Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: jagode

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno jagode

    zanima me kakva je to "baza" oko jagoda tj. da li baš sve dojilje ne smiju jesti jagode. Kakva može biti reakcija djeteta na jagode. Evo sezona im je počela, u frižideru su, ja već probala, ne primjećujem na bebi još ništa neobično ili bar mislim da nije ništa neobično.

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    puno djece je alergično na jagode pa zato

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja sam ih jela i nisam imala nikakvih problema.

    Ponekad beba moze reagirati na nesto sto mama pojede ali to ne znaci da se trebaju po defaultu izbacivati namirnice iz prehrane.

    Probaj jagode, nemoj se pretrpavati, i ako tvoja beba nema reakciju, onda ste OK.

  4. #4
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Radi se o tome da su jagode visokoalergena namirnica i njih bi svakako trebale izbjegavati dojilje u čijim obiteljima postoji asma ili bilo kakve druge alergijske sklonosti. No, ti si jagode probala i vidjela da ti djetetu ništa nije bilo, npr. ako nisi primjetila osip, crvenilo, poteškoće s disanjem, grčeve, promjene u stolici ili bilo što drugo, onda najvjerojatnije dijete nije alergično. Svejedno, ne moraš se baš "daviti" u jagodama, ali to se zapravo odnosi na svaku namirnicu. I, naravno, uvijek promatraj dijete, kad god konzumiraš nešto novo.

  5. #5
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno A što je s limunom?

    Ja san isto jela jagode i priznajem da sam se pomalo i davila u njima i moja Lucija nije imala nikakve reakcije.
    Ali kad smo već na ovoj temi, jedan dan sam si htjela napraviti limunadu a baš sam pričala telefonom s svojom frendicom, inače lječnicom. Spomenula sam joj da si radim limunadu a ona je viknula na mene da je niti slučajno ne popijem jer mi smeta mlijeku. Kao, citrus i sve na bazi citrusa je zabranjeno za vrijeme dojenja. Kako mi je Lucija zaplakala, morala sam prekinuti razgovor a da je nisam pitala zašto ne bi smjela piti limunadu. Znate li vi zašto? I jel to uopće istina?

  6. #6
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    po LLLI preporukama ne postoji nijedna namirnica koju je pri dojenju bas zabranjeno jesti. postoje namirnice (kao sto je klia gore spomenula) za koje se preporucuje oprez jer su visokoalergene i kod djece kod kojih u obitelji postoji sklonost alergijama i/ili astmi - mogu prouzrociti alergijsku reakciju.

    preporuke o izbjegavanju odredjene namirnice vise su dio folklora nego zdravstveno utemeljene preporuke.

    kod onih namirnica koje jesu alergene - jagode, citrusi, kravlje mlijeko i proizvodi iz kravljeg mlijeka... dobro je konzumirati ih umjereno, oprezno i ujedno promatrati djetetovu reakciju. u slucaju pojave osipa, crvenila, otezanog disanja, grceva, problema sa stolicom - dobro je posavjetovati se s pedijatrom.

    na portalu mozete procitati i tekst o toj temi - http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=142&Show=1049

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Moj slucaj:
    Ivan je bio 6 dana star kad sam ja pojela POLA jagode sa kolaca iz slasticarne. Nakon pol dana Ivan je bil crven ko rak od osipa koji smo na svu srecu brzo i efikasno rijesili.
    E sad, jel ta jagoda bila oprana prije negu su je metnuli na kolac, je upitno, ali samo iznosim primjer.
    Od tad se ipak nisam usudila jest jagode.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    tu kod nas vele da mozes jesti sve sto si inace jeo u trudnoci, nema nikakvih zabrana

    ja sam jela jagode (ne bas puno jer su ogavne i plasticne) i nis se nije dogodilo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •