Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: nece bocicu , hoce cicu, a mlijeka nema :(

  1. #1
    maria

    Početno nece bocicu , hoce cicu, a mlijeka nema :(

    Nama se od prekjucer javio novi problem (do sada je prvo cicao sto ima u obje cice i onda pio do 90ml (kršitelj koda)a iz bocice). Hoce na cicu a bocicu pocinje odbijati (ako je mlijeko u njoj- bez obzira da li je formula ili izdojeno mlijko) . Ako je caj, onda pije. Dakle nije stvar do dude na bocici ni do mlijeka u bocici. A u cicama nema dovoljno pa tuzno place i mlati rucicama po cici ... Sto raditi u takvoj situaciji??
    Mali ima 2 mjeseca.

    Je li netko bio u slicnoj situaciji ??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Najbolje odmah nazovi

    SOS telefon za dojenje:
    0800 22 77 22


    Olovku i papir u ruke i pitaj sve sto te muci. telefon je besplatan.

    Sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Savjetnice educirane za taj dio posla ce ti dosta pomoci, a ja cu dati svoje licno misljenje. Mislim da je jako dobro sto trazi cicu, a odbija bocicu, jer ce samo sisanjem povecati sebi kolicinu mlijeka. Tebi je cijela situacija vjerovatno frustrirajuca, ali strpi se malo, jer ce sve doci na svoje. Pusti ga neka cica koliko zeli, a za par dana ce se kolicina povecati, pa onda nece stalno biti na prsima.
    Ja ti u svakom slucaju zelim puno srece i prije svega strpljivosti.

  4. #4
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Čini se da je stvar zaista hitna i najbolje da nazoveš sos telefon. Samo ću ti potvrditi da je zapravo super da dijete hoće samo cicu jer se time otvara mogućnost relaktacije, tj. ponovnog povećavanja količine mlijeka ukoliko se ona zbilja iz bilo kojeg razloga smanjila. Također te želim poduprijeti i reći ti da je moguće ponovno doći isključivo na dojenje, naravno, ako to želiš ( a to će ti potvrditi i mnoge mame s foruma koje su imale sličnih problema ), ali da je proces polagan i zahtijeva puno tvoga truda i strpljivosti. I, naravno, tvoju veliku motivaciju za dojenje.
    Ukoliko ipak nisi nazvala sos telefon, važno je da nam javiš koliko dijete ima popiškenih i pokakanih pelenica dnevno, te kakav je bio prirast težine u ova dva mjeseca?
    Je li (kršitelj koda) savjetovao pedijatar, ako da, zbog čega?
    Davanje čaja ovako maloj bebi u puno se slučajeva pokazalo totalno kontraproduktivnim za dojenje ( npr. može davati lažnu sliku o količini popiškenih pelenica ), a riječ je o praznim kalorijama od kojih dijete nema nikakve prehrambene koristi. Zapravo, osim mlijeka, majčinog ili adaptiranog, beba ne bi ništa drugo trebala dobivati ( unatoč "fami" o korisnosti čaja koju su nam utuvili u glavu njihovi proizvođači).
    Javi nam se što prije!

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Draga Maria, potpisujem cure i želim puno sreće tebi i bebici da što prije rješite problem i uživate u dojenju

  6. #6
    maria

    Početno

    Hvala svima na potpori . OK, pratiti cu par dana broj popisanih pelena (izbaciti caj ) pa se onda dalje konzultirati. Ipak smo uspjeli u par navrata uvaliti mu nakon cicanja (kršitelj koda) tako da je osim mog mlijeka kojeg nije bilo koliko je on htio, ipak popio jos zamjenmskog mlijeka (ali ne u onoj kolicini koliko je prije jeo).
    U prvom mjesecu je dobio 1600 a u drugom 1300 grama. Mislim da je to poprilicno pa ako ovaj mjesec i dobije manje, ne bi se trebala zabrinjavati, zar ne ?
    A valjda ce i proizvodnja u cicama porasti .
    Uglavnom, trudimo se i ne odustajemo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Oprosti ali moram te pitati ovo

    Od cega mislis da je dobio tako zavidnu kilazu ako ti nemas mlijeka

  8. #8
    maria

    Početno glede zavidne kilaze ;)

    Pa jer sam ga prva 2 mjeseca nadohranjivala (kršitelj koda)om. Cicanje cica i nakon toga (kršitelj koda)a koliko hoce.
    Ali nisam na pocetku izdajala nakon cicanja a moj mali je lijen i pohlepan pa valjda nije izvlacio sve iz cica a cesto bi se nagutao zraka i prestao cicati . Ja sam to shvacala kao nema vise u cicama a mozda nije bilo TO nego zrak koji mu je smetao da dalje cica.
    Trebala sam ranije na forum ali eto ... prvih mjesec dana nisam ni vidjela PC ... ko bi stigao ..

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Draga Maria,
    kolicina mlijeka u dojkama ce se povecati ako ce tvoj sincic cesce sisati. Tu vrijedi jednostavan zakon ponude i potraznje - koliko dijete pojede, toliko novog mlijeka se napravi. Ako umjesto dojke pojede xy mililitara (kršitelj koda)a (ili nekog drugog ad.mlijeka) ili caja - toliko manje ce se tvog mlijeka stvoriti.

    Dakle, nudi ga cesce, daj mu da sise koliko god dugo zeli i kad god hoce. Ne moras se bojati umirivati i/ili uspavljivati bebu na dojci.
    Ako ne zeli bocicu nakon podoja, nemojte mu je "uvaljivati", radije mu nakon nekog kraceg vremena opet ponudi cicu. Ako bi nakon dojenja na obje dojke jos bio nezadovoljan, tad mu ponudite bocicu.

    Za relaktaciju tj. povratak na dojenje, jako je korisno i izdajanje nakon podoja, i to tako da i kad iscuri i zadnja kapljica mlijeka, jos otprilike 2 minute se izdajas "na prazno" - na taj nacin dajes signal tijelu da je potrebno jos!
    Izdojeno mlijeko mozes malenome dati nakon sto posise sto ima u dojkama, ako bi i nakon toga bio gladan, onda bocicu sa adaptiranim.

    Vazno je pratiti mokre i pokakane pelena, kao i bebino ponasanje, izgled koze, da li je cendraviji nego obicno, da li je koza sivkasta i suha ili ruzicasta i napeta, da li je mozda previse pospan i letargican .....

    Caj je totalno nepotreban, cak i stetan, jer ne daje nista osim osjecaja sitosti na neko vrijeme, pa dijete ne trazi hranu, a nije dobilo nikakve kalorije koje su mu itekako potrebne za rast i razvoj. Osim toga odgadja slijedeci podoj, i na taj nacin se dugorocno smanjuje kolicina mlijeka koju mama ima.

    Odlicno je sto se trudis, isto tako je super sto se i maleni trudi, tako da zeli sisati ciku, a ne bocicu, mislim da je to jako dobar znak i puno ce ti pomoci u nastojanju da se vratite na iskljucivo dojenje, ili barem da povecate omjer m.mlijeka u odnosu na adaptirano koje dobiva.

    Slobodno nazovi sos telefon, on radi i za vrijeme vikenda i praznika :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •