Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Sve je interesantnije od klope....

  1. #1
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Sve je interesantnije od klope....

    Moj mali miš je upravo navršio 3 mjeseca. Osim što trenutno prolazimo famozni skok u razvoju (malo bildamo cike 8) ), Lovro je počeo (zadnja 2 tjedna) pokazivati izuzetan interes za okolinu. Naime, kad je gladan (u prosjeku svaka tri sata, ali je na ciki i češće zbog žeđi) pocica upola manje nego inače, odvoji se od cice i zvjera okolo. E tada nastupa moja borba sa njim. Naime, vidim po njemu da je gladan, ne odbija cicu kad mu je stavim do usta, ali prolazim veliku muku da mu je stavim do usta!!! Naime, najinteresantnija stvar mu je uvijek iza leđa (dakle bilo što!! I tome se smije).

    Kako da si pomognem?? (Za sada jedino ga uspijevam nahraniti kada je jako umoran i prije nego što zaspe. Što kada počne još manje spavati????)

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    mali lovro je mala pametnica koju je tako rano pocela zanimati okolina .
    ono sto mozes napraviti je to da ga dojis u polumracnoj sobi, u tisini, tako da nista ne ometa dojenje. mozes napraviti i bilo sto drugo sto ga opusta i sto tebe opusta (mozda staviti neku laganu glazbu koja opusta...).
    nemoj se nervirati, moras shvatiti da je to normalna faza u razvoju, i da ce tako biti cesto. nisi jedina koja to prolazi, a kada malo vise naraste vjerojatno ce dojenje biti krace sto ne znaci da je nedovoljno pojeo. neka djeca mogu isprazniti dojku u samo 5 minuta, i to te ne bi trebalo frustrirati. samo prati da dnevno ima 5-6 mokrih jednokratnih pelena, najmanje, i da ima redovite kakice. to ti je najbolji pokazatelj da dovoljno pojede. :wink:

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    pokusaj malo smiriti atmosferu, stisati tv, telefon, ako ima ljudi oko vas, probati se izolirati u mirniju prostoriju. ako treba, mozete malo glumiti noc (kazes da hoce mirnije dojiti prije spavanja) :wink: - zamraciti sobu, izvaliti se u krevet i tada dati ciku.

    sretno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    I moja Pia se počela zabavljati u vrijeme hranjenjna. Prvo popapa malo , a onda mi se počne smijati i gugutati. Ponovno joj stavim cicu u usta i onda povuče par puta pa onda opet smješak i gugutanje. To zna trajati neko vrijeme dok se ne umori pa nastavi cicati dok ne zaspi.

  5. #5
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Faza... proci ce :D

    Erin je bila bas u to doba isto takva - stavi bradavicu u usta, pa me gleda, pa se nasmije, pa se okrece... pomagala je kompresija, tj. da joj mlijeko ide u usta, onda bi shvatila sto joj je zadatak i prihvatila bi se ozbiljnog posla :D

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Hvala na savjetima!! :D Više manje sam sve probala, jedino mi još preostaje muzika! Mali mudrijaš čuje i mrava dok hoda!! 8) Večeras sam ga dojila u apsolutnom mraku i tišini. Poklopal je samo onoliko da nije u potpunosti gladan i onda je počeo sa mnom pričati. Puuuunooooo kasnije kada se jako izmorio (i mama) počeo je ponovo klopati, ali onda je skužio da mu padaju oči!! I paaaaaanikaaaaaa! Nogama je lupao po meni, i na kraju odmaknuo glavu i........najljepši osmjeh na licu!! I tako ponovo dok ga nisam malo umirila na lopti (blaaaaažeeenaaa), ponovo šopanje i onda je zaspao!! :D :D :D (a ja mrtva...... :D )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •