Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: poremećaj stolice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno poremećaj stolice

    21.06 beba je s 5 mj primila treće cjepivo i od tada kao da se sve okrenulo. Imala je malu fibricu, nervoza, nema spavanja bez sise ...
    Trajalo je 3- 4 dana, al se pojavio drugi problem - stolica koja je bila i više nego uredna sada je očekujemo kao boga, od 21.06. imala je jednu tvrdu stolicu (koliko može biti tvrda kod dojene bebe) i nešto što uopće ne mogu zazvat stolicom (tek toliko da šporka pelenu).
    Vjetrove pušta al to je nešto..............moram se zgroziti svaki put na taj miris da ne napišem smrad.
    Dala sam joj i malo kamilice, al ništa od toga, jednostavno je sve izgleda "blokiralo". Neke mame su mi rekle da su i one imale takve situacije sa svojim bebama i da doktor nije mogao puno pomoći osim savjeta : kamilica s dosta šećera ili čepići.

    Cjeli problem nekako predbacujem tom cjepivu jer je do tada sve bilo ok.
    Šta da radim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    A da nisu krenuli zubici, ja bih prvo to pogledala... doduse nama nisu pravili smetnje sa stolicom, ali jesu sa spavanjem i jos uvijek je tako. Pogledaj desni, da li su natecene i ima li kakvih vrhica. Ne vjerujem da je od cjepiva. A da nisi ti mozda nesto promjenila u ishrani???
    Ne znam, tipujem na zubice.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno

    desni rade, najdraže joj se dohvatiti nečijeg prsta pa gristi, nervozna je možda malo radi toga, čak i kad jede nekad mi je toliko bolno jer me počne gristi.
    al nedostatak stolice mislim nije radi toga, radi zubića bi prije trebala imala rijetku stolicu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako je primila oralno polio cjepivo trebala bi zapravo imati mekšu stolicu neko vrijeme. Ako je sve bilo u injekciji, možda ju je samo ta temperatura malo dehidrirala pa se stolica stvrdnula i sad je problem da izađe, možda je boli. Nemam iskustva s čepićima, mi smo pili slatku kamilicu (zabadava, radilo se samo o rijetkim stolicama dojene bebe, koje su međutim bile normalno kašaste). Možda ipak čepić - u dogovoru s pedijatrom. Mislim da su za bebe glicerinski čepići, samo rastopi kakicu u doljnjem dijelu crijeva, ako se ne varam...

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    probaj s čepićima ili jednaostavno skuhaj kompot od suhih šljiva i daj joj malo. trebalo bi upaliti.

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    probaj s čepićima ili jednaostavno skuhaj kompot od suhih šljiva i daj joj malo. trebalo bi upaliti.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Vidim da dojiš, pa savjetujem da se ti najedeš što slađega kompota od suhih šljiva.
    Nama su pomagali i čvarci!

  8. #8
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    sjetila sam se da je meni pomagao magnezij (šumeći) tj. ja pila a malome pomoglo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •