Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Izdojiti jedan obrok više

  1. #1
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno Izdojiti jedan obrok više

    Molim iskusne mame za jedan savjet:

    krajem lipnja bih trebala na 15-godišnjicu mature i to u grad udaljen od mog mjesta stanovanja 50-tak kilometara. Kako svoju djevojčicu isključivo i samo dojim neznam kako bih se pripremila za taj svoj prvi izlazak bez nje.
    Mi smo se inače prilično dobro uklopile što se ponude i potražnje tiče. Probleme sa skokovima u razvoju smo uspjele prebroditi samo zahvaljujući Vama, drage RODE jer smo čitale Vaše savjete koje ste davale drugim curama. Zasada sve lijepo funkcionira...Dojimo se non-stop i uživamo jedna u drugoj. Piškimo prilično mnogo, kakamo barem jednom dnevno, zadovoljni smo, smijemo se i gugućemo...
    No, svi moji prijašnji pokušaji izdajanja nisu bili baš obilni. Mislim, prava sitnica u mililitrima koju neću ni spominjati jer sigurno ne mogu biti niti četvrt obroka moje dobre male izjelice.

    Zanima me da li postoji mogućnost da se nekako pripremim za taj odlazak od nje na par sati. Naime, voljela bih da MM ipak ima u rezervi jedan obrok moga mlijeka ako Anna bude htjela jesti.
    Koliko bi to količinski trebalo biti?
    Da li izdajati malo po malo svaki dan ili treba svu količinu izdojiti isti dan?
    Kako uopće stvoriti taj višak mlijeka, a da ne poremetim našu redovnu ponudu i potražnju?

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Probaj se izdojiti kada imas najvise mlijeka u dojkama. To je kod mnogih zena prva stvar ujutro, ali svaka se razlikuje.

    Probaj se izdojiti na jednoj dojci, dok beba sise na drugu.

    Mozes mijesati mlijeko iz razlicitih podoja.

    Ako mijesas mlijeko izdojeno u dan-dva, onda ga jednostavno drzi u hladnjaku dok ne skupis onoliko koliko zelis zamrznuti.

    Ako ces nakupljati, prvi dio stavi u hladnjak. Drugi put kad se izdojis, mlijeko takoder stavi u hladnjak, ali nemoj odmah pomijesati sa onim koje je vec hladno nego ovo drugo ohladi zasebno i tek kad su oba iste temperature (temperature hladnjaka), onda ih pomijesaj.

    Nemoj se brinuti kada vidis da se, kada se mlijeko ohladi, na vrhu skupi "kajmak" (masni sloj). Kada ce tm grijati tvoje mlijeko za bocicu (pod mlazom mlake vode, ne u mikrovalnoj ili na peci), on jednostavno moze malo promuckati mlijeko u bocici (ali ne jako jer udaranjem mlijeka o stijenke bocice se unistavaju antitijela u mlijeku).

  3. #3
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    Hvala Ancica na savjetima.
    Probat ću kako si napisala. A ako ne uspijem s izdajanjem, ostajem doma sa malom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •