Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Sika je dobila ozbiljnu konkurenciju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    45

    Početno Sika je dobila ozbiljnu konkurenciju

    PALAAC!!!
    Beba i dalje siki normalno kad je gladna ali me brine što ja do prije nekih 10tak dana mirno zaspala na siki ili pustila sama od sebe, a sada pred kraj podoja počne jako plakati, odkreće se od sike i gura plac u usta i marljivo nastavi sisati njega.
    Sad samo s palcem može zaspati. Probala sam joj ponuditi siku kad gurne palac u usta, prvo je pokušavala oboje sisati a onda se naljutila i počela plakati, ja maknula siku, ona našla palac i sva sretna nastavila dudati palac.
    Probala sam joj kad zaspe i izvaditi palac i staviti dudu, i onda je i nju pljunula nakon par minuta i ponovo našla palac. Jednu sam noć tako 3 sata oblijetala oko kinderbeta...
    Čak je jadnom zaspala s MOJIM prctom u ustima, nikako se nije nogla smiriti, siku ni primirišati (najela se prije toga), dudu isto, stalno se meškoljila, ja joj pipnula da nisu slučajno zubići a ona uvukla moj prst, smirila se i zaspala za 2 minute.
    Brine me to što mi je sika uvijek bila sigurno oružje za smirivanje i uspavljivanje a sad... palac nekad "djeluje" a nekad samo plače i plače a ništa neće...

  2. #2
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga didi, najvažnije je u cijeloj priči da se tvoja malena ipak najede :D . Ne znam trebam li ti spominjati da i dalje vrijedi ono brojanje popiškenih i pokakanih pelena i promatranje djetetovog izgleda ( napetosti kože, sjajnih očiju ) i ponašanja. Ako je sve to u redu, a prema tvom postu čini se da jest ( a i sličica ukazuje na naprednu bebicu :D ), onda nema straha od palca!
    Bio se na forumu jednom poveo razgovor o odnosu palca i dude i ja ti moram priznati da sam potpuno na strani palca. Dijete dudom konzumira čestice gume ili silikona,moguće kancerogenih, što s palcem nije slučaj. A mislim da je totalna predrasuda da sisanje palca iskrivljuje zube ( osobno sam živi primjer: sisanje palca do 1. osnovne i ravni zubi ). Po pitanju higijene - tu su negdje i duda ( čije padanje na pod rijetko koja mama može u potpunosti kontrolirati ) i palac.
    Također je moguće i da je ovo sisanje jedna faza koju će ti bebica brzo proći, a moguće da osjeća i nicanje zubi ( ni jedna grickalica ne može tako dobro masirati desne kao vlastiti prstići ).
    Stoga, mislim da se ne trebaš previše sekirati oko toga ako je sve drugo OK.
    Uživajte jedna u drugoj i pazite se i mazite! :D

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Ma pusti je nek sisa palac kad joj pase... Ne vjerujem da ce joj prec u naviku...

  4. #4
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. se ponasala isto tako, jednostavno ju je taj palac "ulovio", i jos uvijek (skoro 9,5 mjeseci) ga sise. Ne samo kad joj se spava, nego i preko dana, onako u naletu, kad se nesto zamisli, u setnju... uglavnom kad ona hoce :D
    Pokusala sam joj dati dudu, ali ju nije htjela cuclati nego samo grickati. Imali smo kratku fazu kad ju je prihvatila (nakon jednog bolnog cijepljenja), trajala je mozda mjesec dana, i - gotovo, vratila se na staro.

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Damian je u jednom trenutku (mislim oko 3 tjedna) krenuo jako glasno sisati zapešće i tako signalizirati mami: "ja sam gladna beba, što čekaš, zašto mi već nisi u ustima "
    Kad kažem glasno, mislim toliko glasno da se čulo kao čudan zvuk na stubištu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •