Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: prehlada i dojenje

  1. #1
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno prehlada i dojenje

    Malecki mi se prehladio, bolje receno pokupio nesto od mene i sada mu je pun nosic i kasljuca. bili smo kod pedijatrice i naravno dobili sve silne upute o caju, c vitaminu, sinusanu, prejevima itd. jer se radi samo o virozi. Naime ja iskljucivo dojim i smatram da mu caj nije potreban (nema temperaturu pa ne bi smio dehidrirati), medutim on nece jesti. Prvo je bio problem pun nosic koji smo naravno sad vise manje sredili pa ne bi smio biti problem. Cujem ga da moze disati dok jede a i dok duda dudu, ali jede samo kad je jako gladan i to par gutljajeva. Onda nakon par minuta pusti dojku i pocne vristati. Je li moguce da je izgubio osjet njuha i okusa pa mu mjeko ne pase i sta da radim. Pa ne mogu ga sada bubanog pustit da zeda i gladuje.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Naravno da je moguce Cvrcak. A moguce je i da se sad boji da nec moci disati ako bude sikio. Prati ga kako se ponasa, ali po mom misljenju mu zaista nista drugo ne treba. Mozda da prije dojenja istisnes koju kapljicu mlijeka u Lovrin nosic, da ako ipak nesto nije dobro prohodno - to postane.

    Ne daj se ubijediti u kojekakve spravotine.
    Jevi kako je Lovro

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Probaj mu što više umjesto dude dati da doji.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ja ne znam jel ima to doli ( a mislim da ima) kao jedna vrsta cjevcice koja se stavi bebi u nosnicu a onda mama isisa svu balu i tako na drugu stranu i onda stavis malo tj par kapi solne tekucine ( jel se tako zove ona rastvorina soli i vode ) i odma das ciku dok jos moze disati a isto tako stavi mu nesto pod glavu i poljubi i u nase ime

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja to za izvlacenje slina iz nosa je pravo korisno, samo bi' ja mlijeko umjesto soli!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    forte to se jos zove i fizioloska otopina

    ajde nisam jedina koja zaboravlja jezik

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    Ja to za izvlacenje slina iz nosa je pravo korisno, samo bi' ja mlijeko umjesto soli!!
    lejla, di si to kupila?

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ako te brine dehidracija, prati koliko piski. 5-6 mokrih jednokratnih pelena znaci da je sigurno sve ok.
    probaj dojiti bebu u sto uspravnijem polozaju. pazi da zrak u sobi bude sto vlazniji, postoji i ideja da pustis vrucu vodu u kupaoni, da se zrak napari.
    kratki i cesti podoji su skroz ok u prehladi.

  9. #9
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    ma necete vjerovati jucer mi nije jeo cijeli dan. mi smo se trudili pumpali sline van iz nosica kapali sinusan na majce kako nam je teta dr rekla da bi na kraju moj muzic (ne ja :shock: ) zakljucio da mu mozda taj miris sinusana smeta. i naravno kad smo maknuli sve te majce djete je jadno pocelo jesti. Sada jos uvijek muku mucimo sa ciscenjem nosica (mrzi tu pumpicu i vristi cim mu se stavi u nosic) ali kad je nosic prazan jede kao i uvijek.

    lejla jel to sa mljekom stvarno stoji? Meni su savjetovali caj od sljezovog korjena a i cula sam vec od prije da je mlijeko dobro za upale oka ali nisam cula i za nos.

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sinusan :shock: ma nije valjda, pa to i mene peče ...
    stvarno, probaj mu kapnut malo mlijeka u nosić, ili možeš kupiti aquamaris ili sterimar- to ti je sterilna morska voda u spreju, pa malo špricni u svaku nosnicu.
    u principu se bebama ne bi trebale davati nekakve jake kapi jer im je sluznica jako osjetljiva.

  11. #11
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kak je Tan kroz zimu imao dvije upale grla i dosta često zaštopan nos, ja sam ga non-stop nalijevala fiziološkom otopinom i sterimarom da mu se to odčepi, a također da mu navlažim sluznicu jer je bio zrak suh (radijatori), ali sam sve prestala jer sam skužila da je moje mlijeko puno brže i efikasnije sve raščišćavalo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mentol ( a to je u sinusanu) se ne preporuča za djecu mlađu od 3 godine svakako, a možda i 5 - nisam 100% sigurna. Ako želiš koristiti nešto tog tipa, uzmi eukaliptusovo ulje i nakapaj u posudu na radijatoru ili mirisnu lampu. Za kašalj postoji mast od dr. Theiss-a s eukaliptusom koja se maže na prsa i leđa i dobra je.
    Nos je dobro prvo natopiti s fiziološkom pa onda ispumpavati, da se sluz razrijedi. Možda će i sama iscuriti ako metneš bebu okomito. Ja sam mlijeko obično koristila kad je imao one suhe "mačke" u nosu, pa bi natopila vaticu na štapiću i namazala iznutra. Obično s onim zadnjim, masnim mlijekom.
    Sljez je kod mojih dečki izazivao veliko negodovanje, i kad sam ga sama probala skužila sam da je neugodan (peče, kao obična voda iz pipe). Osim toga kod malih beba me prilično muči činjenica da se radi o korjenu, dakle nečem što bi moglo biti zagađeno zemljom - ne znam da li se to sterilizira na neki način- a ne kuha se.

  13. #13
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga Cvrčak, je li taj zaštopan nos popraćen i upalom grla? Nekad dječica odbijaju sisanje jer ih i boli pri gutanju.

  14. #14
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    mislim da nije grlo. naime bili smo kod pedijatrice (sinusan i sljezov korjen je njezina uputa) i rekla je da je glo uredno ja ga nisam maltretirala da pogledam a kako je prehladu pokupio od mene a mene grlo ne boli mislim da ne boli ni njega. sinusan smo sada potpuno izbacili pa sad kapam samo mlijeko ili fiziolosku a pokusavam sto manje koristiti onu pumpicu za ciscenje nosa. nekako guramo i nadam se da ce uskoro proci jer sada jede ali nekako slabije. nocu naravno bolje ali onda se probudi tid.... u svakom slucaju nadam se da da nece trajati duze od tjedan dana- koliko u pravilu prehlade traju.

    Cure hvala na savjetima. mislim da cu izbaciti kornjenje, sinusane i slicne kerefeke jer i ja sam citala da se maloj djeci nista od mente ne daje zbog mogucnosti bronhospazma i otezanog disanja samo sto ja nisam citala sastav nego sam racunala da dr. pedijatar za o cemu prica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •