Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: potrošene bradavice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    49

    Početno potrošene bradavice

    pomagajte.... dojimo već 10 mjeseci, minimalno 5 sati dnevno, bradavice su mi se skroz istanjile, koža je nježna, sjajna, tanka, jako osjetljiva..tako da dojenje postaje neugodno...probala sam malo smanjiti dnevne podoje i pojačati dohranu ali nije išlo, drugi dan žlicu nije htjela niti vidjeti samo cika, cika i cika....
    dudu nemamo, niti smo ju imali, hranimo se jednom oko 10 u jutro i to je to, kasniji obroci bi se mogli nazvati probe.....za bradavice nisam ništa koristila (kreme i sl.)
    što mi je za činiti?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Probaj namazat Melemom,meni pomaže kad Luna pretjera!

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    tiaiva, postoji li mogucnost da imate soor?

    ima li beba u unutrasnjosti ustiju ikakve bijele tocke, naslage? mozda ima perlast odsjaj na sluznici unutra na stijenkama usne supljine? da li ti se bradavice ostecuju (do krvi) ili ti je samo osjecaj neugode? kako se ocituje neugoda? boli li te dok doji, samo dok doji, samo na pocetku podoja ili i nakon njega? osjecas li peckanje, bockanje, trnce...

    postavila sam more pitanja jer ukoliko je rijec o sooru (koji se ne mora uvijek lako vidjeti) onda treba poraditi na lijecenju...

    ukoliko nije soor, mozda bi ti mogla pomoci purelan mast od cistog lanolina. to je jedina krema koju ti mi mozemo preporuciti i koju ne trebas prije podoja prati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    49

    Početno

    mislim da nije soor, barem nema vidljivih znakova niti kod mene niti kod nje, i moja predpostavka da su problemu uzrok dvije stvari:
    1. spavanje na dojci ( npr. danas je sat i pol spavala posljepodne, ako ju odvojim odmah se probudi)
    2. što sam smršavila i dojke su se skroz smanjile, mislim da više nemam ni grama masti u njima..sada kroz bradavicu mogu napipati mlječne kanaliće (to prije nisam mogla ) a i one žlijezde što bi trebale lučiti masnoću su se izravnale...kao da su presahnule
    bradavice se ne oštećuju za vrjeme dojenja, nemam ranice krv ili sl.
    i dojenje u principu ne boli (dok se ne počne igrati), nelagodan osjećaj traje cjeli dan s tim da je jače izražen pola sata nakon podoja...
    probati ću sutra nabaviti lanolin, jako mi je bitno da se ne ispire jer za to u slućaju velike gladi stvarno nemam vremena...

  5. #5
    ivarica

    Početno

    tiaiva, znam tocno o cemu pricas.
    ivar ne doji godinu dana, a ja jos uvijek ponekad imam taj osjecaj iziritiranosti kože bradavica
    sve je s njima bilo fizicki ok, nema ranica i puknuca, ali od tog dugog točanja (4 godine) u njegovim ustima bile su jako osjetljive. nije to bol, nije peckanje, nista od osjecaja koji se mogu jednostavno opisati, nego neka nelagoda, ne samo u bradavicama, vec je i u leđima, pa sve do ramena koja se odmah skupljaju cim ti se neki NLO priblizi dojkama, u strahu da ti slucajno ne dodirne bradavice.
    i ja imam inace male bradavice (ko gumica na olovci ) i tanku kozu, a gledala sam neki dan jedan splitski primjerak 8) te bradavice su ko deset mojih, molim primjerak da se javi sa svojim iskustvom

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    49

    Početno

    joj mi smo tek u desetom mj. a kako sad izgleda dojiti e se do škole možda i duže...

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ivarice

    tiaiva, mislim da ce ti purelan pomoci, da bradavice malo 'ojacaju' i da se taj nelagodni osjecaj izgubi....
    meni nekad nakon 50tog dojenja po noci ili danju , stvarno pocne iritirati svaki dodir (cak i odjece) na njih, no ne cini mi se nista strasno, bar ne zasad...
    (ps dojimo skoro 36 mjeseci 8) - izdrzat ce do skole )

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni se mjesec-dva nakon prestanka dojenja s bradavica oljuštio sloj debele kože (ljuske) - toliko su se "očeličile" od upotrebe.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •