Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Bole me cice!!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno Bole me cice!!!!

    ...i to jako, ali ne u "mirovanju", tj. kad ih ništa ne dodiruje. Nemogu dijete prisloniti na sebe koliko boli. Najviše bradavice; onak osjećaj kao da imam ogromnu modricu. Ali kad sjedim, hodam itd. ne boli ništa.

    Kad malecki doji također boli za pop...ali prvih par gutljaja i onda bude podnošljivo.

    Šta bi to moglo biti? :?
    I Niko mi je sav nekako čudan. Plačljiv, na da da mu vidim usta (a primjetila sam malu bijelu točkicu na usnici).
    Pitam se da li može biti soor, ali nema vidljivih "dokaza". A možda ga i grlo boli (ja imam jaku prehladu) ili zubić :?
    Mislila sam sutra otić ped-u ali nema ga pa tek prekosutra; a i zadnji put kad sam imala problem s dojkama pogledao ih je s 2 km i rekao sve ok
    Mišljenja molim,izludit će me ovo

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    zovni sos rodin telefon a broj ti je na rodinom portalu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Vise informacija ako moze;
    - koliko je niko star?
    - Jest li ranije imali problema?
    - kad pocne bol (cim ga stavis na siku, ili kad mlijeko krene)?
    - kad prestane bol??

  4. #4
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga pia, osim ovog pitanja koliko ti je dijete staro, probaj nam malo opisati bol: imaš li osjećaj kao da su ti bradavice pune stakla? kako izgledaju: jesu li promijenile boju, je li koža na njima postala sjajna, jesu li otečene? Imaš li ti možda pojačan iscjedak iz rodnice?
    Ova bijela točkica u djetetovim ustima mogla bi upućivati na soor, ali prati dalje razvoj situacije. Kako djetetu izgleda guza nakon stolice: vide li se bijeli prištići?
    Koristi li dudu varalicu ili bilo kakvu drugu?
    Naime, njome se lako može unijeti infekcija.
    Nažalost, i starija ga djeca ponovno mogu uhvatiti

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Niko ima 6,5 mj.
    bila sam danas kod pedijatra privatno (moj ne radi) i rekao je da njemu u ustima nema ništa osim otečenih desni, a i meni bradavice ok izgledaju. Njegov komentar: proći će to

    Danas mu one točke više nema. Dudu ne koristimo. Ali zato sve ostalo šta mu padne pod ruku trpa u usta. Na guzi mu nikad ništa nema.

    A šta se tiče boli:
    -boli kad ga stavim da doji oni prvi minut za poludit i onda pomalo bude podnošljivo (nema ranica ni išta sl. :? )
    -boli kad ga nosam pa ga prislonim na prsa strava, i to bradavica i mali dio iza nje; znači ne čitava dojka (a jesam ga objasnila )
    -boli kad legnem na trbuh
    u biti kad god je neki pritisak na prsa

    Ono pedijatrovo "proći će to" me totalno raspametilo; ono kao da si ja to umišljam.
    Ali mene stvarno BOLI!!!!

    Uz sve to maleni je od mene pokupio prehladu i ne može diše kroz nos,jadničak mali, a dotični ped. mi dao Operil p za djecu od 1-7 god.

    Stvarno mi dođe da sjednem i plačem

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Draga Pia, potpuno te razumijem. Sta se desava s' tvojim bradavicam ne znam ali znam kako je kad boleeeee. Mene cini mi se uvije bole, nekad' manje, nekad vise, ali ono nepodnosljivo (kad' treskas nogama i skupljs nozne prste) je zaista proslo - ili sam se ja navikla.

  7. #7
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga pia, ne mogu ti savjetovati ništa suprotno od onoga što je rekao liječnik, ali mogu ti reći da nastaviš pratiti stanje u ustima i izgled svojih dojki, da izbaciš sve slatkiše iz uporabe, a ubaciš acidofile, probiotike. Puno zrači bradavice na zraku, izbaci sintetičke grudnjake ukoliko ih koristiš. Ukoliko primijetiš bilo kakve promjene,gore opisane, opet odi k liječniku. Jer ovo što opisuješ govori o bradavicama koje su postale iznimno osjetljive iz nekog razloga. Reci mi jel ti se vratila menstruacija? Moguće je možda da ti se treba vratitit uskoro pa to osjećaš po dojkama. Ali opet, čudna mi je ova bol pri početku podoja za koju kažeš da nije unutar dojke nego locirana na bradavice.
    Kažeš da bradavice nemaju oštećenja, ali je li moguće da mišiću izrastaju zubi i da ti je počeo čeljustima gristi bradavicu pri podojima?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Mens. imam već tri mjeseca, i trebam dobiti danas-sutra! Možda je to razlog, ali bi mi bilo logično da onda bole cijele grudi, but who knows!!?

    A moj zečić ima dva zubića (donja), za sada ne grize, ali možda je on to nažulja s donje strane pa ne mogu vidit...

    A uz to sam prije dva tjedna počela s fitnessom pa možda je i zbog toga??

    Uglavnom, pratit ćemo daljni razvoj. Na SOS su mi rekli da možda može biti i kakva bakterija, pa ako ne bude bolje idem na bris ili sl.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    59

    Početno

    Mene isto bole posljednjih dana, onako kao da su jako nažuljane i iziritirane od prevelike upotrebe. Mislim da je to zbog toga što je malac nedavno bio prehlađen, pa je stalno tražio i noću se budio svako malo zbog začepljnog nosa i samo bi malo žvakao siku. Pretpostavljam da od toga bole, ali ako uskoro ne prestane, zabrinuću se. Mislim da gljivice nisu u pitanju.

  10. #10
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Oxi, naši veliki bebači hvataju tu siku kako i gdje stignu, a mi smo već zaboravile da uvijek trebamo paziti na pravilan položaj. Dakle, ako osjećaš bol ili žuljanje, odmah ga skini i neka se frajer namjesti kako treba!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •