica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •