Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Izdajanje i problemi

  1. #1
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Izdajanje i problemi

    Kako spadam u one mame kojima se jako tesko izdojit (30ml max), Lovroo uglavnom dobije kasicu na vodi.

    I sad, ja se trudim i s lijevom dojkom mi jos donekle ide, uhvatila sam grip (rucno se izdajam, izdajalica uopce ne dolazi u obzir), al desna nikako. Stovise neki dan nisam mogla ni kapi iscijedit i jos mi se navecer napravila kvrga. Koju je onda malac posisao.

    Sad se ja pitam, jesam li ja mozda previse stiskala i prouzrocila taj zastoj? Inace koristim dosta i maramu pa je moguce da me je on pritisao, a da nisam primijetila.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    ne znam za tvoje razloge protiv izdajalice, ali da li si probala (kršitelj koda)!
    ali stvarno probala!

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije bazno zasto ne izdajalica, zanima me je li moguce da sam toliko dojku stiskala da mi se od stiskanja napravio zastoj.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Cuj ja sam se jako dugo izdajala i imala kvrge non stop za koje ponekad sumljam da su cak dolazile i od pritiska izdajalice na dojku.Iako se izdajalica ne treba jako stiskati na dojku ponekad se covjek zaboravi . Ali znala sam dobiti i kvrge kad spavam na boku pa se dojkom malo vise prislonim na krevet tako da je moguce da se to desava zbog marame jer te pritisce.

    Kad bi se krenula izdajati izdajalicom ponekad je trebalo malo duze da mlijeko krene pa bi ja onda pritiskala ili ono pritiskala da sto vise i sto brze mlijeko ide pa mi je doc jednom rekla da to moze biti razlog kvrgama.

    A i ti ih cesto imas :?

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovo mi je treca. A prvim djetetom nisam imala niti jednu. Otisla bih na ispit u Zg (on je tada vec dosta slabo dojio, al je ipak dojio) i kad bih navecer sisla s aviona MM bi mi samo pruzio bocicu.
    Ja bih stisnula jednom, samo da krene i za koju minuticu boca bi bila puna a ostatak bi kico podudlao kod kuce.

    A sad, svakomalo neka kvrga, i to uvijek u desnoj dojci. Jel to nesto znaci?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Znas sta se ja pitam.Kako je mogoce da sve ljude koje znam da doje uvijek imaju kvrge u desnoj dojci Ali mislim stvarno.Ja sam svoje kvrge povezala i sa cinjenicom da mi je na toj istoj desnoj dojci izvrsena operacija sa 18 godina jer je bio prisutan malo poveci dobrocudni tumor pa je malo zakacena mlijecna zlijezda.Jer koliko se sijecam izraslina je bila 5 sa 5 cm promjera.Mislim da je mene i zbog toga desna toliko zezala.Ali ja sam pretjerivala sa izdajanjem.Znala sam izdojiti po 300ml iz obe u 10 min

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    i ja sam imala kvrge, jena je bila i dosta bolna, dobila sam temperaturu, ali uspjela sam je se riješiti izdajalicom..uz muke žive
    inače je moguće da smo i same krive što koji put isforsiramo to izdajanje, iako ja ne mislim da kvržica nastane zbog lošeg izdajanja.

  8. #8

    Početno

    Ja nisam imala kvrge, ali sam dva dana imala temperaturu i bolove za vrištat...prvo na desnoj, onda na lijevoj dojci...na najlaganiji dodir je bilo bolno...a izdajanje i dojenje na toj strani skoro nemoguće...

    Onda sam malo ručno, malo izdajalicom, to riješila ali stvarno skroz polako...pokušaj ne prejako stiskat pa javi kako ide, da si ne napraviš veće zlo...

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ako Lovro doji nakon obroka kasice na vodi, mislim da ne moras biti zabrinuta da ne dobiva dovoljno mlijeka.
    Koliko dugo se izdajas (mislim koji period, tjedan, dva, mjesec dana ..?) Ako nije dugo, kolicina mlijeka se jos nije povecala, pa ni nemozes puno izdojiti.
    A nakon cijelog dana izbivanja, mlijeko se nakupilo, pa je normalno da je samo teklo, za razliku od izdajanja nakon podoja, kad izdajas ono sto je ostalo.
    Kvrge uvijek na desnoj dojci - mozda zato sto smo vecinom desnjaci, pa se je s desnom rukom lakse i spretnije izdojiti?
    Btw. koliko je Lovro star tj. mlad?

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lorvo ima 6 i pol mjeseci. Nije meni problem to sto se ne mogu izdojiti. Izdojim uvijek dovoljno kapi da je njemu okus kasice poznatiji. Nemam namjeru praviti banku mlijeka niti nesto posebno raditi kasice na svom mlijeku.
    On puno sisa, tako da kolicina posisanog uopce nije upitna. Samo me muci da li si ja sama nabijam kvrge rucnim izdajanje i maramom ili imam neki problem s desnom dojkom.

  11. #11
    imia

    Početno

    Pa koliko sam ja citala, mozes si duzim pritiskom na dojku, na isto mjesto, pritisnuti mlijecni kanal, suziti ga i uzrokovati kvrgu. Navodno cak i ako uvijek guras majicu pod pazuh kad dojis, taj naguzvani materijal moze to izazvati. Tako sam procitala, ali osobno nisam imala tih problema. Probaj malo drugacije namjestiti maramu.

    Ja sam isto znala imati kvrge u desnoj dojci, ali zato sto Mia jako preferira lijevu i tu desnu svako toliko ne bi ispraznila kako treba.

    Inace, meni je to izdajanje kad je Mia bila otprilike 6-7 mjeseci postalo problem, pa sam na kraju odustala i pocela raditi kasice na adaptiranom.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    kao prvo prvi put čujem da bi kvrge mogle nastati od pritiska nečega, marame, izdajalice ili sličnoga
    a drugo, što se tiče što lakšeg izdajanja ja sam primjetila da kad se izdajam solo, ide teže i manje izdojim, a dok izdajam paralelno kak mali cica izdojim puno lakše i više drugu dojku

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    e sad ste me sa kvrgama na cicama tak poplašile da sam se zabrinula
    kaj se to svima događa, odnosno da li da i ja to očekujem?
    odnosno kada se to počinje javljati? ma neznam kaj sam htjela pitati sva sam se poplašila.....

  14. #14
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    petrunjela, nemoj se bojati, ne mora se svima dogoditi ima "boljih" i "losijih" kanalica, a i razlicite su situacije koje mogu dovesti do kvrga.
    no, bitno je kvrgu "razbiti", najbolje dojenjem. da ne dodje do upale.
    marta, moze biti lako da je od pritiska. ali, bez nekog uzv neces znati je li zbilja sve u redu s tom dojkom. Ali, kolko sam skuzila, ovaj put je dojenje za vas skroz razlicito iskustvo od prvi put pa ne mozes bas usporedjivati je li nesto nije u redu na osnovu toga da prvi put nisi imala kvrge.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Majo, fala, mislim da sam malo zabrijala jer mi je bilo cudno da uviek imam kvrgu u desnoj, a lijeva nis.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Marta i meni je to cudno da je stalno na istoj strani. Da li je to bila ona soor strana? I da li je ikad imala ranu?

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kad smo već kod strana, meni u lijevoj cici uvijek ima više mlijeka nego u desnoj
    hoću reći, ako se izdajam iz lijeve mogu do 80 ml izdojit, a iz desne nikad više od 30 ml. i ako se oduži zarino noćno spavanje pa "nabreknem", lijeva je uvijek puno teža i veća i tvrđa od desne. isto tako, ako zara papa na desnoj, ponekad joj nije dovoljna pa dobije i lijevu, a obrnuto se nikad nije desilo.
    čudno mi je to, ali nemam nikakvih problema s tim pa nisam do sad pitala

  18. #18
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    I meni su uvijek kvrge bile u desnoj dojci Marta.
    Potpuno se slažem sa Natašom. Ona je izdajanje usavršila.

    Ja također teško puno izdojim kad klinci to prije mene naprave. Mislim da izdajanjem također mogu nastati kvrge jer može doći do prevelikog pritiska na kanaliće, cisternu i alveole pa i do sitnih kontuzija. U principu dojka nije predviđena za ručno ili aparatno izdajanje jedino na usno :D .
    Međutim život nas nekad i na takve mjere natjera, što ćeš.

    Teorija dešnjaka i desne dojke mi je također jako logična.
    O tome nisam nikad tako mislila, ali je zbilja logično.

    Marama je u kombinaciji s grudnjakom i velikim grudima također mogući krivac za kvrge kao i zaležavanje što kaže Nataša. Naravno nemamo još uvijek statističku većinu, ali možda ne bi loše napraviti anketu da li su kvrge rađe na desnoj strani, kad se najčešće javljaju, da li se nosi marama? Recimo dijagonalno vezana marama gdje dijete sijedi na lijevom boku dobrano pritišće na desnu dojku. Pomaže ako se ne nosi grudnjak jer grudnjak pridržava ili podigne grudi tako da se one ne mogu prilagoditi pritisku marame i skliznuti prema dolje. Bebe se bez maminog grudnjaka u marami također bolje osjećaju. Oni s buglovima su najgori. Kad imate kvrgu možda je bolje ne nositi grudnjak, ako ste zavezali maramu. Možda je najbolje nenošenje u marami dok se stvar s kvrgom ne poboljša. Prilagođavajte sling ili maramu vašoj odijeći i punjenosti grudiju. Marta sretno. Ako ništa ne pomogne, probaj s eukaliptusovom masti ili kremom. Meni je pomogao Permammas za krave bez zezanja. Prije toga sam imala dvije kvrge u dva mjeseca i onda tz zadnju više od 4 tjedna. Išla sam i na ultrazvuk da nije apsces, ali nije bio pa sam stavila Permammas i za dva dana već je bilo bolje. Dojenje mi više nije pomoglo.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni dojenje uviek pomogne. Lovro to najbolje izvuce.
    Da, Ala, sad kad ovako cerecimo temu sve vise stvari mi pada napamet, to je dojka na kojoj sam imala soor. Vjerojatno su te moje povremene kvrge kombinacija svega ovoga, marame, soora, rucnog izdajanja, i cinjenica da sam desnjak (uglavnom).

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    MIslim da mogu reci da je definitivno marama kriva, tj. jucer smo dosta setali u marami i nikako se nismo mogli fino namjestiti ni ja ni malac i rezultat: jedna kvrga srednje velicine.
    Uglavnom, mijenjamo polozaj u bocni.

    Mislim da bi se ovo moglo negdje u neki tekst o maramama ubacit, kao upozorenje da se mora dosta paziti na polozaj.

  21. #21
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nek ti beba sjedi na onoj strani gdje je kvrga.

  22. #22
    LedinaMama

    Početno

    Meni se isto stalno dogadjaju kvrge skoro samo na desnoj strani.

    Kako sam se poprilicno dugo izdajala, mogu reci da mi je na toj strani i manje mlijeka (vise nego duplo manje).

    Moj je zakljucak da su razlog vjerojatno uski kanalici, zbog kojih:
    - mlijeko teze izlazi (pa ga se i manje stvara, jer dijete teze sisa - teze se izdajam - na toj strani i zbog toga izvuce manje mlijeka).
    - uski kanalici se lakse zacepe (bilo kakav duzi pritisak na desnu dojku dovoljan je da se napravi kvrga).

  23. #23
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ledina Mama i to je više nego logično.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •